Zatím dobrý

Jsem trochu vedle sebe

Doba je stále neveselá, jeden z nejvtipnějších bloggerů, kolega Kozel, se nějak podezřele odmlčel, proč? Snad ho agentka Scullyová drží příliš pod pantoflem, myslím si já. Nebo chytil nějakou strašnou pohlavní chorobu a má znetvořený obličej, myslí si F. Tak opravdu nevím. Kozle?

Asi bych sem měl psát častěji, já vím, ale je tolik objektivních omluv! Jednak je buď strašně krásně nebo strašně ošklivě nebo je strašně mně. Nebo na mě svůdně bliká nějaká gamesa. Anebo, jako v posledních dnech, mě uloví kniha.

Jan Novák: Zatím dobrý. Knížka, kvůli které utíkám z práce, ponocuji a k ránu si v touze po pár kapitolách přivstávám. Nepamatuju si, kdy naposledy se mi něco takového stalo, ale jsem za to rád. A poprvé po dlouhé době se cítím kulturně obohacen, moc se nesmějte, fakt si myslím, že Zatím dobrý ze mě udělala člověka ještě lepšího, než jsem byl, takže se mnou možná bude až k nevydržení…

Dnes v jednu ráno jsem tu osmisetstránkovou úžasnost dočetl, odložil a byl toho plný. I když čtu hodně moc, tak přesně tohle byl jeden z těch okamžiků, kdy jsem extra rád, že jsem se před nějakými dvaadvaceti lety do tajemství písmenek ponořil a celkem úspěšně ho zvládl.

Jinak se nic moc extrémního neděje, zásadní zážitky mě v poslední době jakoby obcházejí, pravděpodobně se někde sdružují do hloučků a až přijde čas, sesypou se na mě v přesile. Zvědavě vyčkávám, pravděpodobně to bude stát za to.

A jsem téměř rozhodnut inicovat nějakou petici za návrat staré coca coly light. Sice jsem objevil pár obchůdků, kde její zásoby ještě mají, ale ty se tenčí každým dnem a nedokážu si úplně představit, jak to na světě bude vypadat, až dojdou. Když jsem o tom problému hovořil s fiksu pojkou, kterého celá tahle ošemetná věc taky tuze trápí, přislíbil mi, že podepíše cokoliv.

Takže potřebujem ještě nějakých, řekněme, 9998 podpisů, aby petice byla spoň trochu relevantní, pak ji pošlem na ústředí The Coca Cola Company, tam ji spálí a popel z ní vmíchají do té novoreceptní ligtky a všechno se možná vrátí do starých kolejí, do časů, kdy muži byli muži a chemikálie byla chemikálie.

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

30 thoughts on “Zatím dobrý

 1. jsme tři, zdá se! to je jak v Sedmi statečných!

 2. Ale kdo z nás přežije, záleží na verzi 7s, kterous viděl :-)
  Každopádně, myslím, že si zasloužime potlesk, že bereme život do vlastních rukou :-)
  Pitím té nové lajtky určitě

 3. cítím s vámi, taky to podškrábnu, bude-li nejhůře..

 4. Přátelé, furt máme ještě plechovkovou verzi. Až dojde plech, pak se můžem začít bát :-)

 5. lobo tak mě napadá, že by měla přijít do tuzemska ta slavná C.C. Zero a pak budeš mít vystaráno, no né? :o )

 6. Zero do tuzemska? o tom nic nevím! slyšel jsem o Blak, ale Zero?

 7. šmejdi, tu knihu co četl lobo si přečtěte taky! :-)
  jsem opravdu rád, že ses naučil číst i pořádné knihy, zajímalo by mě jenom srovnání s Mašínové, zpráva o dvou gneracích Jana Němečka, případně s Rambouskem

 8. Drzoun: nemohu říci, nečetl jsem je – a teď už ani necítím potřebu, lepší určitě nebudou:-)

 9. no tu heuristickou práci za Nováka v podstatě udělal Němeček, inspiraci oběma poskytl sešitem Jenom ne strach Ota Rambousek, chápu tvou saturaci, takové příběhy nečteme věru často, ale až ti vytráví, doporučuji sáhnout po té torstovské knize stejně vřele, jako po Rambouskovi, poučíš se:-)

 10. Drzoun: momentálně čtu Novákova Dědu a nehodlám na tom nic měnit:-))

 11. tak to já čtu momentálně Malého Bobše.
  Jo a taky Kritiku praktického rozumu.

 12. se samopalembych se na ten západ možná taky prostřílel a nechal tady lidi ve sračkách! tady měli bojovat a skrejvat se… prej hrdinové, to určitě…

 13. další osmisetstránkováwood: Pro kristapána i všechny královecké rodáky, pane woode, MB je nefalšovaný Erziehungsroman, opravdové veledílo našeho pepíčka plevy, získáváte si mé srdce, ale ten IK? Kde jste nechal Reste ihrer praktischen Vernunft? Asi se zajímáte o historii, že?:-))

  lobo: a tak to ma byť!:-)

 14. všem ochráncům SNB a podobným DobromirůmI tobě milá miro, nejprve čti pak vykládej:-)

 15. to drzoun Ctirad: nebyli to hrdinové… proč si tak podlehl těm účelovým manipulacím? proč?

 16. Vida, politická polemika na lobově blogu. To si vždycky přál…

 17. aby bylo jasno, Mašínové byli hrdinové, a kdo si to nemyslí, ten není můj člověk!

 18. aby bylo jasno, Malý Bobeš je hrdina, a kdo si to nemyslí, ten není můj člověk :-)
  MB je óbrdílo JP, kterému nějaký Robinson Crusoe nesahá ani po kačera, avšak, pane drzoune, copak máš proti Immanuelovi Píčovi (kant=ang. píča) ? Na tom já totiž ulítávám, kdybys četl můj blog, tak to víš :-) Co je však Píča proti takové Hegelovi ? To je panečku pošušňáníčko :-)

 19. Jak jsem jen mohl zapomenout……v seznamu čtiva na bezvadný román O letadélku Káněti Bohumila Říhy

 20. mašínové žádní hrdinové nebyli. spat s tebou nebudu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>