Všichni mě opouštějí

A ženy mě opouštějí nejvíce
Tedy není to ještě tak zlé, jak by to zlé být mohlo, například Ta Neznámá mě ještě neopustila, ale přeci jen se v poslední době z mého života tiše vytratilo několik osob ženského pohlaví. Podivné!

Už několikátý večer jsem v našem bytě sám. Tam, kde dříve nebylo k hnutí pro davy lidí a stáda psů, najednou není nikdo, a když přijdu znavený z práce a toužím po intelektuální konverzaci, musím svou touhu řešit tím, že si na mobil nahrávám své věty a pak si je pouštím.

Enimen se válí kdesi v Portugalsku, a jak ho znám, jistě ještě nevystřízlivěl, ale zato svedl minimálně tři Portugalky, dvě Švédky a šestnáct Češek. To si tak někdo žije!

Slovenskou spolubydlící Moniku jsem včera potkal na schodech. V obou rukách vlekla objemnou bagáž a sdělila mi, že se od nás stěhuje. Na rozloučenou jsem jí tedy potřásl squashovou raketou, kterou měla zasunutou v podpaží, a popřál jí hodně štěstí do nového života. Monika byla přeci jen tím typem, který v realitě našeho bytu nemohl být plně spokojen. Ne každý dokáže žít bez jakéhokoliv soukromí, na minimálním prostoru a v půl čtvrté ráno snášet excesy právě dorazivších opilých spolubydlících mužského pohlaví.

Tuzemskou spolubydlící Irču a jejího psího chuligána Šimona jsem nespatřil od minulého čtvrtka. Řekl bych, že ti se od nás ještě neodstěhovali, neb veškerý jejich majetek v našem bytě ještě je, ale i v jejich případě je jisté, že jejich společnost bude zanedlouho minulostí. Irča už několikrát deklarovala, že do září by se odstěhovat chtěla. Bydlela s námi o něco déle než Monika a nástrahám mé a enimenovy společnosti odolávala celkem hrdinně, ale zřejmě už i její pohár takříkajíc přetekl.

Takže za velmi nedlouho zůstaneme s enimenem v bytě sami, což ve svých důsledcích znamená to, že si sbalíme své saky paky a půjdeme hledat bydlení jinam. A existuje reálné nebezpečí, že naši dvojici doplní i maestro tommaser. Takže kdyby někdo z vás věděl o volném a levném třípokojáku v hlavním městě, klidně mi dejte vědět.

Co hůř, kromě spolubydlících mě opouštějí i kamarádky z nejlepších. Například jedna bývalá pracovní kolegyně z Lidových novin si v klidu odletěla se svým přítelem na skromnou dovolenou do Keni. Telefonovali jsme si spolu, když čekala na letišti, a ona se mi s veselým smíchem svěřovala, že jí chodí kvanta smsek typu Keňa? My jedeme na Sázavu!!! nebo Do Keni? My jsme půl roku šetřili na Bibione! Ale já, i když jí tenhle výlet závidím, jí ho přeju. Už kvůli tomu, jak mi se svým typickým hypertrofovaným smyslem pro nadsázku líčila: Já se tak těším, až ráno vstanu, a teď to kolem sebe všechno uvidím…milióny slonů…kvadrilióny žiraf!

Sousloví kvadrilióny žiraf jsem vyhodnotil jako jedno z nejvtipnějších, které jsem v poslední době slyšel. Schválně si to zkuste několikrát nahlas zopakovat, a zjistíte, jak to zní skvěle.

A teď zjišťuji, že mě opouští i inspirace, tak to raději utnu. Vy mě ale neopouštějte:-)

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

13 thoughts on “Všichni mě opouštějí

 1. jenom jesli te spolubydlici neopousti kvuli tomu, ze jsme vam tam s Kombajnem pokaleli cely byt a rozmazali to po koberci, pochcali omitku, seskrabali a vylili do postele, polili polstar toluenem… nebo ze by za to mohla moje hyperpoluce? :o )

 2. bůůů, vzlyk… ale máš přece mnoho nových báječných a inteligentních kamarádek v práci ;-)

 3. Benny: ba nopak, to byla poslední věc, která je tam držela:-)
  Ta Neznámá: To je pravda! Ty kvadrilióny postklimakterických stařen!

 4. mno mate to tam pekne. Kombajnovi jsem pred spanim radil, aby se tvou posteli vubec neomezoval a nic v sobe nezadrzoval. snad to pomohlo zlepsit nasi brnenskou image :o )

 5. Benny: ale ano, dobré je to, jen ty skvrny na stropě mě malinko zneklidnily:-)

 6. Kombajn uz to v sobe pri neustalem pozorovani nas bloggeru dlouho dusil a kdyz rano videl tommasera s erekci, asi mu to uz nedalo…

 7. stropy máme hodně vysoké, tak tři a půl metru…

 8. Ještě jsem tu já… deset dní slaměná! El(le)

 9. lákavá nabídka, milá El(le), leč mně jest odolat:-)

 10. Co je špatné na Sázavě miliony kíšťat, kvadrióny komáru (nechápu, že je někdo nespokojen s českou zvířenou) :o ).

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>