Tak trochu Choking Hazard

Sobota nebyla bohatá na společenské události jen v Praze, ale i na maloměstě.
Nevhodným timingem došlo k časovému prolnutí dvou akcí – návštěvě východoasijských bloggerů v hlavním městě (více zde) a slavnostní skorodemolici lojerovy chaty (více zde). Jelikož dosud dovedu rozptylovat ve více jsoucen jen své astrální tělo, mé tělo fyzické si zvolilo pobyt na lojerově chatě.

Začali jsme vlastně už v pátek, ale velmi vlažně, v nejmilejším podniku jsme s Tou Neznámou vypili toliko sedm pivek. Dohromady. Takže bída, ale bylo to úmyslné, abychom se nezničili.

V sobotu po obědě mi Jamon dovezl poněkud děsivý náklad vlastnoručně navařené desítky a dvanáctky. Před čtvrtou odpolední mě, mou milou, dva spacáky, zásobu piv, nakládaného masa a láhev Staré myslivecké naložil do svého vozu kamarád-právník a o pár minut později jsme se již vítali s lojerem v jeho nádherné chatce, od centra maloměsta vzdálené co by Jan Železný kamenem dohodil.

Nebudu tu popisovat, že přijížděli další a další lidé a že každý s sebou vláčel několik kilogramů různě marinovaných mas. Sami jste už jistě odvodili, že šlo o party především grilovací.

A tak v grilu žhnulo uhlí, technicky zdatní kamarádi zapojili přivezený televizor a přivezenou anténu a i uprostřed lesů vyladili křišťálově čistý obraz, abychom večer mohli sledovat boj českých fotbalových gladiátorů s holandským póvlem.

Každý ze zúčastněných byl okolnostmi nucen zkonzumovat přibližně kilogram a půl grilované flákoty, a byly to lahůdky nadobyčej vypečené. Stejně tak byl každý ze zúčastněných nucen zkonzumovat libovolně nadměrné množství alkoholu.

Až potud by to mohla být zcela běžná oslavička. Ale byl tu jeden zvláštní aspekt. Ono fotbalové napětí, které se magicky vznášelo ve vzduchu, se přeneslo i na nás. A po krátkém dohadování a odhodlávání jeden z přítomných nevydržel a odjel domů pro míč. Poté bylo otázkem okamžiku vytyčit na rozlehlé zahradě dvojici branek a pustit se do nekonečného mače smíšených družstev.

Hrálo se čtyři na čtyři až pět na pět a inovativním prvkem bylo neustálé obměňování hráčů. Každý, kdo pocítil únavu a touhu být vystřídán, se odpotácel ke grilu a na jeho místo naskočil čerstvý najezený a napitý náhradník. Řeknu vám, vždycky jsem věděl, že moje fyzička je celkem bídná, ale včera jsem zjistil, že většina mých kamarádů je na tom přinejmenším stejně špatně.

Ovšem předváděnému fotbalu by se stěží dalo něco vytknout. Obrovské nasazení, technické finesy a neuvěřitelné výkony hráčů a hráček, kteří vesměs fotbal hráli naposledy na gymnáziu v hodinách tělocviku či ho dokonce ještě v životě nehráli vůbec. Není snad od věci, když tu připomenu, že za největší hvězdu zápasu jsem byl zvolen já, neboť v momentech, kdy jsem hájil branku, jsem se rozpomněl na své někdejší superlativní výkony v tomto oboru, a za svá záda jsem nepropustil ani jednu střelu, ba co víc, úžasnými robinzonádami jsem ve všech vyvolával představu, že duch Františka Pláničky dlí nedaleko. Příjemnou nadstavbou pak byl fakt, že při ojedinělém nasazení v poli jsem si během krátké chvilky vypracoval dvě úžasné šance, z nichž jedna rezultovala v tyčku a druhá v nádherný a technicky vybroušený gól.

Poté jsem asi hodinu lapal po dechu a pokoušel se přimět své srdce, aby přestalo připomínat soundsystem na rozjeté technoparty.

Po fotbalu živém následoval fotbal televizní, krásně jsme se rozčilovali a pak veselili, a pak už jsme jen v různých stádiích opilosti posedávali kol ohně a každý pil, na co měl chuť. S Tou Neznámou a jen s minimální pomocí ostatních jsme ukončili životní pouť přineseného Myslivce, a já poté začal pociťovat, že jsem zombie:-) Odtud tedy název dnešní vyprávěnky.

Myslím, že spát jsem šel v půl čtvrté a vzbuzen byl v osm.

Bylo to krásné, tedy až na ten spánkový deficit. Dnes večer si tedy půjdu se svou milou odpočinout na No Means No. Zůstaňte při mně.

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

4 thoughts on “Tak trochu Choking Hazard

  1. Každý měl tenhle víkend své. – Ty s TN a přáteli chatu, ENimEN a Brňáci sraz a já se zase sjel hydroxizinem…

  2. neurotik: neser:-) měl jsi přijít a né napsat provokativní sms:-)

  3. neurotik: takže ses měl vlastně nejlíp z nás všech:-))

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>