Lze očekávat hromadné sebevraždy fanynek

Sdělení zásadního významu

Člověku se neustále přiházívá něco nového, nevyzkoušeného. I mladý muž světáckého typu se čas od času ocitne v situaci, kterou nikdy dříve neřešil a na jejíž výsledek je sám zvědav. O mladých mužích nesvětáckého typu už vůbec nemluvě…

Nemá cenu chodit okolo horké kaše, protože to je podle mě mimořádně hloupý idiom – pojďme k věci. Všechny spanilé čtenářky nechť teď na chvilku zadrží dech a chytnou se něčeho pevného…tááááák…a:

Včera vyvrcholila série příprav a plánů a rozhodnutí a nákupů. F. slaví narozeniny, a to je vhodná příležitost, abych ji požádal o ruku, říkal jsem si. A jak jsem řekl, tak jsem udělal. Asi vás nepřekvapí, že se mi dostalo kladné odpovědi. Takže všechny ostatní ženy, které měly už dlouhodobě podezření, že ohledně mě mají smůlu, to už teď vědí jistě.

Mám z toho radost, a navíc cítím povinnost informovat ty mladé muže, které podobný počin ještě čeká, jak na věc. Tedy – své milé nakupte pár běžných narozeninových dárků. Boty, vysněná obří fotografická publikace, dvanáctiletá singlemaltovka – znáte to; maličkosti, které potěší a ukáží, že jste na její narozeniny nezapomněl.

Vyražte na večeři do oblíbeného luxusního podniku. Odmítněte stůl, kam vás chce usadit číšník a najděte si nějaký odlehlejší a klidnější. Během předkrmu čekejte, během hlavního jídla čekejte, nezávazně konverzujte. Když číšník přinese sklenky s whisky, ťukněte si, odlákejte na chvíli její pozornost něčím neobvyklým (výborně se pro tento účel hodí vizitka Tomáše Baldýnského), a pak už jen sáhněte do kapsy a pracně pilovaným grifem před ni postavte krabičku s na zakázku vyrobeným prstýnkem z bílého zlata a vyřkněte osudovou otázku.

Kdyby život byl jako film, vzápětí po jejím souhlasu by se kolem vás seskupili číšníci, ostatní hosté a potulný houslista, všichni by dojatě tleskali a utírali si slzy, ale zaplaťpánbůh život není jako film. Takže si dáte pusu, dopijete panáka, a vyrazíte domů, kde se věnujete různým více či méně pohybově náročným zábavám.

Takže jsem zasnouben, vážení.

Většina z vás asi ví, že F. mě našla právě přes tento blog, jehož byla a je pilnou čtenářkou. Nebýt Smutnýho příběhu, nedošlo by k tomuto příběhu veskrze radostnému. Cítím tedy jistý závazek vůči bloguje.cz, a tímto tedy vyzývám Arthura Denta: Arthure, jako výraz díků u mně máš láhev čehokoliv, co ti chutná. Pokud tohle čteš, buď tak hodný a napiš mi do vzkazů, jakou značku preferuješ a kde ti ji mám předat. Díky!

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

34 thoughts on “Lze očekávat hromadné sebevraždy fanynek

 1. Co na to říci?Snad jen, že Tobě gratuluju, protože jsi zjevně dosáhl něčeho, co si nezasloužíš.

  A F. lituju, protože zjevně dosáhla něčeho, co si nezaslouží.

  Tož hodně štěstí, milujte se a množte se:D

 2. U nás to seznámení před třemi lety probíhalo podobně a…za pár dní budu rodit, tak se snaž, synku :)

  A blahopřeju oběma!

 3. otrela jsem slzu dojeti lobousku a tesim se na svatbu, na kterou me jiste nezapomenes pozvat :)

 4. epidemie…ale s blahoželánim se připojuju:-)

 5. To bylo jasné už od jistého večera! Gratulujeme!

 6. teda, ja jsem skoro spadl ze zidle… doufam, ze i po zavazku si sem budu moci chodit cuchat streva pri cteni alkoholickych historek..:) GRATULUJU!

 7. Teda, kromě toho že vám to přeji, jsem právě i uronila slzu a zbořila své vzdušné zámky.

  A F. závidím romantika – já jsem včera k narozeninám dostala 2 (!) růže a informaci, že dárek, pokud ho chci hned, tak si ho musím zabalit.

  Gratuluji a přeji moc štěstí!

 8. Paželve, můžu tě ujistit, že právě od jistého večera začal lobo mlžit tak dokonale, že už jsem přestala doufat v cokoli. Takže včera jsem málem spadla ze židle já (a to bez ohledu na téměř originální vizitku TB).
  Nicméně prsten je to krásný…

 9. Dojetím posmrkávám…

  Co si dát před svatbou ještě pár kapitánů? :)

 10. achtungjste na to příliš mladí a vůbec se ještě neznáte.

 11. F.:Lobo je charakter a málo platné, mlžit se musí, jinak by překvapení nebylo tak intenzivní. A my jsme si včera s Vikingem na vás ani nedali kapitána Morgana, i když jsme od něm byli na dosah menší než malý :-(

 12. goča má pravduAle „kolikrát musíme být slepí, aby vzniklo něco většího,než jsme my sami“. V lobově případě to bude těžké, ale aspoň se pokusíme :o )))

 13. Ajta krajta! A mám po ptákách!LOL

  Prosím přijměte ode mne oba dva srdečnou gratulaci.

  Jo, jo, kdo chce kam, pomozme mu tam:o))))

 14. já jsem teda jenom pasivní pravidelný čtenář ale stejně: ať vám slouží!!!

 15. největší vesnice v čr a maloměsto se dává dohromady, ohoho…
  tož děcka gratuluju. víno tentokrát nepošlu, změnil jsem branži, takže leda větrnou elektrárnu

 16. ještě máte spoustu času si to rozmyslet;-)

 17. tomu říkám přelomový krok!
  připojuji se k ostatním zhrouceným fanynkám a přeji hodně štěstí, harmónyje a časem i nějaké ty malé loboušky;)

 18. Páááááni! Stírám slzy dojetí!
  Měla bych tu pro F. jeden věneček zelený:-)
  Živijó živijó! Jdu si na Vás připít!

 19. goča a partiovka jsou jediný, opravdový loboušovo kámoši partiovka: Zlatá slova švagře, zlatá slova!

  :D

 20. víš, jak vypadá popularita? když mi dnes můj spolužák jako první a hlavní informaci dne sdělil, že lobo se žení! :-)

  gratuluji hlavně f. :-)

 21. takže za krásná slova jakéhokoliv významu rovněž děkuji, a dodávám, že jsem doufal, že takhle krásné téma vyženeme aspoň na padesát komentářů:-)))

 22. kongratulacja..ja jako zaslouzily manzel muzu zodpovedne prohlasit, ze to nejni az tak spatne jak se povida

 23. ja tu opat čítam tento blog skoro po roku a nestačím sa čudovať :) ) Aj keď k dnešnému dátumu je to už starinka, gratulujem!!! Ja už mám aj po svadbe, je to dobrýy biznis, aspon prve mesiace:)

  A ozaj, premáha ma ťaživý pocit, že budem musieť prečítať kvantá tvojich blogov aby som sa dostal naspať do obrazu. Dúfam, že tým značne neutrpí slovenský hrubý domáci produkt.

 24. Karl: budu ti věřit!
  rumofil: jsou zkrátka důležitější věci než HDP:-)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>