Velký coca-colový podraz

Pláču, moc pláču

Přátelé, jsem na stopě něčemu velkému, bohužel za cenu značných osobních útrap. Ti nejbystřejší z vás tu možná v minulosti mezi řádky vyčetli, že trpím silnou příchylností ku coca-cole light. A ano, měli pravdu.

Jenže stala se zlá, zlomyslná věc. Přátelé, coca-cola light tak, jak ji známe a milujeme, již není více. Zrušena. Kancelována. Prostě pryč. Ano, můžete namítnout, že blábolím nesmysly, že lightky jsou stále plné regály, ale tak to není. Experti a connoisseuři, jako třeba já, vědí svoje – to, co je do obchodů zaváženo teď, je lightka dělaná zase podle nějaké nové receptury. A to je zlé.

Poznáte ji podle několika věcí. Předně, na horní části etikety je bílý pruh s nápisem ve smyslu Gratulujeme těm, kteří se rozhodli vzít život do svých rukou. Dále je na etiketě internetová adresa, která ještě před pár dny nefungovala. A především, chuť je jiná. Nebojím se říci, že horší. Pár dní jsem odvážně zkoušel, jestli si na ni nezvyknu, ale byl to boj s větrnými mlýny.

Co teď?

Oběhl jsem pár blízkých obchodů, ale vše marno – stará lightka je přítomna již jen v plechovkách, a nakupovat plechovky není úplně ekonomické. I když se k tomu nakonec možná uchýlím. Kvalitativně srovnatelná RC cola light se v obchodní síti vyskytuje asi tak často, jako prodejci ledniček v okolí jižního pólu. Takže jsem se odhodlal k zoufalému kroku a rozhodl se sáhnout po Pepsi light.

A zase problém: Místo obyčejné pepsilightky je ve většině obchodů jen její verze Twist, které jsem dal jednorázovou šanci a následně se rozhodl ji zavrhnout. Normální, obyčejnou Pepsi light jsem sehnal až od podezřelého Vietnamce v zastrčené večerce, ale je to řešení krátkodobé a já se s ním nehodlám smířit.

Apeluji tedy na vás všechny – zmapujte situaci ve svém okolí! Pochopitelně, že silněji apeluji na ty z vás, kteří se nacházejí v hlavním městě. Zprávy např. z Karviné pro mě také mají jistou výpovědní hodnotu, ale ne tak značnou… Pokud se vám někde povede natrefit na obchod, kde jsou dosud nasysleny zásoby staré dobré coca-coly light, neváhejte a napište mi! Já tam ihned vyšlu motorotu a nakoupím si lahůdky do zásoby.

Prosím!

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

30 thoughts on “Velký coca-colový podraz

 1. hlásím z austrálie, že mi tady v šopinksentru máme laitky už jenom vanilkový..

 2. v podstatě si za to můžeš sám. po explozích CC-L+mentos se holt musela změnit receptura. muhehe!

 3. pepsiA čo Pepsi Max?
  Mimochodom, Pepsi Twist light tiež nie je na zahodenie.výborná s Fernet Stock Citrus / len original /

 4. partiovka: evil liar!
  ann: ten kontinent skončí špatně, to ti povídám:-)
  pr démon: to je odvážná teorie, ale možná an ní něco bude…
  Milan1: maxka mi moc nevoní – ale pořád ji mám radši než Fernet Stock Citrus:-))

 5. ann: JEžíšmarjá józef… obrátil se mi kufr, vzpomněla jsem si na jeden jediný neuvážený germánský zážitek s vanilkovou kolou… Teď budu mít zkaženej celej den…
  Lobo: Tvou skepsi nesdílím, mně ta nová přijde dokonce lepší :-)

 6. Laura: moje léty vycvičené chuťové buňky tvrdí opak:-)

 7. tleskáme těm, kteří si vybrali styl svého života! je to ono? tak to mají u nás. ovšem já kupuji plnotučnou.

 8. týna: ano, ten slogan jsem neznal přesně…protože já tomu netleskám:-))

 9. Udělej/Urob si sámNu, kokové keře nevyžadují o nic větší péči než cannabisové, plantážníku :-)

 10. chachar: to je mi náramně platné:-)
  wood: to je hezké, ale F. mi to prý okopávat nebude:-)

 11. Tady v Ullrichu na Bahnhof Zoo jí maj plnej regál, ale tohle hlavní město jsi asi nemyslel, že?! ;-)

 12. My ve Varech pijeme čaj. Ruskej čaj a to je horší…

 13. Kola … Hele, tu kolu jsem zkusil a zjistil, že mi nechutná stejně tak, jako ta předešlá … v každém případě jsi nekecal, drahý Lobo, chuť je jinačí a věřím, že chuťovým pohárkům vypracovaného cologurmána to fakt nestačí … V každém případě Hypernova Průhonice hlásí: Ligh Cola Original – SKLIZENO!! A ani láhev nezůstala nespitá …

 14. Dr. Benway: samé smutné zprávy se na mě valí:-)

 15. Já vím, že to budu absolutně mimo téma příspěvku a taky vím, že mě vůbec neznáš, ale relativně pravidelně čtu tvůj blog a zanechalo to na mně jisté následky, na které si těď musím trochu postěžovat. Onehdy (ve čtvrtek) jsem absolvovala jakýsi – pro mě celkem důležitý – pracovní pohovor. Přísahám, že celou předchozí noc se mi zdálo, že osobou se mnou pohovorující jsi ty! Jistě jsi v tom nevinně, ale byla to docela noční můra. Nevím, co to o mně vypovídá, ale cítím potřebu, ti to oznámit. Doufám, že tě to těší:o)
  Abych nebyla úplně mimo – kolik litrů lightky mám dodat, abys přestal vstupovat do mých snů?

 16. Julie: nerozumím tomu, jak může sen o mně být noční můrou, ale budiž, snad už se to nestane:-))

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>