Mezi prostitutkami

Příběhy nevinného venkovana

Vlastně ani nevím, proč jsem včera šel do práce…á, ano, to je ono, potřeboval jsem vyřešit pár telefonátů, pár mailů, nasypat nějaká videa do systému a dojít si na oběd. A pak, večer, vzít kameramana a odjet na koncert Prostitutes do Akropole.

Upřímně: Zatím jsem potkal jen velmi málo příjemnějších a vstřícnějších muzikantů než kytaristu Martina a zpěváka Adriana. Když by se všichni k nám, mediálním mrdkám, chovali takhle, bylo by na světě lépe a průměrná délka novinářova života by jistě přesáhla čtyřicítku.

Pak už bylo hotovo, tak jsem si jen užíval koncertu, staropramenu dvanáctky a nečekaného setkání s Fiksu Pojkou a Smillou, podle mého názoru manželskou dvojicí s největší spotřebou vonných travin a nejširšími úsměvy na tvářích. Hezké to bylo, ale jak já, tak kameraman jsme se shodli na tom, že není nutné na akci setrvávat až do konce – už proto, že dnes máme oba volno a včerejší večer byl tedy vstupní branou do světa víkendových radovánek.

Když jsme rázovali nočními Královskými Vinohrady zpět ku redakci, ozval se hrozitánský zvuk, asi jako kdyby čtyřmotorový transportní Hercules přistával se zataženým podvozkem, drhnul o runway a následně na jejím konci vybouchl. To kameramanovi zakručelo v břiše. Naštěstí znám na takové trápení lék.

Hlad? Naštěstí znám na takové trápení lék. Pojď, řekl jsem mu a hbitě jej vmanévroval do dveří, které shodou šťastných náhod vedly do nedávno otevřené turecké restaurace. Mer haba, dva gyrosy, zaútočil jsem na obsluhu, a tento primitivní trik znovu zafungoval. Jeden Turek začal horečně vyrábět dvě obří porce, zatímco druhý lámanou češtinou zjišťoval, jaké další fráze z jeho jazyka znám a kde jsem se je naučil.

Rázem mezi námi vzniklo až bratrské pouto, byli jsme provedeni restaurací ve spodních patrech, pozváni na show břišních tanečnic (která se koná dnes) a s mnoha úklonami vyprovozeni ven. Mám Turky rád, řekl jsem s ústy plnými gyrosu. Prostě pochopili, že Evropa je lepší než Asie, a chovaj se podle toho.

Kameraman pokýval hlavou, několikrát přežvýkl, polkl a řekl: Přesně. Poznali, že když makáš, tak se máš líp, než když střílíš akáčkem do vzduchu a voláš Alláh akbar!

A tímhle morálním poučením bych to snad dnes uzavřel.

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

16 thoughts on “Mezi prostitutkami

 1. Takový mnohaslibný titulek a perex a co člověk najde uvnitř? Samé pindy, kundička ani jedna :-)

 2. Paželv: je to tak, musím si pomáhat bulvárními způsoby…a odkdy tebe zajímají kundičky? :-) )

 3. není to nemravnost! Je to část těla.
  dvanácterník

 4. A nemá to být náhodou dvanácterák?
  Jelen jako součást těla (rozuměj: parohy), to se dá ještě chápat, ale takhle… :-)

 5. Lobo, ty seš vůl jak dvanácterník, totiž Anděl! Sakra co jsem to chtěl říct, teď jsem z toho jelen…Aha, už vím! I já mám slabost pro etnické jídlo a proto chválím každý transnacionální dialog. Potud vše správně. Jenom proboha pane lobo, kde jste hlady nechal rozum. Jít k Turkovi pro gyros! Chachachá! U Aláha, taková ostuda. Je velké štěstí, že nejbližší Řek je tak daleko, vždyť vy jste u něj ze samého hladu mohli chtít kebab!

  celá smečka: je opravdu krásné, kolik toho víte o turkovi, jsem vážně potěšen a proto dva nejpilnější z vás individuálně odměňuji

  sistr: parmaksiz yorum sevinc, yorum zevk:-)

  wood: yorum yok!

 6. Merhaba, Drzoudm Ali.
  Anlamiyoron Türkce bilmiyorum. Tekrarlar misiniz? Cekce. Rica ederim.

 7. Drzoun: já samozřejmě vím, co je kebab, co tavuk a co gyros – ale na tabuli venku měli napsáno gyros, asi kvůli snazšímu porozumění:-))

 8. lobo, símtě, co je to tavuk? Já to vážně nevím!! není to náhodou jinej název pro pišingr?!? :-D

 9. wood: tavuk je takový, řekněme, pišingr s kuřecím masem:-)

 10. světáci v bufetulobo: ale to ses nemusel omlouvat, vždyť to přece byl příběh nevinného venkovana v Královských Vinohradech:-))

  wood: dřevák zůstane panákem, i kdyby místo do států, jezdil třeba jen na vysočinu:-)

 11. Lobo: začínáš dělat chutě. A kdyby místo kuřecího dávali třeba vraní, mručel bych blahem. Taková pěkně rostlá vrána… :-)

  Drzoun: ve Státech jsem se živil zásadně jen Marlbory, pizzou a Heinekenem :-) , byl jsem tam ostatně jen 2 dny (+let), a uznej, že ani jedno není z Turecka…nebo z Řecka, mé světácké znalosti jsou tudíž omluvitelné:-)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>