Crash!

Konečně jsem se stal přímým účastníkem autonehody!!!

 

Sobotní krásné ráno. Člověk by řekl, že jde o ideální čas pro koupi nového mobilu. Mladší bratr Jenda totiž svůj aparát  potratil kdesi v Chorvatsku a já mám kamaráda, který má otce, který prodává mobily a ze známosti mi dá slevu. Líný bratr odmítá jít pěšky, tak chvilku váháme, co z našeho autoparku si vybrat.

 

Po dlouhém váhání mezi Pontiacem Firebirdem, Fordem Mustangem, Chryslerem Corvette, Chevroletem Suburbanem a Škodou Felicií vítězí škodovka. Bratr sedá za volant, já na místo navigátora a vyrážíme. Dlužno předeslat, že bratr je vynikající řidič. Dlužno předeslat, že na své umění poměrně často a dost rád hřeší. Dlužno předeslat, že během klidných úseků cesty si mimořádně libuje ve strašení spolujezdců předstíranými smyky, mikrospánkem, vjížděním do protisměru a podobně. Dlužno předeslat, že jsem už otrlý a nevyděsí mě ničím – i při těch nejhůře vypadajících momentech si v klidu bubnuji prsty na palubní desku, zívám a vím, že jde o Jendův vtip.

 

A co byste řekli, že se stalo dnes. S bratrem si jedeme v klidu po hlavní třídě našeho maloměsta. Dodržujeme nejvyšší povolenou rychlost, ručička na tachometru se míhá těsně nad čtyřicítkou. Před námi jede jakýsi masivní fiat. Zpomaluje, bliká a chystá se zaparkovat u krajnice. Vidím, kterak se k němu blížíme. Blížíme víc, než je zdrávo. Koutkem oka checkuji bratra. Vypadá, jako že má celou situaci pod kontrolou. Áááá, Jendův vtip, říkám si a zívám. A náhle je mi jasné, že pokud Jenda na brzdu nedupne v příští setině sekundy, všechno špatně dopadne. Voléééé, sejmeš ho!!!! volám, a už je to tady. Náraz, skřípot plechů, zaříznutí bezpečnostních pásů do těla.

 

Bratr tvrdí, že v inkriminované dvě sekundy se nedíval na silnici, ale chtěl vyměnit kazetu v magnetofonu. To je ostatně pravda, ačkoliv jsem měl zato, že tuto činnost zvládá, aniž by přestal sledovat vozovku.

 

Fiata nabíráme naplno. I přes malou rychlost odlétá celkem slušně a pravým blatníkem trefuje opodál stojící mazdu. Od ní se odráží a levým bokem vyvrací zábradlí u silnice. Předek naší škodověnky je zdevastovaný jak čest křesťanské nevěsty po svatební noci, motor naštěstí v pořádku, odjíždíme ke krajnici.

 

Zjištujeme škody. Naštěstí nikdo nezraněn. Fiat dopadl nejhůř, následuje naše škůdka, mazda potřebuje jen nový blatník a světlo. Přichází klasika. Volání policie. Výměna adres, telefonů a čísel pojistek všech zúčastněných řidičů. Téměř tříhodinové čekání na příslušníky. Protokol a spol.

 

Snažím se do celé situace vnést trochu humoru, a tak konstatuji, že i kdyby náhodou při nehodě někdo zemřel, nebyl by s tím takový problém, protože jsme se vybourali přímo před domem, kde sídlí pohřební služba. Bohužel málokdo z přítomných dokáže takový humor ocenit. Spíše nikdo.

 

Mimochodem, zjišťuji, že když postávám u rozstřelené škodovky a na tváři mám uměle nepřítomný pohled, vzbuzuji silné emoce u asi 97 procent okolojedoucích žen. Zatímco většina řidičů při průjezdu okolo nás maximálně zvědavě civí, ženy za volantem i na místě spolujezdce účastně špulí rtíky a navazují oční kontakty, které bych se jindy nebál označit za slibné – minimálně co do možnosti orálního sexu.  Pokud snad nějakou zlou a podivnou shodou náhod někdy v budoucnu budu hledat jinou nevěstu, přivezu si z nejbližšího vrakoviště kupu šrotu, postavím ji ke krajnici, budu u ní stát a tvářit se lítostivě, a garantuji vám, že během dvou hodin dostanu alespoň šest telefonních čísel.

 

Bratr tedy dnešek rozhodně nemůže považovat za svůj nejlepší den v životě, tím spíš, že na odpoledne byla v plánu oslava jeho narozenin. A že jste to vy, tady máte obrázek, ať si můžete udělat obrázek.

 

Zkušení soutěžní matadoři Sibera a Gross se svým vozem Škoda Felicia WRC , poškozeným během úvodní erzety Rallye Maloměsto.

 

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové obrázky a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

15 thoughts on “Crash!

  1. ad pohrebni sluzba:
    byl jsem ucastnikem docela hrozive vypadajici nehody, ktera se odehrala cca 70 metru od prave probihajiciho pohrbu…zashitek pro vsechny zucastnene a prihlizejici vskutku neotrely

  2. neurotik: spíš taková šťouchaná:-)
    nesmysl: to mohlo být zajímavé, havrani si jistě už mnuli ruce v předtuše kšeftu:-)

  3. františek: a jó…no, opravovat už to nebudu, aspoň je vidět, co taková bouračka udělá s křehkou psychikou…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>