Sto vojáků a mrtvá jeptiška

Konečně mám dobrý název pro pornofilm!

Nedá se říci, že by mé militaristické choutky v poslední době nebyly sdostatečně ukojovány. Ano, podíval jsem se na IDET a pomazlil se s útočnou puškou Heckler & Koch, ano, F. doma chodí dle mého přání oblečena do stejnokroje Luftwaffe, vzor 1942. A aby toho nebylo málo, ještě jsem se včera pod záminkou pracovní cesty vytratil do obce Velichovky na rekonstrukci nějaké druhoválečné bitvy mezi Amerikány a Krauty.

Asi se pohrdlivě ušklíbáte a máte proč – ona je to zábava opravdu spíše pro školou povinné malé spoluobčany. Mužové všech věků jsou navlečeni do kopií starých uniforem, střílejí po sobě slepými náboji a celé je to lehce fraškoidní. Ale sledování výše zmíněného je jakožto pracovní náplň určitě lepší než sezení v kanceláři, bylo docela hezky a lázeňská budova, o kterou se bojovalo, se mi strašně líbila, a tak jsem byl rád.

Navíc jsem se ještě dal s jedním německým a jedním americkým výsadkářem do řeči a zjistil spoustu informací o tom, kde a jak sehnat druhoválečné Jeepy či Dodge za slušnou cenu a kde a jak je za slušnou cenu uvést do provozuschopného stavu, a teď mi v hlavě hlodá taková myšlenka…ale ne, ani vám ji nebudu říkat. Mimochodem, neví někdo z vás o volné garáži na Královských Vinohradech?

Společníkem mi byl kolega Michal, se kterým ke své radosti sdílím řadu ne zcela populárních názorů na komunisty, sociální demokraty, levičáky vůbec, cikány, smažky, sociální dávky a mnohé další radosti, a tak krom samotné vojenské akce nám byla potěšením i cesta tam a zpět, protože vždycky je dobré si s někým společně zanadávat ve stejném duchu.

Mile osvěženi vymýšlením nových a nových adjektiv jsme vjížděli do Prahy, když mou cvičenou mysl upoutal nezvyklý jev, který jsem periferně zahlédl v autě, jež nás předjíždělo.

Ty vole, viděls to? Tu jeptišku? mluvil jsem na řidiče za jízdy a cloumal mu volantem, abych své otázce dodal na vážnosti. Michal že prý ne, tak poněkud poškádlil plynový pedál, vůz s jeptiškou dojel a jal se ho bedlivě sledovat.

Neuvěřitelné. Volantu se křečovitě držel muž, vyzbrojený divokým plnovousem a chatrným slamákem. Vzadu se krčila temná postava, o níž nelze říci nic bližšího, neboť se krčila velmi vzorně. A na sedadle spolujezdce byla přikurtována jeptiška, které mohlo být osmdesát nebo sto dva, a jen bezpečnostní pásy ji držely ve vzpřímené poloze – není jisté, zda byla mrtvá nebo jen ovládala umění spát v poloze, kdy by si každý jiný člověk zlomil vaz.

Chvilku jsme ono podezřelé vozidlo sledovali, ale slaměný řidič nás záhy zpozoroval a několika odvážnými kličkami v protisměru se nás zbavil, což nebylo těžké, protože jsme se těšili domů a na pivo.

Stejně ale – neříkali v rádiu něco o exhumaci Matky Terezy a následné krádeži jejích ostatků?

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

11 thoughts on “Sto vojáků a mrtvá jeptiška

  1. no ked uz hovoris o militaristickych chutkach.. dnes som si bol vyfasovat body armor a prilbu a ak sa uz nic nepredvidaneho nestane, buducu nedelu sadam do lietadla Vieden – Dubaj – Kabul – Kandahar :-) ale este predtym musim v piatok do Prahy po viza :-(

  2. AIF: držím palce! a nepřivezl bys mi nějaký militaristický suvenýr? prosím:-)

  3. a co take by si si zelal? tiez mam zalusk v tomto ohlade obohatit svoju zbierku, tak o jednu vec viac snad unesiem

  4. nebo nějakou mrtvolu, nejlépe nějaké fešné Kandaháračky, ehmm. by to byl jistě pěkný suvenýr ;-)

  5. s: naše pojetí pěkných suvenýrů se poněkud rozcházejí:-)

  6. az nekde potkam nejvetsiho borce co tomhle svete chodi a ve vychazkove cepici Luftwaffe, tak je jasny, o koho jde:) takove setkani by snad mohlo byt jedine v kostele:)

  7. x0rcist: v kostelech se bohužel vyskytuji velice zřídka, většinou mě tam s tou čepicí nechtějí pustit…

  8. ifo z pidilaborců, raději neser v křovíto IFA: chtěl bych doufat, že trenčianskej ifě brzy nějaký hubený tadžik ustřelí hlavu. jak ale znám tu krásnou zemi a její milé, pohostiné obyvatele, našemu židotlukovi, až bude koulet v křoví očima z opiové zácpy, spíš utrhne prdel nášlapná mina z turč. svetého martina …:-)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>