Nigger-nigger-shit-shit-nigger

Dneska mě zase přepadla hudební nálada…
Protože je mi jasné, že většina z vás nadpis dnešní písánky, složený ze tří politicky nekorektních a dvou neslušných slov, absolutně nechápe, ihned podám vysvětlení. Jde o doslovně přepsanou pasáž jednoho mně milého songu od mně milého hudebního seskupení Cypress Hill. A tato píseň mi dnes zurčí v hlavě jak horská bystřinka horskou loukou.

…nigger-nigger-shit-shit-nigger…

Promiňte. Zase jsem se na chvíli nechal unést a letmo si do rytmu zacukal hlavou. Ostatně dnes na dvouhodinové poradě to bylo mou jedinou zábavou, nepočítám-li výměnu smsek se svou milou. Mimochodem je zajímavé, že většina těchto textovek obsahovala slovo rodidla nebo nějaký jeho méně spisovný ekvivalent.

Hudební nálada mě přepadla i v sobotu v nejmilejším podniku přibližně v jedenáct večer po přibližně deseti krušovických jedenáctkách, i zapěl jsem mocně song jakýsi. Poté jsem odevzdaně čekal na vlnu jistě oprávněné kritiky, ale nedočkal jsem se. Ba naopak – kamarádka-umělkyně s náhle podivně zakalenýma očima nyvě tvrdila, že jsem to zapíval moc hezky.

Pokud je to tak a zpěv této písně má na ženy takto pozoruhodný vliv, nerozpakoval bych se potěšit vkusným zanotováním i další zástupkyně údajně něžného pohlaví. Bohužel nikdo od našeho stolu už netuší, o jakou píseň šlo. Já samozřejmě netuším ze všech nejvíce. Snad číšník by věděl, ale ten se jen tajemně usmívá.

Zpět k písni v titulku. Je to song velmi univerzálně použitelný. Pokud se dobře rozpomínám, například v pátek na koncertu Schodiště jsem si jeho slovy vypomáhal, když muzikanti na pódiu ze svého repertoáru vytáhli nějakou novinku, kterou jsem ještě nestihl naposlouchat. Ostatně kamarád-právník dělal totéž a náš duet byl chvílemi zpěvu Schodiště mocným soupeřem.

A když jsem dnes v práci kráčel zšeřelou chodbou a ten něžný song od Cypress Hill si tiše pobrukoval, ze dveří proti mně náhle vyrazila neznámá paní a hlasitě a s patrným respektem v hlase mě pozdravila. Zarazilo mě to, ale odpověděl jsem.

Pár metrů šla chodbou přede mnou, pak se ohlédla a pravila: Jé, promiňte, já si vás v tý tmě spletla se šéfem…

Co dodat? Nigger-nigger-shit-shit-nigger…

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

9 thoughts on “Nigger-nigger-shit-shit-nigger

 1. A ty jsi jistě briskně odpověděl: "Ale nespletla. Však se již brzy dočkáte.":-)

 2. Mickey Mouse,in da house….
  Onyx,taky slušnej hip…

 3. Jura: něco v tom smyslu jsem prohodil:-)
  dalimil: soundz good:-)

 4. a že se nepochlubíš co byl tvůj hit v jižních Čechách, zejména v okolí Ledenic. Mnohokrát jsem si na tebe vzpomenul, páč to hrají pořád.

 5. to nebyl můj hit! to jen ty a Ta Neznámá jste mi tuto píseň zlovolně přiřkli!

 6. I like to hulit,hulit.
  Van Basren Rijkard(rajkard),Gulit

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>