Truchlivá truchlohra o ztracené peněžence

Stalo se v sobotu a neděli

1. dějství: Od stolu v nejmilejším podniku se zvednou dvě postavy. Vysoký mladík a krásná dívka. Vysoký mladík se naklání k dosud sedícímu kamarádu-skláři a neohebným jazykem formuluje slova Kámo, my jdem, mám toho dost…dvanáct piv a tři panáky…dost. Odcházejí do temnoty.

2. dějství: Vysoký mladík i krásná dívka už z posledních sil leží v posteli; všude kolem je poházeno čerstvě svlečené oblečení. Ona praví: Prosím tě, jak mi zítra jedou ty autobusy? Musím do práce. On moudře pokyvuje: Mám jízdní řády v peněžence. Hned se podívám.

3. dějství: Vysoký mladík protřepává kalhoty ve snaze najít peněženku. Marně. Protřepává je znovu, pak protřepává všechny ostatní kusy oblečení, dívá se do nejtemnějších koutů místnosti, dokonce přesune několik středně těžkých kusů nábytku, vše se stejným výsledkem. Jeho souměrnou tvář začíná křivit panika.

4. dějství: Vysoký mladík sedí na posteli, tluče se do hlavy a vykřikuje Já jsem takovej zmrd! Měl jsem tam všechno! Dva litry, občanku, lítačku, milión dalších dokladů, vizitky, platební kartu, všechno! Krásná dívka se pokouší zmírnit jeho smutek, ale bez velkého úspěchu.

5. dějství: Přichází čas činů. Musel jsem ji nechat v hospodě, vece vysoký mladík a hbitě telefonuje kamarádu-sklářovi. Uhéééé, coožéééé, uééé? odpovídá do telefonu kamarád-sklář, a nic lepšího už z něj nevypadne (později vyjde najevo, že jen pár chvil po telefonátu se v nejmilejším podniku zřítil do nově instalované vitríny s luxusními pitivy a kompletně ji zdemoloval). Musíš si aspoň zablokovat tu kartu, říká krásná dívka a vysoký mladík jako ve snách opakuje Jo, musím si aspoň zablokovat kartu. Přeci jen, na účtu je už solidní sumička a vrozená spořivost vysokého mladíka neopouští ani při nevrozené opilosti.

6. dějství: Vysoký mladík nachází ve svém telefonním seznamu položku Karta, určenou právě pro podobné situace. Proklikává se skrze robotickým hlasem čtené spořitelní menu, až je konečně přepojen na operátora a dostává se mu slyšení. Ztěžka vyslovuje svoje jméno a příjmení, bydliště, rodné číslo, objem penisu v centimetrech krychlových a další povinné údaje.

7. dějství: Operátor, který zřejmě většinu minulého života strávil v černé uniformě vypalováním ukrajinských vesnic, stroze říká: Tak dobrá, pane lobo. Vaše karta byla zablokována. Pro případ, že byste ji v dohledné době našel a chtěl odblokovat, vám teď nadiktuji odblokovací kód. Je to 5812476895415212654, nashledanou, a zavěšuje. Vysoký mladík má pocit, že si kód asi nestihl zapamatovat, ale šťastně usíná.

8. dějství: Ani vysoký mladík nemá močák bezedný, a tak se asi o tři hodiny později budí s nutkáním dojít si na záchod. Opatrně se posazuje na posteli, bere si hlavu do dlaní. Svět kolem něj se postupně začíná zaostřovat. Skříně, stolek, koberec. Na koberci uprostřed místnosti něco leží.

Peněženka, i se vším příslušenstvím, pochopitelně.

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

14 thoughts on “Truchlivá truchlohra o ztracené peněžence

  1. Paželv: radostný? asi jsem ho napsal špatně!
    Linet: ále, toho neznáš…
    P~O: nevím přesně, ale byl úplně koženej!

  2. paja-ostrovanka: copak? nějaký zlý alkohol? :-)

  3. Gratuluji, tak poutavě napsaný, dramatický a nakonec i dojemný příběh jsem od tebe už dlouho nečetl :-) :-)

  4. kamarád-právník: nezbývá než ti pogratulovat, že máš takové kamarády:-)

  5. aaa vyborne. po konciku n novem jicine jsem vsem prakticky nadal do kurev zlodejskych a penezenku nasel na sedadle spolujezdce v aute. takze je mi uplne jasny,jak ses musel citit..:)

  6. Mistr: kdybys mě viděl žadonícího v pondělí v bance u přepážky, pochopil bys, že nezapamatoval!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>