Co asi dostanu hezkého?

Dárky dostávám vysloveně rád, a mám tušení, že dnes bych nějaký mohl obdržet…
V uplynulém týdnu jsem opětovně prokazoval, že jsem vlastníkem mimořádně slabé vůle a špatných kamarádů. Ač jsem si předsevzal, že po dobu nepřítomnosti svojí milé se budu denně modlit a ani se nedotknu ničeho, co by v sobě mělo jen zlomek procenta alkoholu, činil jsem pravý opak. Vlastně můžu zodpovědně a hrdě prohlásit, že v posledních sedmi dnech jsem nebyl střízlivý ani na okamžik a modlitby jsem vysloveně zanedbával.

Obzvláště pátek a sobota byly v tomto ohledu nadmíru vydařené. Pátek – koncert Visáčů, sobota – koncert jamona. Jako člověk pro pivo opravdu zapálený totiž jamon do svého koníčka mohutně zainvestoval a za skoro sedmnáct tisíc si koupil hi-tech chladící a stáčecí aparaturu a bylo na nás, abychom ji poprvé prozkoušeli.

Takže biologicky jsem během posledního týdne zestárl asi o šest let.

Ovšem dnes je špatnému životnímu stylu konec. Nestane-li se nic neočekávaného, večer bych se měl konečně obejmout s čerstvě vykoupanou a odpočatou Tou Neznámou. Zajdeme na večeřičku, kterou snad doprovodíme maximálně jedním pivkem, a pak budeme třeba rozjímat o Kristu nebo o svatém Prokopovi. Žádné opíjení se. Žádné nelegální byliny. Žádné krádeže dopravních značek.

Copak mi asi z Rumunska přivezla? Když jsem v této zemi pobýval já, zásadním dojmem na mě sice zapůsobila spousta věcí, ale většinou nešlo o dojmy vysloveně kladné. I když je pár věcí, jimiž si mě Rumunsko získalo. Tajně tak doufám ve vysněnou třináctiletou cikánskou pannu, ale je mi jasné, že to je nedostatkové zboží, takže se rád spokojím i s dvanáctiletou:-) Nebo něco z jiného soudku? Třeba novotou zářící Dacii, ve které bych se mohl prohánět po českých vozovkách a jejími ladnými tvary okouzlovat další řidiče? Nebo pivo Ursus, kvalitativně takřka nerozeznatelné od Hoegaardenu?

Ale co, je mi to jedno. Postačí i třicetisekundové letmé políbení na přivítanou…

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

17 thoughts on “Co asi dostanu hezkého?

 1. dám ti čuchnout octanový masti co s ní mám opatlanej kontník. bude to stačit???

 2. azure: prostě básník:-)
  Ta Neznámá: něco takového jsem si představoval:-)

 3. Když jsem v té zemi pobýval já, tak jsem si nepřivezl nic, naopak jsem tam mnohé z věcí, které jsem měl sebou zanechal. A nemůžu říct, že bych je tam zanechával právě dobrovolně.:-) Takže jsem si vlastně přivezl tuhle zkušenost.:-)

 4. Jura: mě sice neokradli, ale chtěli mě zabít:-)
  enimen: to by bylo hezké…

 5. já si z Rumunska přivezla blechy a průjem:)

 6. a vůbec, je tu třeba někdo, kdo ještě v Rumunsku nebyl? :-) )
  Mek Bílová: voněl hezky?

 7. lobo: ó jé, provoněl kdeco:)ale blechy nevyhnal

 8. Mek Bílová: v tom případě si gratuluji, že jsem v Pumpě seděl relativně daleko od tebe:-) i když ty jsi vlastně jeden čas seděla hned vedle T.N., takže mi to vyjde nastejno…

 9. lobo: já tam nebyl :-( ((
  jsem tedy okraden o blechy, chřipky, průjmy a krádeže.

 10. Já jsem třeba v Rumunsku nebyl. Zato jsem byl v Lotyšsku. Ale to už je jiný smutný příběh.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>