Apocalypse Now

Ohó, čekají mě strašné věci, celý lobo se pravděpodobně zachvěje v základech…
Kdybyste pracovali v nějaké tajné službě, která se zabývá odposlechem telefonů, a čirou náhodou byste odposlouchávali třeba mobilní aparát, patřící mně, během dnešního dopoledne byste vyslechli hotového sólokapra. Telefonát, který by fanoušci hiphopu ocejchovali titulkem lobo feat. tommaser.

Mohl bych být indiskrétní a celou naši konverzaci plnou vícesmyslných smyslných narážek, obscénností, citoslovcí a z rukávu sypaných veršů tu přepsat, ale to není můj styl, už proto, že si ji tak podrobně nepamatuji. Ovšem jádrem sdělení byla má výzva tommaserovi, zda by v našem bytě nechtěl zaujmout místo uvolněné slovenskou nyní už exspolubydlící Monikou, a tommaserovo šťastné přitakání.

Samozřejmě, že si ten sympatický chlapec už maloval obrázky našeho soužití v růžových barvách. No, popravdě spíše v barvách trochu dohněda (Jak byste si vysvětlili věty A bude tam s námi bydlet Šimon? Tak to já si vždycky koupím játrovou paštiku, celý se s ní natřu a…!!!).

Řeknu vám, ze všech spolubydlících, kteří mi už životem a bytem prošli, bude tommaser zřejmě ten nejúžasnější. A já mám tak trošku obavy, zda budu s to mu stačit či alespoň sekundovat. Předpokládám, že sousedi, kteří už nyní občas projevují tendence na nás volat policii, stráví zbytek svých dní zoufalým úpěním a lomením rukama.

Protože jestli bude nějaký vršovický byt mít ambice stát se jakousi branou Apokalypsy, bude to zřejmě byt náš. Mimochodem, a teď odbočuji, co si myslíte o filmu, jehož název jsem použil do dnešního titulku? Já ten kult kolem něj nějak nechápu. Celkem se mi líbil, to ano, ale že by to bylo něco zas až tak přelomového…ten útok vrtulníků na vietnamskou vesnici za zvuků Valkýry je hodně silně působící, ale jinak mě tenhle filmeček za srdce moc nechytil.

A když už jsme v tom odbočování, taky bych tu mohl popsat, jak jednou přijel David Bowie do Prahy, ale to už jste si stejně všichni přečetli v novinách. I když mi to Ta Neznámá zřejmě věřit nebude, mě se včerejší koncert docela líbil. Ale moc rád bych upozornil na věštecké schopnosti kapely Tři sestry. V jejich songu o Davidu Bowiem totiž je pasáž v oku, co má modrý, chytil křeč, což skoro přesně zachycuje konec včerejšího koncertu. Pěvec sice neměl křeč v oku, ale spíše píchání na prsou – či co – ale jinak to docela sedí:-)

Inu co. Jdeme pracovat.

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

17 thoughts on “Apocalypse Now

  1. jedine co se da na vase souziti rict: PROBOHA!

  2. sweetest: bůh nemá v našem soužití místo:-))

  3. Symbol: tradičně tomu nerozumím ani zbla:-)))) ale voní hezky.

  4. ano, hláška "miluju vůni napalmu po ránu" se mi vpálila hluboko pod kůži…

  5. enimen: mrdat budem zvostra – jen co si zapakuju fidlátka a přiharcuju do vršovic…

  6. ano, vážení, s tímhle duetem psychopatů bude lobo bydlet. smutné…

  7. pripomina mi to topologii site typu "swingers" – kazdy propojeny s kazdym. enjoy chlapci, enjoy! ;)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>