Krystalické zlo mě obklopilo

Pohltilo a vyplivlo

Přátelé, dnes jsem například v práci zažil dvě příhody s plusovým znaménkem. První: Dal jsem si dobrou kávu z automatu, který je tak exkluzivně ekologický, že na každý natočený hrneček hnědavé tekutiny spotřebuje ekvivalent devíti vzrostlých sekvojí. Druhý: Kolega Tomáš mi vyloudil mohutný úsměv na tváři, když mi ve střižně ukazoval, jak mu mentálně postižený spoluobčan zkazil reportáž.

A tím to končí. Jinak jen šeď, místy černota. Snad až teď večer, když jsem na baru poklidně srkal pivo (byť nevalné chuti) a následně rozmlouval se šumným Davidem Vávrou, jsem se začal cítit poněkud lidsky.

Ale já vím, co za tím stojí. Tedy, ono je těch důvodů několik, ale jeden je takříkajíc majoritní. Je to zlá růžová věc. Já vždycky měl za to, že všechno, co je růžové, je nutně smrtelně zlé (snad až na jednu či dvě výjimky), a teď se moje podezření potvrdilo.

Ano, pochopitelně, v těchto dnech nemůže jít o nic jiného než ten ohavně růžový formulář k přiznání daně z příjmů. Přátelé, já se netajím tím, že své peníze mám rád. A když jsem po prvních zkusmých propočtech (které jsem nedělal já, neboť v matematice a vyplňování formulářů jsem byl vždy slabý jak Slavia) slyšel ty částky, které by moje konto měly opustit, cloumala mnou zuřivost a pár desítek chvil jsem uvažoval o kariéře sériového vraha.

Je kurva takovým proviněním, že se snažím? Že vydělávám? Že vydělávám celkem dost? Proč musí člověk za svůj (alespoň relativní) úspěch v téhle socialismem asi už navždycky zkurvené zemi platit? A když to takhle tvrdě dopadá na mně, jak se asi musejí cítit borci typu enimena nebo Kozla, kteří jistě mají výplatu ještě o řád vyšší než já?

A když už jsme u toho, proč tvůrci formulářů neznají lidskou řeč? Bylo by tak těžké stvořit formulář, který by byl smusluplný již na první přečtení? Já se považuji za opravdu zdatného čtenáře, ale ten růžový bazmek mě několikrát donutil nahlas slabikovat, ukazovat si prstem, zoufale přemítat, o čem je vlastně řeč a nakonec si jít dát panáka.

Jestli mě čte nějaký šikovný účetní/nějaká šikovná účetní, měl bych pro něho/ni jeden prima kšeftík.

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

15 thoughts on “Krystalické zlo mě obklopilo

 1. Tenhle stát na daních obírá každého, ale přece někým se musí živit takové ty povly jako jsem já chudý student :)

 2. Mistr: lepší živit studenta než platit nějaký smažce metadon…

 3. Já třeba, zcela podle svých zásluh, jsem z daňové povinnosti prakticky vyňat! Tento poznatek tě musí určitě zahřát!

 4. Mamed: pochopitelně mě to zahřálo u srdíčka, posílám tvým směrem něco nenávistných duševních vln!

 5. hm, nejsem si jistý, jestli víc trpím při vyplňování nebo při placení… :o /

 6. O daních lépe nepřemýšlet! A už vůbec ne v podobě roční sumy! Lépe se vzdát jednou za měsíc částky pětimístné, než jednou za rok částky šestimístné!

 7. jamon: snad
  Linet: ale té částky se nevzdám!!! :-)

 8. radši bych platila nějaký smažce metadon než cvakat všechny ty úplatky – socialistické dávky, co ta rudá banda z ksčssd cpe svým tupým líným voličům výměnou za hlasy ve volbách
  mor, filcky a hemeroidy na ně!

 9. mě narozdíl od tebe bude stát úpeníze ještě vracet, což by si měl stát také naučit. na druhou stranu nesmíš zapomenout, že jsi zadarmo vystudoval a zadarmo chodíš k lékaři! takže plať!

 10. sistr: a možná máš pravdu!
  enimen: zadarmo? víš, kolik jsem rozdal na úplatcích? :-)

 11. pánové, pánové, kdybyste byli klasický zaměstnanec,tak to růžovoučké svinstvo za vás vyplňuje vaše účetní, kdybyste byli klasický zaměstnavatel, tak to za vás vyplňuje opět Vaše účetní.
  Když se nepohybujete v klidných vodách extrémů, leč volíte nebezpečné střední proudy, nedivte se ničemu.
  (a navíc, musíte si umět ze zdanitelných příjmů udělat osvobozené – jako já :-D – těch možností je habakuk:-)

 12. Choleru na tebe, lobo. Pakostnici…kopytem do hlavy…čelo autobusu…ochromení tvého génia. A jak budeš potom rád, že jsi platil a že jiní platí.

 13. metadon pro tupou bandusistr: Chachá, zaplatit mi klidně můžeš, ale socialistická banda je v tom nevině. Cpali a cpou všichni a hlavně sobě. Předpokládám, že tě rozčilují tzv. sociální dávky – ty jsou ale jen polovinou toho, kolik „rudá banda cpe“ tzv. kapitalistům. Stejnej balík jako dostává líný volič tě stojí státní zdraví, léčba narkomanů například. A ještě je tu něco pro policajta, hasiče etc… ale to asi už není ten tvůj líný volič. Myslím, že lenoši za to opravdu nemůžou:)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>