Lobova pozdně odpolední filmotéka

This is Spartaaa!!!

Snadno vydedukovat, že před pár dny jsem po boku F. usedl do kina a přestal dýchat. Na plátně se začal odvíjet film 300, na který jsem se těšil už hezkých pár měsíců. A nezklamal jsem se. Ten film je prostě dokonale macho, dokonale esteticky zvládnutý, dokonale komiksový.

Nemám ani stín podezření, že bych byl latentním homosexuálem. Ale vidět pár desítek či stovek osvalených Sparťanů, jak se v gejzírech krve ultraladně probíjejí zástupy Peršanů, to je prostě Zážitek. Ještě dva dny poté, co jsem z kina odešel, jsem se cítil vysloveně naspídovaně. O střílení nosorožců a shazování slonů z útesů už vůbec nemluvě. Prostě cool!

Další kolo kultury bylo včera. Na dvd jsem v pohodlí domova strávil příjemné dvě hodinky s Iluzionistou. Bavil mě samozřejmě hlavně proto, že z valné části se točil na Královských Vinohradech a taky na maloměstě, ale i jinak to byla myslím solidní práce.

Večer byl ještě mladý, takže jsem s poněkud ambivalentními pocity zasunul do mechaniky ještě Thank You For Smoking. Většina lidí z mého okolí dobře ví, že jsem maximálně militantní nekuřák. Modlím se ke dni, kdy bude kouření zakázáno v hospodách, a ještě lépe, kdy bude zakázáno na veřejnosti kompletně. Takže jsem se dost obával, že půjde o nějakou glorifikaci nikotinu a že dvd zlostně vytrhnu z počítače a rozšlapu na molekuly.

Ale kdepak, moje obavy byly liché jako švédská trojka. Ten film je super! Totálně vtipná záležitost o člověku, který žije (a žije si víc než dobře) ze své morální flexibility. Dost mi to zlepšilo náladu, a spát jsem šel s úsměvem na svých nemocí rozpukaných rtech.

Na blízkou budoucnost mám ještě půjčený komplet Řím. Nejsem úplně seriálový typ, ale tohle je prý vydařená věc, takže uvidíme, jak to celé dopadne. A kdyby to náhodou neprošlo, můj anglický kamarád-milionář mi zapůjčil pár anglicky psaných knih včetně nějakého toho Lee Childa, takže se o svou budoucnost nebojím.

Yes!

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

8 thoughts on “Lobova pozdně odpolední filmotéka

 1. cim viac ta citam, tym viac zasnem nad nasim mimoriadne podobnym filmovo-kniznym vkusom :-)

 2. Je pravda, že je rozdíl mezi stíhačkou a dvouplošníkem?

 3. „obavy liché jako švédská trojka“ jsou výbornou alternativou „obav lichých jako prvočísla s výjimkou dvojky“! gratuluju

 4. Jo a chválím krásné a správné použití dedukce, konečně, po letech. :-)

 5. Vyměňte na Vinohradech trochu to povětří, evidentně tam něco zdraví škodlivého lítá ve vzduchu!

 6. já jsem byl na 300 v pátek. navíc už ho mám doma, takže kdyby Ti nešel stáhnout…
  Ovšem! nově se v mé mechanice ohřála Taxidermia. Kdo ví, o co jde, tak mi již píše prosebné maily :o )

 7. AIF: to mě těší, mít shodný vkus s tak slavným člověkem:-)
  P~O: někdy ti to vysvětlím na soukromé lekci! stejně jako to s tou dedukcí!
  sistr: už mi docházejí alespoň středně vtipná přirovnání!
  Paželv: dvouplošníky?
  Kozel: gratuluji, ten film je prý luxusní nechutnost:-)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>