Dívka z KFC

Vzpomínka na dávné doby
Je krátce po desáté dopolední a já už mám dnešní penzum práce hotové. Pokud se tedy nestane něco neočekávaného. Před sebou neradostnou nutnost přetrpět těch skoro sedm hodin, co mě dělí od víkendu. V neklimatizované kanceláři, jejíž jedna stěna je kompletně prosklená. Ta stěna, kam se po většinu dne opírá sluníčko.

A tak si to skleněné peklo zpestřím jednou vzpomínkou, ze které by možná Michal Viewegh dokázal vytřískat neškodnou povídku a Sofokles neškodnou tragédii, při které by chór zešílel smutkem.

Před několika lety, když jsem ještě bydlel na Míráku, jsem se relativně pravidelně stravoval v KFC na I.P.Pavlova. Jestli mi někdo z vás chce tvrdit, že to není zdravé, tak si může rovnou koupit pytlík hrachu a házet ho na stěnu. Když něco jíš s chutí, tak ti to nemůže ublížit, řekl mi jako ještě malému chlapci můj nejmilejší děda, a já vzal tuto pravdu za svou.

V zástupech neustále se měnících zaměstnanců KFC jsem se příliš neorientoval a svého oblíbence mezi nimi neměl. Až jednou jsem si objednával u pokladny, za níž stála dívka, kterou jsem do té doby nezaznamenal. Místo tří kousků čehosi mi jich naložila pět. Měl jsem to za běžný omyl a nepřikládal tomu větší důležitost.

Den poté jsem se znovu postavil k její pokladně. Pět křidýlek s sebou. Když mi dávala pytlík s osmi, usmívala se a spiklenecky mrkla. Na její jmenovce bylo napsáno Renata, a i když to nebyla vysloveně modelka, byla celkem hezká a úsměv jí slušel.

Pořád jsem to ale bral jen za milé zpestření fastfoodové kultury.

S postupem času se ale z milého zpestření stál rituál. Cíleně jsem chodil jen k její pokladně. Sledoval jsem, jestli není podobně štědrá i k ostatním. Nebyla. A pak jsem byl na řadě, pozdrav, úsměv, objednávka, obdržení znatelně větší porce, nenápadný dotek rukou při vracení mincí.

Příliš jsem nevěděl, co s tím, protože v té době jsem už s jednou dívkou angažován byl a ve své tehdejší bláhovosti jsem tento vztah pokládal za perspektivní. A tak jsme tu hru na usmívanou a na mrkanou hráli docela dlouho, aniž bychom se pohnuli někam dál.

A pak se ukázalo, že můj tehdejší vztah není perspektivní ani trošku. Dal jsem si pár dní na sesumírování psychiky a pak do KFC kráčel s pevným úmyslem se slečnou Renatou pohovořit a někam jí pozvat.

V duchu jsem si maloval růžovou budoucnost po jejím boku, budoucnost plnou z práce zadarmo přinesených smažených kuřecích pokrmů a hranolek. Ten večer však za pokladnou nebyla. A ani večer další. A když jsem se následně jedné její kolegyně zeptal, kde že je slečna Renata, bylo mi řečeno, že ji vyhodili.

Jestli to bylo kvůli tomu, že mi přilepšila jídlem za pěkných pár stokorun, tak mě to mrzí. Ale stejně mám KFC radši než McDonald`s.

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

28 thoughts on “Dívka z KFC

 1. fuck, jak od shakespeara.
  me nic takovyho nepotkalo, a to jsem do KFC jeden cas taky chodil pravidelne. je to bordel :)

 2. skoro bych se nebál říci – smutnej příběh:-)

 3. Moudrý to člověk ten tvůj děda. A já jsem moudrý tím pádem taky, neboť i já už dlouhodobě razím teorii, že zdravé je pouze to, co mi chutná!

 4. adbar: spíš demoverze:-)
  neurotik: jojo. kapitalismus už je takový. je to smutné, ale nedá se s tím nic dělat…

 5. šance je vždyJem optimista :-) Já bych tam dál chodil, hlavně v době, kdy jsi tam chodíval. Třeba se tam někdy objeví. Nebo řeba ji někdo ze zaměstanců KFC zná blíž a ví kde se jí dá najit ;-)

 6. Tomáš: teď už to přece nepotřebuji, můj současný vztah JE perspektivní…

 7. smutná minulost, temná budoucnost… opravdu smutnej příběh…

 8. enimen: temná současnost se dere na povrch!
  PJ: zas až tak smutný to není:-)

 9. Lobo, tohle je lepší než Haruki Murakami!

 10. Mek Bílová: a to je co? nějaká exotická kopulační poloha? :-)

 11. Já tam pracuju a Renatu sem znal jestli chces cislo mozna ho jeste mam

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>