Někteří kocouři by snad narozeniny ani mít neměli

Třeba Ludwig

Měl to být hezký víkend, a taky že byl. V zásadě jsme ho s F. strávili buď v klidu na lůžku nebo v neklidu na lůžku nebo sledováním filmů nebo návštěvami oslaviček. Jak lze vydedukovat z titulku a podtitulku, šlo zejména o oslavu narozenin kocouřího šlechtice Ludwiga, který před pár lety adoptoval Petra Olmera a Kulidu.

Nu, dobrá, však mě znáte, kocouří narozeniny byly bohapustou záminkou pro konzumaci lihovin a vínovin, a také nejrůznějších domácích pochutin. Featuring francouzská cibulačka s toustem, vínem a sýrem, rozpečené bagety s domácím máslem, cheesecake, banánové balady and many others!

Než bude polévka hotova, tak snad nabídnu toto, lísal se Petr a postavil přede mne půlitr s kapitánem Morganem. Neubránil jsem se, snad proto, že jsem se nebránil. A najednou z toho byl milý večer, plný intelektuálních abstrakcí a litování, že se nedostavil i Fiksu Pojka.
Nakonec se nám to tak trochu protáhlo až do neděle, ale nebylo to na závadu.

Ale zato ten dnešek! To ráno! Kdy naposled snídal jsem! Cítil jsem se jak čerstvě exhumovaná oběť morové rány, nadšení a radost byly dvě komodity, jimiž jsem naprosto neoplýval. Nakonec to ale dopadlo jako vždycky – rozdýchal jsem několik náběhů na puknutí srdce a se sklopenou hlavou se vydal ku pracovišti.

Už jsem ale učinil opatření, aby se věci posunuly správným směrem. Včera jsem si koupil učebnici. Konkrétně Mario Puzo: The Godfather. Pěkně v angličtině, abych limitoval případné chyby v překladu, které by mě mohly svést na scestí. A taky proto, abych to nepřečetl tak rychle jako v češtině.

Trochu mi jen vadí, že všechny hlavní postavy jsou Italové, protože můj vztah k této podmnožině lidstva nikdy nebyl kladný, ba ani neutrální. Ale vzhledem ke zvolenému tématu je to asi nutné zlo, kterému jsem připraven čelit, přinese-li to nějaké ovoce.

Jsem tedy zvědav!

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

12 thoughts on “Někteří kocouři by snad narozeniny ani mít neměli

 1. To nejsou Italové, ale Siciliáni! Btw víte proč jsou Siciliáni tmaví? Protože jejich prapraprapra… babičky šukali s negrama :) )

 2. od pětaosmdesátýho jsem nikoho nezabil a teď….

 3. Buď rád, žes vyfasoval půl litru kapitána, a ne toho vizoura, co měl v té ozdobné piksle za Kulidou. To než bys do sebe nasoukal…

 4. sistr: Přesně tak! Tenhle blog je jedna velká faleš!

 5. drinker: toliko podmnožina podmnožiny!
  dalimil: a teď to přijde!
  asTMA: chápu, všechno cenné se přede mnou schovává za kulidu:-))
  sistr: měl, ale bylo to v jiném časovém pásmu!
  P~O: jsi mým velkým učitelem:-)

 6. napíšu mu blahopřání na jeho skutečný blog, psaný jeho tiskovým mluvčím

 7. Vyměnils snídaně za prostocviky s činkou, tak si nestěžuj… :o p

 8. Máme tedy v brzké době očekávat založení nějaké firmičky na zážitky s Lobem? ;)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>