Tomuhle obchodu já tleskám!

Temný a zlověstný příběh
Představte si, že si v klidu jdete z hospody domů. Praha už je ztemnělá a ze zdí domů i asfaltu ulic sálá teplo, které se v nich nahromadilo přes den. Chodci někam zmizeli a nahradili je rozvážně se klátící podnapilí zombies. Sladká vůně opilství je všeprostupující.

Náhle zvednete zrak, a před sebou spatříte vývěsní štít obchodu, do kterého byste rozhodně nikdy nezašli. Čtete, co se v obchodě prodává, a nestačíte žasnout – tohle si opravdu lidé kupují? Není to spíše než obchod například zapomenutá kulisa z nějakého méně veselého filmu Davida Lynche?

Mně se přesně tohle stalo před pár dny. Ten obchod prodává tuším zahrádkářské a chovatelské potřeby. A že to není kulisa nebo přelud, to už jsem si empiricky ověřil.

Mé do té doby lhostejné oko zaujaly dvě řady cedulí, vyvěšených okolo vchodu do obchodu. Velkými písmeny na nich byly vyvedeny názvy největších lákadel z nabízeného sortimentu.

GRANULOVANÝ HNŮJ

No dobrá, chápu, že ne každý má doma kobylku či kravku, aby měl čím vyživovat své fuchsie. I když, popravdě řečeno, kdyby mi někdo dal vizitku, kde by stálo granulovač hnoje, asi bych v údivu zdvihl obočí.

Čtu dál.

SUŠENÝ ŽÍŽALÍ TRUS

Tady už mi imaginace selhává. Je možné, že se někdo zabývá sběrem žížalích hoven, pečlivě je na parapetu usuší, láskyplně naskládá do pytlíku a za velké peníze prodá nějakému nešťastníkovi, který si je později omylem vysype do čaje místo umělého sladidla? Je toto v naší už skoro západní civilizaci vůbec legální?

Čtu dál. Tento nápis je zřejmě obzvlášť naléhavý, protože je opatřen sérií vykřičníků.

ZAHNUTÉ TYČKY NA RAJČATA!!!!!

Jsem ztracen. O zahrádkaření jsem toho nikdy moc nevěděl, ale už nyní je mi jasné, že zahrádkáři jsou tlupa bláznů. Může někdo přijít do obchodu a s vážnou tváří se dožadovat tyček na rajčata? Natožpak tyček zahnutých? Snad každý zahrádkář doma nějakou tu plaňku, ke které své rajče přiváže, má…nebo se pletu? A proč musí být zahnuté? Generuje se snad v jejich ohybu nějaké indukční pole, které na rajčata pozitivně působí? Tápu.

Řeknu vám, nápisy na cedulích jsem slabikoval dlouhé minuty a podivil jsem se do sytosti. A už vím úplně přesně, kam půjdu v prosinci nakoupit vánoční dárky pro enimena a tommasera.

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

23 thoughts on “Tomuhle obchodu já tleskám!

 1. každý má doma nějakou zahnutou tyčku… jinak vřele doporučuji můj dnešní příspěvek:)

 2. kvalůitní příspěvek si najde čtenáře sám a nepotřebuje infantilní reklamu na blozích cizích, navíc ještě od samotného autora:-)

 3. svatá pravda. lidé, kteří píší pravidelně a poctivě, nemají zapotřebí se takto lacině zviditelňovat :-)

 4. Hmm poznam blogerov, ktory pisu dobre clanky, pravidelne a predsa mali na webe nieco okolo 200 navstevnikov. Zvycajne agresivy blogeri (co vedia ako na reklamu) vedia si zas priputat kvanta ludi aj s priemernimy ci zlymi clankami. Raz za cas ma kazdy kvalitny clanok, ale stale?

  Inac Lobo, tvoj nick je podla toho komixoveho nedobrezleho srandistu a brutalistu Loba?

 5. BlackDragon: s tím nickem je to přesně tak. shledávám, že mám s touto postavou mnoho společného:-)))
  neurotik: řeknu, ale co za to?

 6. Ta tyčka není zahnutá jenom jednou, je to taková spirála.Myslím, že je maj všude. A reklama, ta se dělá tak, že všude píšete vtipné a chytré komentáře a vyplníte svojí adresu. Škoda, že dnes nemám žádný výborný příspěvek :) )))

 7. neurotik: to jsem čekal. neberu:-))
  antirespirant: taky jsem to kdysi prováděl, ale už jsem líný ke každému komentu psát svou adresu:-)) a s tím nedobrezlým by mě to taky zajímalo…

 8. neurotik: jsem si jistá, že ten krám je na rohu Ruský a Krymský – cestou do kavárny Shakespeare a synové si tam taky vždycky ráda počtu. Aloha.

 9. E+L: jakžé? von je to fakt ten krámek? chytili jste se, holenkové:)))

 10. pomsta bude bolestivá, smrt se ti bude zdát jako jarní prázdniny!

 11. spíše lobo-bongo, což je její děsivější varianta…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>