Tak tu máme ty tři stovky, ohó!

Mezi nesmrtelné

Je to k nevíře, ale je to tak. Dnes, právě dnes, dnes, právě dnes, dnes, právě dnes se to stane, pane. Na tom počítátku vpravo dole se ukáže 300 000, nebo možná se už ukázalo, to záleží na tom, jestli sem chodíte za poledního úsvitu nebo později.

To by si snad zasloužilo nějakou oslavu nebo dárek, co říkáte? Dárkem pro vás může být například tento zápisek, stejně jako těch skoro osm stovek předcházejících. Co bude ale dárkem pro mně?

Inu, měl bych tu jeden tip. Taky v něm figuruje třístovka. Víte co, kdyby tu byl nějaký středně bohatý čtenář, tak existuje jedna taková knížka, teď už vlastně dvě takové knížky, které bych tuze chtěl. Jean-Yves Lorant a Richard Goyat: Jagdgeschwader 300 Wilde Sau Volume 1 a Volume 2.

Více informací si můžete dohledat třeba na blogu Jana Bobka, konkrétně tady.

Měli byste totiž vědět, že Jagdgeschwader 300 je moje nejoblíbenější německá stíhací eskadra. Ze spousty důvodů, které tady nebudu rozmazávat, protože zlí a nepřející laici by jistě přišli s nějakými pochybovačnými a uštěpačnými poznámkami, které by mne zranily na srdíčku.

Abych to dovysvětlil, ona je ta půvabná a do nebe vychvalovaná kniha relativně drahá. Říkám relativně, protože všechno je relativní a já jsem relativně movitý mládenec. Ale přece jen, dávat 75 dolarů za každý svazek, o poštovném nemluvě, to je věc, která mi přijde jako trochu žinantní.

Něco mi ale říká, že by se tu mohl vyskytnout někdo, komu by to žinantní nepřišlo. Nebo by se mohla uspořádat veřejná sbírka. Nebo by se tu mohl najít někdo, kdo Jeana-Yvese zná osobně a ty knihy by od něj vyžebral. Na způsobu mi nesejde, jde o výsledek. A ty jiskřičky štěstí v mých očích by jistojistě stály za to.

Tak o tom zkuste pouvažovat, když už je dnes ten přeslavný den. Nechávám děkovat!

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

18 thoughts on “Tak tu máme ty tři stovky, ohó!

 1. napiš ježíškovi, neskromný, movitý hochuono to totiž vypadá, že to snad i myslíš vážně… :-)

 2. ann: jistě že to myslím vážně! ty nemáš zbytečných sto padesát dolarů?

 3. Zdá se, že na obalu té knížky je jednoplošník!

 4. 75 dolarů … jenom? To snad ani nestojí zato vytahovat kartu ze šrajtofle!

 5. 75 dolarů nemám, ale i tak gratuluji k tolika dožitým čtenářům!

 6. Paželv: obdivuji tvé pozorovací schopnosti! nevystudovals náhodou Letecké učiliště?
  Mamed: tak až ji vytáhneš při jiné příležitosti, můžeš to vzít jedním vrzem!
  Hans: ty dlouhé roky, po které jsi mě věrně četl, se ti právě královsky vyplatily:-)) nezbývá než také gratulovat:-))
  sistr: na to snad ani nebudu odpovídat:-)
  Ady: třeba na tebe vyjde 400 tisíc, někdy:-))
  F.: taky hezké!

 7. Jsem rád,že jsi dosáhl ve svém životě tak významné mety. Je až neuvěřitelné, kolik lidí ty tvé výplody čte :-) … Tak gratuluji!

 8. Mezi nesmrtelné…prosím o minutu ticha za mého oblíbeného spisovatele, který upadl a už nevstal. Bylo mu 84 let. Dneska tento šampion snídal už mimo tento svět…

 9. lobo,právě že mám, ale vyhazovat je za takovou kosočtvercovinu mi nepříjde ani vtipné :-)

 10. Čus,

  s Lorantem se znám a pravidelně si dopisujeme. Knihy zdarma nemá ani nedává.Veškeré volné výtisky 1. dílu, které měl zdarma, rozdal svým kamárádům z JG300, a aby vyšlo na všechny, několik výtiků musel dokonce pro ně koupit…Mazec, co? Takový je dnešní svět. Takže šetřit a koupit, to čeká i mne. Jinak to nepůjde…

 11. Hilfekdyž je 300 tvé hobby, hledám info o Karl REIF, II/5 JG 300, Fw 190A-8 rote?, braune 7?, kterému se podařilo přistát u Rožnova 17.12.1944 (nálet 15th USAAF na Blechhammer). Němci ho vedou jako mrtvého, ale nebyl a na válečném hřbitově není (je tam Emil Knoch třeba, Deutscher Soldatenfriedhof Valasske Mezirici, Block 2, Reihe 1, Grab 31, ten má pomníček i na místě, kde dopadl). Je mi možno pomoci??

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>