A prošel sinalý, leč nezraněn

Těžké časy s lehkým úsměvem

Jistě má svoje výhody být spolehlivý, přímý a čestný, to se pak člověk snadno může stát i zástupcem svého šéfa a koupat se v hřejivých paprscích slávy. Ale jednou za čas se ukáže stinná stránka věci, například, když šéf ochoří a jeho práva a povinnosti právě na jeho zástupce přejdou.

Což se, nebudu vás dlouho napínat, stalo. V pondělí v noci mi šéf zatelefonoval a skuhravým hlasem mi sdělil, že umírá a předává mi vládu nad oddělením. Což mě dvakrát nepotěšilo, protože to znamená práci navíc.

Ale zvykl jsem si, aby ne – však přece ještě nedávno jsem železnou paží vládl redakci pestrého týdeníku! A tak tedy dobromyslně a rozvážně udílím příkazy, nacházím řešení, často chválím, občas potřásám hlavou, tvářím se zadumaně, spínám prsty a ono to zatím funguje. Už třetí den vše běží a nové reportáže přibývají slibným tempem.

Takže je otázkou, zda se mi zítra bude chtít vracet pomyslné žezlo. Ale ostatně myslím, že zítra budu mít jiné starosti – přátelé, Třeboň volá, voilá! Zase po roce nastává obligátní datum pivovarského plesu, a já se těším.

Obyvatelky Třeboně se letos mohou těšit na oslnivou kombinaci antracitového obleku s oranžovou košilí a kravatou, vkusně mísící obě zmíněné barvy. K tomu ještě čerstvý sestřih, peněženka, přetékající dvoutisícovkami, a můj nejhezčí šperk – přítomnost mé nejmilejší F.

Pokud mě paměť nešálí (což nelze vyloučit), tak předloni jsem v tombole vyhrál dvacátou cenu, loni třetí, a letos je tedy velmi pravděpodobné, že si vyzvednu tu hlavní. Ještě nevím, co to bude, ale už se těším, až to budu mít doma.

Všechny, kdo by snad chtěli vytahovat nějaké staré zkazky o třeboňských kočárkárnách, předem odkazuji do patřičných mezí – opakovaný příběh není příběhem, byť by byl sebesmutnější!

V boj!

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

7 thoughts on “A prošel sinalý, leč nezraněn

  1. však ty letos vytvoříš nějakej novej hypersmutnej příběh

  2. Já jo. Na mě ještě nikdy nikdo prsty nespínal! Chci to vidět a zažít!

  3. asTMA: dej se k nám:-)
    enimen: tušil jsem, že ty nezklameš:-)

  4. Enimen se do obleku pro jistotu nasoukal už dneska, tak machruje no…co od něj čekat jinýho…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>