Smůla mě stíhá!

Kdybych se snad byl těšil na pondělí, byl bych nyní zklamán. Ale co, už jen mávám rukou a nad věci se povznáším.

 

Za situace, která nyní v mém zaměstnání panuje, bych asi raději měl dělat jiné věci než plnit bloguje.cz svými výpotky. Ale já na to kašlu. Mě nevyhodí. A i kdyby ano, tak plakat kvůli tomu nebudu.

 

Takže není důvod, proč vás neseznámit s průběhem weekendu. Vězte tedy, že víkend byl mizerný a celkem k ničemu. V pátek večer jsem přijel domů, zalezl pod deku vypotit chřipku a zpod deky se vrátil až včera k večeru. Tedy, nesmíte to brát příliš doslovně – chřipku jsem léčil tím, že jsem nešel do hospody (za celý víkend včetně pátku jen jedno pivo!!!!), ale izoloval jsem se od vnějších vlivů a bloudil toliko mezi čtyřmi stěnami svého pokoje.

 

Byl tedy čas na kulturu (nějaké to čtení proběhlo) i práci (znovunainstalování letitého X-Com: Terror from the Deep a mnohahodinové kruté řežby s mimozemšťany). Člověk by řekl, že jako náplň volných dní to není špatné.

 

Mě to ovšem nestačilo, přeci jen jsem člověk společenský a sociální kontakt mi chyběl. Ještě že existují mobilní telefény. Jako by moji kamarádi a přátelé tušili, že mi jakákoliv zpráva udělá radost, neustále zaplňovali paměť mého přístroje roztomilými, milými, vtipnými a obrazotvornost rozněcujícími smskami.

 

Asi je třeba říci, že do poslední kategorie spadá výhradně série zpráv, jež mi v takřka pravidelných intervalech zasílala Ta Neznámá. Ale žádné podrobnosti vám tu sdělovat nebudu, to zas ne.

 

Samozřejmě, že velkou radost jsem měl i ze zpráv, v nichž moji zdraví kamarádi líčili, jakým způsobem se na jejich tělesném a duševním stavu podepsal prochlastaný pátek. Takové věci jsem četl s jistou nostalgií.

 

Ani nevím, jestli nasazená léčebná kůra zabrala. Polykal jsem kvanta prášků, o kterých jsem předpokládal, že by mohly k něčemu být. Horečka ustoupila, zahlenění se znatelně snížilo a co do konzistence zprůhlednilo, v krku nebolí, to je všechno moc hezké.

 

Bohužel, asi jako negativní vedlejší účinek, mi včera nad horním rtem vyrašil opar. Sakra! Že jsem radši nejedl ty neurotikem doporučované pilule, po kterých se jako negativní (?) vedlejší účinek dostavuje poluce…Takhle totiž před sebou mám truchlivou jistotu, že ačkoliv se večer setkám se svou milou, nebudu ji moci políbit na rtíky ani na žádné jiné místo podobné barvy, abych na ni hnusnou nákazu nepřenesl.

 

Řekněte, nejsem já smolař?  

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

14 thoughts on “Smůla mě stíhá!

  1. smsky jsem ti posílala nad hrou v scrable, jež jsem díky tebou roznícené obrazotvornosti úspěšně vyhrála. tímto děkuji za podporu :-)

  2. to by mě moc zajímalo, cos vymýšlela za slova:-)

  3. hmm, proc se vlastne tady nezobrazuje cas u komentaru? to je divne..kazdopadne jdu spat..a ty lobo bys mel zacit polykat,myslim, ze enimen to s tebou mysli dobre..

  4. Karl: čas je pouze relativní veličina, zobrazování nehodná!

  5. karl: díky za zastání, fakt myslím jen na jeho dobro:-)

  6. enimen: mi je to naprosto jasne :) mel by uz ten lobo konecne dostat rozum a zacit Te poslouchat…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>