Šest důvodů, proč zůstat pannou

Slon ztratil míč

Původně jsem si pohrával s myšlenkou, že si dnes vezmu dovolenou, nebo ještě raději placené volno. Ale pak jsem zaťal zuby a do práce dorazil – a je mi jasné, že jsem udělal dobře. Protože, přátelé, dnes je zjevně jeden z těch dní, kvůli kterým vzniklo pořekadlo pátek – malá sobota.

Takže jsem v zásadě toliko přátelsky pohovořil se střihačem a předal mu pár úkolů, odpověděl na pár mailů a pár nechal bez odpovědi, uvolil se k natočení několika věcí příští týden, a teď jen čekám, až bude vhodné odejít na rozumně dlouhý oběd.

A ještě jedna věc – v práci nám instalovali značkový automat na značkovou kávu. Nejdřív jsem brblal, protože kávu nepiji a žádný přínos pro mou osobu jsem v instalaci automatu neshledával, ale pak jsem se odvážil prolomit ledy.

Aby taky ne, když je káva zdarma a i naprostý kávový začátečník tak může v klidu testovat, co z nabídky mu přijde nejvhodnější. Obávám se tedy, že moje srdce prožije v příštích dnech a týdnech několik nepříjemných šoků, ale zároveň věřím, že jej to zocelí a až do věku 102 let budu ve výtečné kondici.

Technická: Kolik kostek cukru si do kafe dáváte? Já jsem zvyklý například čaj nesladit vůbec, ale tady to nějaké dochucovadlo chtít bude. Na běžný kelímek tak aspoň dvě kostky, řekl bych, ale nevím, školy nemám…

Víkend mě bohužel čeká zčásti pracovní, ale tak už to asi musí být, když člověk chce do třiceti let figurovat v titulním článku časopisu Forbes. Zkrátka, jak říkali spoďároví skřítci v South Parku: Fáze jedna je shromáždění. Fáze tři je zisk.

(Když jsme u těch fází, dnes náš byt čeká instalace nových stropních svítidel, to pravděpodobně bude také bezmezná fraška…pokud se v pondělí v novinách dočtete o nálezu několika zuhelnatělých těl na Královských Vinohradech, tak vězte, že na další Smutnej příběh už budete čekat zbytečně.)

A ten dnešní titulek jsem si vypůjčil z jedné epizody Black Books, aby bylo jasno.

.

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

27 thoughts on “Šest důvodů, proč zůstat pannou

 1. Sladit kafe, takový hnus! Zásadně nesladit, nezjemňovat mlékem. Kdo nevydrží chuť samotné kávy, ať ji nepije vůbec.

 2. P~O: asi nejsem tak silný jako ty!
  Karel Gott: snad ještě banjo naladit…?

 3. v automatech (tech odpudivych, jako stoji na fsv pod tocitymi schody) doporucuji volbu „cukr navic“ a „mleko navic“ v kombinaci s volbou „bila kava s cukrem“ … odporna pachut se tim trochu prebije… setkala jsem se ale i s pristrojem, ktery na tlacitko „cukr navic“ zdanlive nijak nereagoval, ovsem jen zdanlive! do kelimku mi skutecne vyplivl onech pozadovanych cca 8 – 10 cukru navic. roztok byl presycen, proto tento postup doporucit nelze. jinak pitelnou kavu poznam tak, ze se odstinem blizi barve moji kuze (vsichni lekari me vsak vytrvale obvinuji z anemie, mas-li napriklad zdrave zarudle tvare, tak se ti to povede jen tezko)… znamena to priblizne stejne mnozstvi kavy a mleka (mozna trochu vic toho mleka)… doporucuji k tomuto pomeru pridat dve kostky cukru… chut kavy pak uz temer neni citit.

 4. asi takhle: těm chcankám z automatu neříkej káva. To za prvý. Za druhý přesně jak radí Erie: mlíko+cukr navíc, přetlučeš tím aspoň tu odporně chemicko-práškovou pachuť…
  A do třetice všeho dobrýho: při konzumaci tohoto „nápojem“ tipuju tvůj odchod do věčných lovišť max v pětačtyřiceti :-D

 5. erie, PJ: pozor, náš automat není běžným automatem, je to jakýsi nehorázně drahý kávovar se zásobníkem:-) ale za rady samozřejmě děkuji!

 6. takový automat jsme si též dopřáli k vánocům, namele si čerstvou kávičku, mmmm… Já nesladím čaj ni kafe, do kafe ale leju mléko (ostatně do černého čaje někdy taky) ale nevidím důvod, proč bych to někomu radila, na to musí přijít každý sám, co mu chutná.

 7. alenec: já právě rady potřebuji, neb jsem co do kávového vzdělání retardován!

 8. mt: říkám to pořád – nevěřit wikipedii! ale je to marný, je to marný, je to…marný.

 9. Nikdo se neptá na slona s balónem? Tak já se zeptám…kde skončil ten balón? A jakou příchuť měla limonáda?

 10. Levný kafeDoporučuji foyer Pedagogické fakulty Univerzity Palackého Olomouc – kafe za 5 !!! Kč a dokonce na ad nausea usque to není :-)
  Btw., nevím, proč zmiňuješ explicitně jasný fakt, že pátek jest malou sobotou. Znáš snad někoho, kdo v pátek (zvláště po obědě) dělá? Vždyť je to proti pánu bohu.

 11. Wood: shodou okolností do Olomouce za pár dní pojedu, tak třeba ochutnám…jindy by se takový výlet ale asi ne zcela vyplatil:-)jinak si myslím, že proti pánu bohu je práce v kterýkoliv den!

 12. Nu, v pátek byly (prý) Hromnice, říkala mi šéfka a to se (prý) nemá dělat. Když jsem se jí zeptal, jestli mi to dá písemně, nějak se cukala. Takže jsem se minulý pátek flákal jako obvykle ilegálně :-)

 13. kostek si dávám dvě většinou…někdy stačí jedna, ona ta stopová sladkost je někdy přesně to, co člověk potřebuje

 14. Dotaz pro znalé- kolik kostek cukru je v klasickým kafi z automatu? :-) Vono to má občas takovou konzistenci-ideální na takovéto domácí žvýkání-,že to poznat nejde :-)

  ale úplně nejlepší je stejně kafe se solí – to garantuju,že tu hnusnou chuť kávy budete mít přebitou stoprocentně. Ideální na takovéto domácí zvracení :-) (mimochodem, mnohem účinnější než enimenův antiethanol,vyzkoušeno:-)

 15. Puvodne jsem tu chtela napsat nejakej prevratnej komentar, ale nebudu to riskovat, protoze muj komentar bude ztracen az tady dole a ty by sis scrolovatkem znavil prst, takze jsem pravdepodobne ani nedorazis..Takze zdar a mrkev v zime!

 16. wood: antiethanol je placebo a to má enimen rád, jak sám přiznává:-)
  gosh_girl: marně si hlavu lámu – když píšeš svoje komentáře, očekáváš na ně odpovědi? :-)

 17. aaa tak pan si vsiml meho originalniho komentare:) a myslis, ze se da odpovedet na vykrik do tmy „mrkev v zime“?Stav se na blogu a koukni se mi do oci, pak budes znat odpoved..:)

 18. gosh_girl: úaaa, na to nemám, je spousta hodin, jdu spát a tak!

 19. no to je jasny, maly kluci musi do perin!Tak dobrou s kobrou:))))

 20. ano, a já jsem ze všech malých kluků nejmenší – snad proto se mi slétají komentáře tak duševně olbřímích žen:-) dobrou!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>