Fidel Castro hulí Havanu!

Jsem ztracen

Výjezdní zasedání naší firmy, o němž jsem vás s předstihem neinformoval, bylo akcí co do počtu nevinných obětí srovnatelnou s pověstnou bitvou u Lidic. A to navzdory tomu, že alkohol nebyl zaměstnavatelem hrazen. Hotýlek někde u Sázavy byl útočištěm celkem vhodným, snad díky faktu, že byl vystavěn na ruinách indiánského pohřebiště.

Den první byl naprosto nepracovní, alespoň pro skupinu, která se tak rozhodla a do níž jsem naštěstí patřil. Piva, Walkeři, lightky, kuřecí steaky, vepřové steaky. A několik kilogramů kvalitní šunky. A sporty, samozřejmě – v obíhačce ani poolu jsem nenalezl soupře, kterého bych s potupným úsměškem během pár chvil nevyprovodil a nedonutil přemýšlet o sebevraždě. A do jiných sportů, v nichž tolik nevynikám, jsem se pochopitelně nepouštěl, takže procento úspěšnosti jsem si zachoval obří.

Den druhý byl podstatně horší, protože jsme vstali asi hodinu poté, co šli spát. A jen co jsme do sebe nasoukali unifikovanou snídani, začala krátká série přednášek, která se protáhla asi na tři hodiny a donutila přemýšlet po sebevraždě i ty, kteří přežili moje obíhačkové peklo z předchozího dne. Ale co už, jsem placen za to, abych si nestěžoval.

Nebudu ovšem lhát, když řeknu, že jsem domů z výjezdního zasedání dorazil poměrně znaven. Prací jsem se již neobtěžoval a raději se věnoval tupému zírání do monitoru, později i do zapnutého monitoru. Ale neměl jsem se špatně, protože náladu mi zlepšovala kapela Elektrick Mann, kteroužto jsem objevil teprve před pár dny a okamžitě jí propadl.

Elektrick Mann jsou totiž zářným příkladem hudby, která je tak otřesná, že ji musíte milovat. Jejich nový klip Fidel Casto (ke stažení třeba zde) je naprosto esenciální a já si jej dávám v nekonečné smyčce, a i moji pracovní kolegové si již jeho text pobrukují a trhají hlavami. Kdybych teď nedejbože zemřel, už by to bylo s vědomím, že jsem nežil nadarmo.

Jako pěknou tečku za tím naším případem bych snad uvedl bezpointový příběh, který se před pár minutami odehrál v naší kanceláři. Kolegyně Petra se odhodlala jít nakoupit a my se odhodlali si u ní objednat nanuky, respektive Míšu. Petra tedy odcházela směrem shop a ještě volala na našeho nadřízeného Já jdu do krámu, nechceš taky koupit něco k lízání? Třeba Míšu?

Není důležité, že nadřízený odmítl. O něco důležitější je, že jsem zavtipkoval, jaké by to bylo, kdyby náš nadřízený špatně slyšel a Petřina promluva by k němu dorazila ve formě Já…krámy…lízání…Míša. A ze všeho nejdůležitější je, že ostatním to přišlo vtipné.

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

20 thoughts on “Fidel Castro hulí Havanu!

 1. znalci vědí, že se jedná o tzv. rainbow kiss :o )

 2. AIF: V civilizovanějších zemích republiky se tomu říká Amerika a hraje se to okolo pingpongovýho stolu s pingpongovou raketou a míčkem.

 3. Kozel: možná jde dokonce o rainbow piss!
  F.: bohužel ne moje, ale partiovkovo!
  AIF: hromadný pingpong a běh!
  F.: v civilizovanějších částech (!) republiky se Amerika říká fotbalu na jednu branku, to jen tak pro pořádek…

 4. V nejcivilizovanějším koutu republiky (tj. Brno) je bago opravdu hra na jednu branku.

 5. Kozel: to jsem rád!
  gosh_girl: mně se to líbí celé:-)
  drinker: zvláštní věc, tahle nářečí:-)

 6. neznám sice `obíhavku` ale `běhavku` ano… to věru bude něco podobného:-)

  a republika se přeci dělí na tyto správní území:
  Los Cajzlos, Malý Klacíkov, Velký Klacíkov, Golčův Jeníkov a Asii :-)

 7. sorry lobo, musím dát za pravdu F., asi žiješ v nějaký divný části týhle republiky

 8. děkuji výše aktivním odborníkům na folkloristiku za jejich názory, ale Amerika je zkrátka Amerika, bago je bago a (v)obíhačka je (v)obíhačka – tak to prostě je:-)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>