Immortal Pigeon Squadron

Nesmrtelná Holubí letka

Ano, ano, já vím, že pokud bychom se striktně drželi letecké terminologie, místo slova squadron bych měl napsat flight. Squadron je peruť, peruť se dělí na letky, letka je flight – to se přece učí děti už v první třídě. Ale protože jsem autor tohoto blogu, mohu si takovou nepřesnost odpustit, a to je to krásné.

Náhoda (a taky trochu přání mého nadřízeného) mě zavála na tiskovou konferenci, kterou pořádal operátor U:fon v den svého vstupu na trh. Pominu teď všechna technicko taktická data nebo disputace, zda je u:foní nabídka dobrá či nikoliv, to pro běh událostí není důležité. Věc se tedy měla takhle:

Samá příjemná překvapení, alespoň z mediálně-mrdkovského hlediska. Po příchodu na místo tiskovky zjišťuji, že mluvčí společnosti je moje bývalá spolužačka, přesněji spolužačka, která myslím aspirovala na vítězství v nikdy nevyhlášené soutěži o největší krasavici ročníku. Dáváme se tedy do řeči a kombinací vlezlé neústupnosti a neústupné vlezlosti se mi daří získat jistý náskok před kolegy z jiných médií – jeden z ředitelů firmy mi věnuje pár minut času a rozhovor odbudeme ještě před samotnou tiskovkou.

Děkujeme vám za pozornost, teď jsme vám všichni k dispozici na rozhovory, a až budete mít hotovo, je pro vás přichystáno občerstvení, říká o hodinu později moje exspolužačka a já se křivě usmívám, asi jako Rocky Balboa, jen ta křivost u mě není způsobena částečným ochrnutím obličeje a pošramocením protivníkovými pěstmi, ale spokojeností se sebou samým. Kolegové tvoří fronty a hloučky u ředitelů, zatímco já rychle obíhám stoly s občerstvením, ochutnávám tu i onde a ve své mentální mapě zaškrtávám stoly, ke kterým se ještě chci vracet, a stoly se zeleninou.

Později se vše zvrtne do bohapustých orgií, samozřejmě orgií toliko konzumačních. A já se spolu s několika známými věnuji otázce, kdo že jsou asi ti lidé u vedlejšího stolu. Jejich průměrný věk odhadujeme na alespoň pětašedesát let, o telefonech a internetu zjevně slyšeli jednou či dvakrát v životě, ale nedávali moc pozor. Nad jejich šatníkem by nezajásala ani módní policie časopisu Důstojné stáří a během tiskovky se ani jeden z nich nenamáhal položit otázku nebo alespoň předstírat zájem.

Holubí letka? Znám tuto slavnou formaci zatím jen z vyprávění, tak si je prohlížím velmi pozorně. Bývalí novináři, kteří si i po odchodu do nezaslouženého důchodu zachovali pracovní kontakty, navzájem si sdělují, kde se co šustne a obcházejí všechny tiskové konference, kde do sebe bez jakýchkoliv skrupulí natlačí přichystané občerstvení, co nesnědí, tak shrábnou do igelitky a jdou dál. Dvě tři takovéhle tiskovky denně a hlady rozhodně neumřete.

Něco nekalého čují asi už i sami pořadatelé. Jeden z u:foních ředitelů přichází k holubímu stolu a velmi slušným způsobem se ptá, z jakého že média přítomní pocházejí, a co hezkého o tiskové konferenci napíší. Slovo si bere kredencózní bytost, která kdysi mohla být ženou, ale stejně tak Golemem. Do toho vám přece nic není, odkud jsme! Nic vám říkat nebudeme, prská a velí k rychlému ústupu. Ostatní členové Holubí letky bleskově tvoří únikovou formaci, nenápadně se přesouvají k výtahům a z kapes tesilových obleků jim padají kuřecí špízy. U:foní ředitel se rozpačitě usmívá.

A pak že stáří není krásné!

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

21 thoughts on “Immortal Pigeon Squadron

 1. tak jsem si myslela, že holubí letka už pošla stářím, ale jak tak koukám, maj se stále čile k světu… že jim ještě nikdo nenasypal otráveného zrní ;o)

 2. být tam mekbílovic Ufoun, tak se žádný z holubů neodváží ani pípnout – natož si bezostyšně nacpávat zobák!

 3. offtopic: vysiel novy Child a vyzera dobre, vcera som si kupil v Amsterdame :-) to len upozornenie, ze sa mozes zacat rozhliadat po knihkupectvach :-)

 4. rofl megalol:)) jinak jsou znami take jako holubova letka, podle jejich zesnuleho guru miloslava holuba…

 5. sistr: naneštěstí svět není tak dokonalý…
  AIF: vím o něm a brousím si na něj zuby, díky…co můj dárek? :-) )
  x0rcist: miroslav možná zemřel, ale jeho odkaz žije dál!

 6. Smrt všem dědkům a stařenám,ujídaj nám chlebíčky!kryska: Ty zabijáckej holoubku, otrávený zrní se přece sype krysám, nebo snad ne?

  lobo: chachachá, smrtonoši se přišli najíst a ani nevědí co je to icq? To je fakt hrůza. Jenom doufám, že tvůj blog čte i ten rozpačitý ředitel, aby už příště věděl, že se blíží škodná…
  :D

 7. Drzoun: pochopitelně, příště bude každý návštěvník tiskovky pokořujícím způsobem prošacován!
  Modern725: reklama to zjevně je, ale vtipná:-))

 8. x0rcist: a proto nemusím platit sociální pojištění:-)

 9. anoHolubí letka dostává informace od jistého Františka Křížka – OS ČMS Odborové sdružení – Českomoravský odborový svaz, který jim prodává každý týden v pondělí ráno tiskovky a další akce, které získává (ne)legálně? z ČTK určené redakcím a dalším instititucím. Prý si pro informace chodí přímo do ČTK. Dost se divíme, že to ČTK nevadí, nebo o tom asi ani neví jak pan Křížek s jejím produktem nakládá. Většimu jmén konkrétních odběratelů pana Křížka známe a v budoucnu uvažujeme o jejich zveřejnění.

 10. Dobrý skutek bývá potrestánOslovila mne má dlouholetá přítelkyně, že chce udělat výstavu 1.9.2010 v Ambitu kláštera františkánů v Praze. Potřebovala sehnat finance na pronájem. Myšlenka mne zaujala a cítila jsem, že bych také tomu nahoře mohla takto po letech poděkovat.(Měla jsem rakovinu, dvě těžké operace,klinickou smrt 17.11.1988 a byla jsem vrácena zpět ..žít). Tak jsem ji slíbila, že až nastane doba, že ji s manželem s nájmem pomůžeme.Blížil se den "D", ale mně k tomu přibylo ještě spousta jiných věcí a hlavně zajistit občerstvení!A tak jsem celý víkend pro dobré duše pekla a i mé přítelkyně.Včera jsem nazdobila s jejich pomocí stoly dobrůtkama a těšila se jak si výtvarníci a jejich přátelé pochutnají. Kolem půl 7h večerní nastalo zděšení.Jeden z františkánů v mé chvilkové nepřítomnosti u dveří, tyto otevřel dokořán. No a co se nestalo během 10 minut bylo vymalováno. Na tácky si dávali i 7ks domácích trubiček, kopce koláčků, karbanátků, cherry rajčátka s mozarelou atd. Víno vypili z kalíšku a hned ho bezostyšně strkali k dolití. ŠOK. Chtěla jsem zařvat "A VEN", ale je fakt, že je člověk ochromený a nato oni sází. Jablka a švestky bio si hrnuli do tašek, a pak vyšuměli a nám tam zbyl jen binec a chaos a pocit na zvracení!! Co to je za hyeny. To fakt nejsou lidské bytosti, ale jim to je zřejmě ukradené, ale už jsem to poslala "tomu nahoře" a věřím, že je odplata nemine, ale prý takto řádí už 5 až 6 let!! Tak to je opravdu SÍLA. Příště bude-li nějaké pošlu víc našim dětem v Bangladéši.
  Posílám pozdrav všem slušným lidem a přeji podzimní sluníčko a pohodu na duši.Karla

 11. HomelessNo a co ? Naše společnost bezdomovců navštěvuje podobné akce protože každý tvor se potřebuje najíst. Když řeknu že píšu pro Senátní listy všichni padnou na zadek a mezitím vše sežereme a včas odejdeme na další akci. Preininger to dělá taky a žádný problém.

 12. ČTK zdarmanabízím zdarma servis ČTK výměnou za tipy na zajímavé rauty – volej na :
  604 591 573

 13. holubáři posilujíNo Holoubci naši Holubí letka Praha ti se stále mají čile k světu,posilujou a omlazujou ukrutně-jsou tam i novější přilezlý jména jako nějaký Pavel,štíhlej nápadnej ukecanej brunet okolo 40,prý PhDr.,ale zjevně puštěnej z Bohnic po nějaký operaci mozku,taky byl,prý bývalý milenec Boháčovy Šarloty J.(chudák Boháč se občas musí na letišti dívat,jak ona cizím kouří péro),dál "obchodník s realitami a novinář,často ožralý,až ho musí vyvést",okolo 60tky,v saku,věneček vlasů,nos jak červená bambula F. Bouda,dál P. Šmejkal,na jiným místě tady se o něm píše jako o dopisovateli z USA, no nepomůže mu ani sako a supr kravata+nastřílený vlasy vpředu,prý ho tam taky vyšetřovala CIA,tak musel hupky zpět ČR, přerostlej kostlivec věčně v černým co věčně nadává "Vy dobytci,gejové!" rádio Láska J. Burian,břichatej zoufalec s knírkem J. Prošek, odkvetlá J. Lukešová s tím jejím věčným ožralcem jménem J. Veselý(vědí na Dopravních podnicích,že ten její věčný ochlasta a čistič cateringů je ohrožením bezpečnosti cestujících,proč mu 3x nedají dýchnout a nevyrazí ho?),dál nesmrtelný udavač J.Boháč (ten bezzubý důchodce,co chrápe na letišti, Události a názory je jeho hlavní "krytí"),samozřejmě pan umělec ryšavec Lenin Hlinka, STBdůvěrník Preininger,Hampl,pak ,matadoři Brodecký,Hadrabaj,Jelínek,dál blond s přehazovačkou vysokej bejvalej polda Eliáš,milionář co má barák v Karlíně,a mnozí další,taky bezďák nějakej Emet kterej vypadá jak arabskej terorista z Al-Kuaida, no partička škodlivá k pohledání,některý se pokouší to dělat přes jakýsi dost chatrný pofiderní Boudovo krytí,co vymyslel jako Ibizz.cz,kde čas od času cosi naoko publikují,ale nikdo nevidí dopad,cílovou skupinu,čtenost,atd.Ostatní neemaj krytí horší či vůbec žádný,prostě to zkoušejj.A mladí blbečkové a hostesky z PRagentur a organizátoři si dál nechaj mazat med kolem huby,místo aby je už dávno vymetli a dostalo se na skutečný novináře, který si často nemaj kam sednout…Marcela

 14. No Holoubci naši Holubí letka Praha ti se stále mají čile k světu,posilujou a omlazujou ukrutně-jsou tam i novější přilezlý jména jako nějaký Pavel,štíhlej nápadnej ukecanej brunet okolo 40,prý PhDr.,ale zjevně puštěnej z Bohnic po nějaký operaci mozku,taky byl,prý bývalý milenec Boháčovy Šarloty J.(chudák Boháč se občas musí na letišti dívat,jak ona cizím kouří péro),dál "obchodník s realitami a novinář,často ožralý,až ho musí vyvést",okolo 60tky,v saku,věneček vlasů,nos jak červená bambula F. Bouda,dál P. Šmejkal,na jiným místě tady se o něm píše jako o dopisovateli z USA, no nepomůže mu ani sako a supr kravata+nastřílený vlasy vpředu,prý ho tam taky vyšetřovala CIA,tak musel hupky zpět ČR, přerostlej kostlivec věčně v černým co věčně nadává "Vy dobytci,gejové!" rádio Láska J. Burian,břichatej zoufalec s knírkem J. Prošek, odkvetlá J. Lukešová s tím jejím věčným ožralcem jménem J. Veselý(vědí na Dopravních podnicích,že ten její věčný ochlasta a čistič cateringů je ohrožením bezpečnosti cestujících,proč mu 3x nedají dýchnout a nevyrazí ho?),dál nesmrtelný udavač J.Boháč (ten bezzubý důchodce,co chrápe na letišti, Události a názory je jeho hlavní "krytí"),samozřejmě pan umělec ryšavec Lenin Hlinka, STBdůvěrník Preininger,Hampl,pak ,matadoři Brodecký,Hadrabaj,Jelínek,dál blond s přehazovačkou vysokej bejvalej polda Eliáš,milionář co má barák v Karlíně,a mnozí další,taky bezďák nějakej Emet kterej vypadá jak arabskej terorista z Al-Kuaida, no partička škodlivá k pohledání,některý se pokouší to dělat přes jakýsi dost chatrný pofiderní Boudovo krytí,co vymyslel jako Ibizz.cz,kde čas od času cosi naoko publikují,ale nikdo nevidí dopad,cílovou skupinu,čtenost,atd.Ostatní neemaj krytí horší či vůbec žádný,prostě to zkoušejj.A mladí blbečkové a hostesky z PRagentur a organizátoři si dál nechaj mazat med kolem huby,místo aby je už dávno vymetli a dostalo se na skutečný novináře, který si často nemaj kam sednout…Marcela

 15. No vono by se totiž někde mělo napsat, že docela dost těch holubářů jsou i ty takzvaný „foťáci“ čili vychcaný magoři co maj foťák jako vstupenku – i dobře vypadající digitální zrcadlovku si dnes pořídíte z frcu za pár táců (no a za měsíc nepozdějc to máte zpátky v prožraných prochlastyným a dárkách), nějakej podivnej polo-sporty vohoz (foťáci skoro všichni choděj oblíkaný dost blbě, třeba i šátky na hlavách, maj náušnice – v sakách už málo kdo) no a a slouží vám to jako VSTUPENKA na akci. Ste nenápadný, ste přece foťáci, patříte TAM ! A málo kdo se zajímá, kde sou vaše fotky votisklý – pokud vůbec teda, že? cvakat můžete naprázdno-to není jako dřív, kdy se muselo natahovat mechanycky film a tak. Takže hodně těchle zmrdů, dokonce i ženský mezi nima-a kolikrát hezký, řáděj po Praze tvářej se důležitě a určitě se vykazujou za nóbl názvy redakcí agentur a tak. Takzvaný bulvární foťáci, společenský akce a tak. Vo tom se nikde nepíše a přitom i tyhle žerou a chlastaj na akcích vo106, drze si říkaj o tašky s dárkama -jak mi říkal kámoš badygard. A oni kolikrát fotěj ty ostatní z tzv. Holubovy letky, zveřejňujou jejich fotky, a přitom sami holubařej vo100péro a nikdo je nevyhodí a nic jim neřekne. Zloděj křičí: chyťte zloděje ! Zmrdi foťácký holubářský Holubí letka foťáci fotografové Praha, vo tom by se mělo psát!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>