Středeční dismay

Štěstí zemřelo a nezrodilo se více

Bůhvíproč jsem si dnes ráno vybavil jednu historku, která se udála přibližně v době, kdy mi bylo devět. Se spolužáky jsme zvesela rázovali ze školy domů, neboť v restauracích nám tehdy ještě nechtěli nalévat. A u silnice, vedoucí po hrázi mezi dvěma maloměstskými rybníky, seděl On.

Byl to muž neurčitého věku a značně omšelého zjevu. Ještě dnes si pamatuji, že měl střapaté vlasy a dlouhé vousy, uválený outfit a byl bos. A v rukou držel kartónovou ceduli, na níž bylo neuměle vyvedeno Hledám ženu za účelem vykouření.

Dnes již dokážu ocenit jemnou rafinovanost takto podaného seznamovacího inzerátu, ale tehdy jsem ještě byl z daného sdělení poněkud zmaten, a moji stejně nevinní spolužáci zrovna tak. A naše zmatení dostoupilo vrcholu, když u omšelého samotáře zastavilo policejní auto (tehdy ještě žluto-bílé VB) a pánové v uniformách onoho básníka beze slov někem odvezli. Zřejmě na výlet nebo za nějakou tou paní, říkali jsme si tehdy.

Tak to jen tak by the way, když už jsem si na to vzpomněl.

Jinak jsem včerejší večer trávil ve společnosti F. a kamaráda-právníka nad půllitry protivínského Platanu, což se později ukázalo být chybou. Asi víte, že o strakonickém pivu Nektar se říkává Vypij Nektar, poser hektar, ale to je zavádějící klišé. Já si na Nektar nemůžu stěžovat, dokonce jsem s jeho pomocí kdysi stanovil několik svých pivních rekordů (tuším že množství piv za den a nejrychleji vypité pivo). Ale spolu s enimenem jsme kdysi postulovali Vypij Platan, poser platan, a to se včera znovu ukázalo být pravdivým.

Ale ještě než došlo na výše zmíněné nejhorší, v klidu jsem si v přestávce mezi dvěma Platany močil na toaletě. A vedle mě dělal totéž obtloustlý a plešatějící cca padesátník. A řeknu vám, měl jsem z toho dobrý pocit. Sám jsem totiž k pisoáru přišel, rozepnul, vyndal, vykonal, zandal, zapnul, a bylo.

Ovšem ten dobrý muž vedle mě přišel, rozepnul, vyndal, čekal, čekal, konal, přerušil, čekal, konal, přerušil, čekal, konal, heknul, zandal, zapnul, a já si uvědomil, že mít zdravou prostatu je krásné.

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

5 thoughts on “Středeční dismay

  1. Bůhvíproč jsem si dnes ráno…? Příště stačí říct ;o)

  2. Já nějak nevím – ten titulek referuje k těm posledním dvěma odstavcům?

  3. F.: a vida, vida, jenže moje ráno není tvoje ráno:-)
    Linet: nereferuje:-)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>