Daleká cesta má

Marné volání!
Moji drazí, se slzou v oku se s vámi na nějaký čásek loučím. Dnešek je totiž významný hned z několika hledisek. Za prvé je to plus mínus skoro přesně půl roku, co se životem probíjím s Tou Neznámou po boku. Velmi úctyhodné, řekl bych. A za druhé dnes se svou milou vyrážíme na naši první společnou dovolenou.

Oba máme tak trochu obavy, zda si cirka po dvou dnech vzájemné společnosti nezačneme lézt na nervy, zda se nebudeme půlku dovolené hádat a zbylou půlku uraženě mlčet. Protože jsme oba tak trošku komplikovaní, že :-) Ale nezbývá než věřit, že žádná z popsaných alternativ se nedostaví a všechno bude v pořádku a takříkajíc prosluněno.

Pokud to vyjde, tak tahle dovolenka má zřetelné ambice stát se dosud nejlepší dovolenou mého života a sesadit z piedestalu tu loňskou, která byla skutečně užasná.

Naštěstí ani jeden z nás není plážově válecí typ, a tak své volné dny hodláme strávit v jižních Čechách, jmenovitě v Třeboni a okolí. Jednak je to velmi, velmi blízko k Jamonovu pivku, a jednak je tam krásně. A tak budeme chodit po lesích a hradech, stanovat v kempech, dívat se na fotbal ve venkovských hospůdkách a cpát se tamními vybranými pokrmy. A do toho samozřejmě ničit neurony alkoholem.

Ona taková týdenní takřka nepřetržitá lehká ožíračka má své nezpochybnitelné kouzlo.

Takže pokud byste náhodou v příštích dnech někde v jižním cípu republiky potkali sympatickou dvojici s batohy, kde on bude vysoký a opilý a ona nevysoká a opilá, tak je nenápadně sledujte. A když uvidíte, že vrávoravě míří do nejbližší Jednoty, kde si k zahnání ranní kocoviny nakupují čerstvé pečivo, krájený lovečák a láhev lightky, tak je téměř jisté, že se jedná o loba a Tu Neznámou. Klidně vám v takovém případě dáme autogram.

Tak nám držte palce, ať máme slušné počasí a vůbec. Přibližně za týden na shledanou.

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

10 thoughts on “Daleká cesta má

 1. Počasí bude víc než slušné, vybrali jste si dobrý čas. Ambice budou zcela jistě naplněny.:-) Nezapomeň v těch venkovských hospůdkách trénovat pojídaní slaných tyčinek bez zapití. Víš, že tvůj čas ještě potřebuje notně vylepšit.:-) Tak hezkou dovolenou vám oběma.

 2. Jura: já si stejně myslím, žes jedl jiné tyčinky. že tys měl ty trapně jedoduše poživatelné stickleti? soutěž se vztahuje toliko na klasické slané tyčinky, v hospodách k mání za 8,50:-)

  neurotik: hmm?

 3. hezké :-) tak si to užijte z plna hrdla… my jsme takhle s Tonsnaszem také před 12 lety začínali… myslím ty Jižní Čechy :)

 4. žáby v trávě kvákaj
  k souloži tak lákaj
  lobo v blogu kváká
  k souloži tak láká…

 5. Vy pijete zelenou light, jo? Sem ani nevěděl, že se dělá…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>