A v autě nachcáno

Všední příběh z cest

Na oběd se mi dnes ani nějak nechtělo (!!!!!), respektive nechtělo se mi plahočit se někam do restaurantu. Takže do sebe právě soukám luxusní bagetu. Žádný crocodille, kdepak, tahle je z obchodu s chlebíčky a podobnými ňamkami, na délku má asi šedesát čísel a je plná uzeného masa a nivy, za pětačtyřicet korun kauf z ranku snových. Ještě doušek lightky, mhmm…

Mohl bych tu psát o tom, jak jsme s F. v sobotu do našeho bytečku sezvali tu nejhorší sebranku a lidskou spodinu, konkrétně několik z nejlepších současných bloggerů. Ale on to někdo z nich jistě zvládne popsat lépe, takže co bych se dřel…

Včera jsem se setkal se svým strejdou a jsem za to osudu vděčen. Bodrý muž s šedesátkou na obzoru býval v mládí členem elitní vojenské jednotky a asi tehdy se naučil brát život bez příkras a z ničeho si nedělat velkou hlavu. Nikdo jiný by mi asi nedovedl vyprávět podobný příběh:

Před pár tejdnama jsem tady v Praze uvíznul v koloně, ale takový blbý. Vona nestála, furt se hejbala, ale strašně pomalu. No a mě se už asi tři čtvrtě hodiny stašně chtělo chcát! A teď jsem jel v tý koloně, zastavit nešlo, uhnout nebylo kam, takže normálně se vychcat někde venku nebylo možný!

Normálně mám vždycky v autě nějakou prázdnou láhev od pití, tak jsem se rozhlížel, ale, ty vole, auto bylo zrovna čistý, jen jsem si vzpomněl, že nějakou flašku mám v kufru! A tam jsem nemoh, jak jsem řikal!

Ještě jsem to držel asi dvacet minut, ale už jsem byl úplně zoufalej, to fakt nešlo! No, a tak co jsem měl dělat, prostě jsem si rozep zip a vychcal jsem se na podlahu. Přece si nenachčiju do kalhot, ne? A pak ta úleva, ty vole, no, dojel jsem domů, vzal jsem si rukavice, vyhodil jsem kobereček, auto jsem vymyl, pohoda. A když jsem to večer vyprávěl chlapům v hospodě, tak řikali, že to neni žádná novinka, že to každej z nich párkrát v životě už zažil taky!

A tady jsem to chtěl nějak vtipně uzavřít, leč imprese předchozích odstavců mi to znemožňuje…

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

8 thoughts on “A v autě nachcáno

  1. můj děd a Tvůj strýc – nejsou oni náhodou bratři?

  2. Kozel: možné to je, ale v tom případě…naše krásné přátelství je incest!

  3. Hmm, od člena elitní vojenské jednotky bych očekával, že zvládne čůrat z okénka a zároveň řadit a číst si Blesk. Co on na té vojně dělal?

  4. Kakihara: tehdá ještě Blesk neměli, to ho snad omlouvá:-))

  5. jo, to bylo ještě tenkrát před Bleskem, všichni četli Kafku a Kunderu, to byly časy…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>