Komu hroní zvana

Ty pátky, já vám nevím

Hele, dneska se asi trochu nakalim a zejtra mi bude blbě, takže tak nějak počítám s tím, že tu poradu povedeš ty, řekl mi včera s pomalu se zakalujícím pohledem můj nadřízený a já se posupně zachechtal a odešel z hospody právě včas, aby mi dnes nebylo ani náznakem špatně.

Nu, a dnešní poradička opravdu stála za to. Kdyby trvala ještě o dvě minuty déle, tak se pravděpodobně samou zábavou samovznítím, ale naštěstí skončila už po hodině a čtyřiceti třech minutách, takže jsem všechno přestál celkem bez úhony, pokud tedy nepovažujete zešedivění sekundárního ochlupení za úhonu.

Ale co, když mě něco nezabije, tak mě to posílí, takže bych se měl veselit. Navíc penzum práce, které mě dnes ještě čeká, je podobné spíše nule než jakémukoliv jinému množství a i víkend mě čeká mimořádně nepracovní, takže mám na tváři již celkem radostnou a bezstarostnou masku. A dobře mi tak.

Jistý zármutek ve mně ovšem přeci jen přetrvává. Trápí mě záhadný jev…to máte tak: Spolu s F. jsme nashromáždili úctyhodnou sbírku nejrůznějších plných lahví whisky a whiskey všelijakých stáří a odrůd a chutí a vůní a byli jsme na ni pyšni. Nápaditě jsme jednotlivé části sbírky rozmístili do různých skrýší po celém našem bytě, aby případný zloděj nedokázal najít více než jednu, a byli jsme pyšni i sami na sebe.

A pak se to stalo. Whisky začala záhadným způsobem ubývat, o whiskey ani nemluvím. Přitom si vždy jen při velmi svátečních příležitostech opatrně odlijeme do náprstku a podělíme se o něj! Jenže, zřejmě kvůli tomu, že obýváme půdní vestavbu, je u nás jaksi sušší vzduch či co, a jde o suchost natolik agresivní, že proniká i zátkami a špunty a etiketami a lahvemi a zlatavé lihoviny se pak odpařují přímo před očima.

Což je trochu škoda, když jde o lahvinky v hodnotách mírně ojetých okružních superspeciálů.

Ale i tak se s tím hodlám smířit a nenechám si víkend zkazit!

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

18 thoughts on “Komu hroní zvana

 1. Rozumím Ti, sdílím stejný osud. Vedení si odjede na služební cestu do Polska a mě tady nechá, abych šéfoval póvlům, kterým se nechce vůbec makat..Ach jo !!!

 2. a navíc čím kvalitnější alkohol, tím se odpařuje rychleji.
  např. tuzemák se neodpaří a neodpaří…

 3. banicek: je to zlý osud, když člověk doplácí na svou spolehlivost!
  dalimil: svatá pravda, láhev meruňky od Dynybylu ne a ne zmizet…

 4. zkus dát na radiátor odpařovák s vodou, třeba to pomůže :) )

 5. lobo, já si spíš myslím, že jste ji vypili…

  muris: :-D DD

 6. muris: blázníš, kde bychom sušili prádlo? :-) )
  banicek: tak potom je to nelidskost na druhou!
  Linet: mohla by ses živit jako detektiv, ale neuživila by ses! :-)

 7. Nebo si třeba náměsíčnej a po nocích bloudíš po bytě a piješ nevědomky tu whisku…

 8. gosh_girl: ovšem to je alternativa, kterou nelze vyloučit! to mi otevírá nové obzory:-)

 9. Musite byt bezva parta, vloupam se k vam pro ty flasky a vy si budete myslet, ze jste je pri namesicne prochazce vypili a odnesli do kontejneru na sklo..

 10. gosh_girl: dobrý plán, ale má jednu slabinu – naše dveře jsou naprosto goshovzdorné a okna zvenku téměř nedostupná:-))

 11. No tak ja si vezmu nadkolenky a minisukni a uvidite jak ty dvere budou goshovzdorny hehehe Vzdyt vy byste me jako namesicny jeste vitali s lahvi:)

 12. Jestli je F zenska tak mi dvere neotevre hehehe, tak tedy zadna whiskey heheh

 13. jistě že je ženská, chlapům do ucha funět odmítám!

 14. tak mam asi nekvalitni piti. Mam na sekretari kolem 10 flasek a ty nemizej a nemizej. A to to neni tak spatny, jablicko, krvesaj, nejaka whiskey neboco snad taky…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>