Smrti, přijď si pro mne, nehodného!

Kdyby mi teď zaklepal na dveře kostlivec, zahalený v černém hábitu a třímající kosu, a prohlásil Jsemť chmurný žnec, milerád ho pozvu dál.
Včerejšek U Sudu se nad očekávání vydařil. Je trošku škoda, že si toho moc nepamatuji.

Do třetího litru vína mám vzpomínky poměrně čisté a nezkalené. Sedím proti enimenovi, vedle kamarádky-umělkyně a úhlopříčně proti kamarádu-sklářovi. Červený Modrý Portugal chutná celkem přijatelně, s postupujícím časem dokonce čím dál lépe. Kde jsou toalety, jsem si brilantně zapamatoval, takže žádné zabloudění nehrozilo. Marné čekání na neurotika.

Někdy po třetím či čtvrtém litříku se kamarád-sklář a kamarádka-umělkyně zvedají a opouštějí nás. Marně jim nabízíme, že mohou přenocovat v našem holobytečku. Zřejmě se obávají neznámého, a tak naši nabídku odmítají a vydávají se lapit autobus na maloměsto.

S enimenem siříme. To je od slova sirotek, kdybyste snad byli na pochybách.

Telefonuje mi spolubydlící Irča. Něco asi důležitého, ale pouštím to z hlavy okamžitě po vyslechnutí. Ty už jseš úplně na sračky, co? vyzvídá Irča, a není daleko od pravdy. Aby o našem stavu nebylo pochyb, dáváme si s enimenem ještě asi čtyři litry vína, a lhal bych, kdybych řekl, že to nemá účinky. Marné čekání na neurotika.

Jako praví zlatomládežníci najímáme na cestu k domovu dročku. Vzpomínky mi trochu obestírá jakýsi závoj, takže mám pocit, že někdy v půli cesty nám taxikář zastavuje, z řady opodál zaparkovaných aut vybírá jedno luxusní a dál nás veze v něm. Pravý smysl této akce tone v tmách. Snad enimen by to mohl pomoci objasnit?

Do bytu přicházíme zvesela, a nějak nám uniká, že a) je už hoooodně pozdě a všichni spí
b) je tu pár cizích lidí, kdo to je? Aha, rozpomínám se, že když mi Irča telefonovala, žádala o svolení k ubytování svých několika známých, kteří vyhořeli (?) a nemají kde nocovat.

Poněkud asociálně s enimenem ignorujeme spáče, rozsvicujeme, balíme špeka a otvíráme láhev becherovky. Hrůza. Mám důvodné podezření, že když jsem usínal, na displeji hodin svítilo 04:15. Ale třeba se mi to jen zdálo.

Dnešní vstávání vskutku nepatřilo mezi ty nejveselejší. A kdybyste mě viděli, jak trpím na ranní poradě, měli byste slzy lítosti v očích. Už mi bylo lépe.

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

23 thoughts on “Smrti, přijď si pro mne, nehodného!

 1. já navíc ráno totálně prosral squash! peklo se otevřelo…

 2. Mám slzy v očích, obávám se však, že to nejsou slzy lítosti. Jsou to slzy smíchu.:-) No co, zakalili jste.:-)

 3. hnidopich: taky jsem se divil, ale i v tom nejspodnějším sklepení jsem signál měl. a nejen já, mobily pípaly všem okolo.
  Jura: to není hezké, smát se postiženým…

 4. :) soucítím s vámi. Mně bylo podobně v sobotu.

 5. lobo: Vím, že to není hezké. Ale já už jsem takový. To je zase mé postižení:-)

 6. peklo se otevře teprve v sobotu, doufám, že účast bude hojná, tak na kolik piv to lobo vidíš? já se vsadím, že víc než patnáct nás nebude a to ještě určitě někteří pivo nebudou… doufám, že už všichni pilně nakládáte kuřecí, kachní, krůtí, vepřové, hovězí telecí, kolouščí, lososí, psí, kočičí, koní a jiné masíčko…:)

 7. zatím jsou obědnány čtyři basičky. dvě naplněné desítkou a dvě dvanáctkou, každému dle libosti…

 8. ok, vezmu ještě soudek, co mi věnoval jamon k narozkám, to je dalších pět litrů zlatavého moku.

 9. proč tys raději nešel na čvut?
  taková strojárna, nebo stavárna by tě postavila…na nohy!

 10. páni docenti filosofie, psychologie, teolóóóóógiéé…

 11. Nemohl jsem osobně, ale poslal jsem své lidi. – Doufám, že Jean s tím naším Rollsem příliš nedrncal.

 12. Jean byl v pohodě, jen se neměl ohýbat pro to mýdlo…

 13. ty peníze byly na čistírnu, lobo se mu trochu ublinkl do kaslíku:-) schválně se do něj koukni…

 14. lobo: nezamlouvej to, šibeničníku, dobře vím, co jsi udělal loni v létě…!!

 15. fridrich: už jsem to tu vysvětloval, enimen má pravdu – lobo je můj nejmilejší komiksový hrdina.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>