Pavián znovu zvítězil!

Jaroslav Foglar zřejmě rotuje v hrobě

Nejsem si jist, jestli se tu někdo takový najde, ale bystří čtenáři s trénovanou pamětí si možná vybaví, že před časem jsem tu psal o tom, kterak jsme nedaleko našeho maloměsta našli vesnici, disponující hospodou U Zrzavého paviána, a kterak jsme z ní byli nadšeni.

Síly mocnější než já způsobily, že včera jsem zjistil, že šlapu lesem, vedle mne totéž činí kamarád-sklář, kamarád-druhý sklář a kamarád-právník se svou dívkou. A že máme namířeno právě k výše jmenovanému opičímu výčepu. A to pomyšlení mě blažilo.

Hodinky ukazovaly asi čtvrtou, když jsme došli cíle své pouti. Zahrádka byla plná cyklistek, kterým elestické obleky obepínaly rodidla, ale náš občerstvovací plán byl příliš dlouhodobý na to, abychom se upínali k zahrádce, kde bude po setmění zima. Sevřel jsem v ruce kliku a hrdě vedl naši skupinu do výčepu. A ještě stále jsem byl blažený.

Najít stůl a obsadit ho, to už díky letům pilování zvládáme během zlomků vteřin, stejně jako velkopanské přivolání personálu a vyslovení zaklínadla pivo, pivo, pivo, pivo, pivo. Pivo bylo v pořádku, americké brambory zapečené se smetanou a kuřecím masem rovněž, a čas začal letět jeko bláznivý.

Milým překvapením byla servírka. Víte, jak si na tuhle zvlněnou součást občertsvoven potrpím, a včera jsem měl tuze dobrý důvod pochvalně pokývat hlavou. Jsem přesvědčen, že takhle nějak musela vypadat Kleopatra, když byla v obzvlášť dobrém rozmaru. A navíc její ňadra narostla způsobem, díky kterému evokovala nárazníky staré lokomotivy – a staré lokomotivy já mám rád skoro stejně jako stará auta nebo letadla.

Poetická nálada ovšem nevydrží dlouho, ne, když má kamarád-právník narozeniny a vyzvídá, co že si objednáme za panáky. Z ne zcela dokonalého vesnického výběru volím to nejlepší, tedy Johnny Walkera a válím jej po jazyku. Netuším ještě, že není posledním. O několik stovek tisíc milisekund později zásoby Johnny Walkera docházejí, a ještě o něco později se dostáváme na dno i Four Roses. Plus piva, samozřejmě. Na našem účtu je víc čárek než v libovolném pornočasopise, a tak není divu, že když pro nás v půl jedenácté přijíždí taxík, cítíme se poněkud rozvrkočeni.

Na maloměstě část výpravy ještě míří do koktejl báru, ale na to už nemám a potácím se k domovu. Později vyjde najevo, že v koktejl báru stejně dal každý maximálně jedno pivo a skončil, takže nemusím litovat. A jestli si myslíte, že mi je dnes do zpěvu, tak jste velmi špatnými znalci forenzní psychologie.

Po gotchově vzoru dále přetiskuji přijaté sms:

Kamarád-právník: Zdar kámo, je to peklo, je mi strašně a ze včerejška si skoro nic nepamatuju…

Kamarád-sklář: Tak takhle by to dál nešlo. Jsem v úplnejch fyzickejch a psychickejch sračkách. Čtrnáct dní nechci chlast vidět, tzn. až do smrti…

Vybavuje se mi jedna scéna z komiksových Rychlých šípů. Jedna stařenka na ní říká druhé: Jak se ti chlapci hezky baví, že?

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

10 thoughts on “Pavián znovu zvítězil!

  1. morální kocovina cloumá i mnou. a to nikdo narozeniny neslavil!

  2. partiovka: Kdy nám představíš svou novou přítelkyni, co má tak zajímavé povolání?

  3. F.: Až jí někdy dají ve stripbaru večer volno:-)

  4. „tzn. az do smrti“ – looool :)
    koukam ze vim proc uz nechlastam, diky za pripomenuti ;)

  5. partiovka: Jsem pro to navštívit tvou přítelkyni v práci…:-)

  6. kamarád-právník: Do jejího show bys při vědomí stejně nevydržel a druhej den by sis stejně nic nepamatoval. Takže tvůj návrh je trochu mimo.

  7. F.: Musím tě trošku poopravit, při vědomí bych vydržel, pravdou je pouze to, že bych si asi nic nepamatoval…. Ale o to v takovém případě přece vůbec nejde (společnými silami většinou ten večer vždy dohromady poskládáme)…:-)

  8. F., k-m.: Někdy můžeme vyrazit, je tam ale draho:-)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>