Totální pošťácká show

Radovánky androgynního heretika

Bylo ráno jako kterékoliv jiné. Rozhodl jsem se, že jestli nebudu někam spěchat, tak do zaměstnání. Takže jsem roloval naší prostorově nekonečnou předmanželskou postelí, lenivěl ze všech sil a násilně potlačoval výčitky svědomí.

Když ovšem výčitky dosáhly hranice, kdy jsem již nebyl schopen odolávat, z lůžka jsem se vyhrabal a zanořil se do koupelny. A zrovna jsem si drhl předkožku pemzou nebo dělal něco podobně užitečného, když zazvonil zvonek. V oblaku páry a mikroskopických kapiček vody jsem se chopil sluchátka a zahájil konverzaci nevrlým Áno?

Dobrý den, pošta! Máte tu balíček! jásal hlas ze sluchátka, naprosto nepošťácky. Jéé, já jsem teď vypadnul ze sprchy, počkáte tři minutky? zažebronil jsem, neboť balíček jsem vskutku očekával, dost jsem se na něj těšil a ne zcela jsem toužil jít si pro něj až na poštu. Ale jistě, beze všeho, zašveholilo sluchátko jak Petr Nárožný a já vyrazil.

Jsou lidé, kteří se oblékají desítky minut, ale buďme upřímní – většinou jde o ženy. Pak jsou lidé, kteří se nezdržují s utíráním čerstvě osprchovaného těla, dokáží se navléknout do trička, trenek, ponožek a manšestráků během dvaceti sedmi vteřin a sérií parakotoulů se přemístit o čtyři patra níže – a to jsou většinou muži. Mám to štěstí, že patřím mezi ně.

Neuvěřitelné! Pošťák opravdu trpělivě vyčkával, přešlapoval z nohy na nohu a znalecky potěžkával můj balíček. No to jste zvládnul fakt rychle, pokyvoval uznale hlavou. Kdyby to byla ženská, tak tu budu čekat ještě zejtra. Tak tady mi to podepište a hezkej den! Přátelé, v poslední době mám s Českou poštou jen dobré zkušenosti (teď poklepávám na stůl), ale tohle byl zážitek až transcendentní.

A už jsem zpátky v bytě a trhám obalové materiály, na okamžik mě pohlcuje vír balicího papíru a kousků motouzu. Pak se věci konečně uklidní a lze spatřit mne, an stojím uprostřed místnosti a v rukou nábožně svírám dvé pestrých krabic. No ano, PBY-4 Catalina, běžná cena 525 Kč, cena pro mne 300 Kč, a F6F Hellcat, běžná cena 190 Kč, cena pro mne 120 Kč.

Kéž bych dokázal všechno dělat tak efektivně a výhodně, jako nakupovat modely, které stejně z nedostatku času slepím až někdy za osm dekád, a to je ještě kvůli pokročilému Parkinsonu slepím nekvalitně…ale to je zkrátka osud.

Čas oběda se blíží!

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

8 thoughts on “Totální pošťácká show

  1. Jo, jo, vidím, že časy, kdy mají pošťáci starost a zájem o své „zákazníky“, ještě neskončily.
    To mně moje paní pošťačka jednou málem nechtěla vydat zásilku o rozměrech balíčku hracích karet s dobírkovou cenou okolo 3.500,- Kč. Že mě prý chce někdo okrást a budu tam mít nastříhané noviny. Skoro marně jsem je přesvědčoval, že ten balík opravdu čekám a chci ho dobrovolně zaplatit :-)

  2. Až se tady trochu rozproudí diskuze, tak do ní vpadnu s návodem, kterak si vybrat správný model letadla. Pondělí bylo totiž poučné… ;o)

  3. F.! Tys správná žena, navnadíš, nedořekneš, že prý si máme počkat… :-) )

  4. F.: tady se diskuze rozproudí málokdy, dnes určitě ne:-)

  5. Smiř se s tím, lobo, že s některými tématy diskuzi holt nerozproudíš :-) ))

  6. wood: Kvůli tomu se do mě včera pustili Lobo s kamarádem-právníkem. Tak asi na tom něco je…je to takový ženský fenomén.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>