Varlata a co obsahují

(čekám na ránu gumovým kuřetem)

Včera jsem procitl, sešel z ložního patra našeho mezonetu do obývacího patra a cítil se jako zasloužilý důchodce. Na těle či v těle jsem si totiž v krátkém sledu objevil solidní řádku neduhů – aft v puse, ječné zrno v oku, bolavý krk a rameno, alergickou reakci a spálené ruce a temeno. Bylo mým jediným štěstím, že nikde poblíž se nenacházel nějaký inspektor Státní veterinární správy, neboť by mne jistě z humanitárních důvodů dal utratit.

Kvůli výše zmíněnému nestál ani zbytek neděle za mnoho, snad s výjimkou momentů tělesné blízkosti F. a desetiletého Laphroigu a duševní blízkosti Petra Olmera. Ostatně veledílo, které mám tu čest spolu s Petrem připravovat a následně jej odprodat veliké a zlé komerční televizi, už nabývá stále zřetelnějších rysů a jeho dokončení se zdá být otázkou spíše hodin než dnů – a pak uvidíte, že o nás ještě uslyšíte.

Když už mluvím o tom Petrovi, mohl bych přiznat, že vždy před společnou tvůrčí seancí nám doběhnu koupit pár piv, aby se lépe uvažovalo a ledviny neběžely naprázdno. Někteří z vás by to možná chápali jako šikanu nebo ponižování se, ale kdepak – Petr je prostě starší a chytřejší a já vnímám jako čest, že takovému člověku chutná plechovkový Staropramen stejně jako mně.

Včera tedy, ač stíhán celkovou tělesnou neduživostí, vyběhl jsem k nejbližší vietnamské večerce získat kýžené plechovky. Obsluha mě už zná, takže fáze A (shromáždění) proběhla bez zádrhelů – z chlaďáku jsem jak šéf márnice vyndal dva studené kousky a chystal se usmlouvat za ně solidní cenu.

Ho Či Minova nevlastní vnučka za kasou na mě bedlivě upřela své zešikmené zraky, chvilku mlčela a pak navrhla: Dve pivá, jo? A neceš taky sigaretý? – čímž dosáhla nedosažitelného a povedlo se jí mě vyjokelit, což je jako vykolejit, ale s pomocí vtipu či veselé situace. Vím sice, že lidé z Východu mají skvělého obchodního ducha, ale přece jen – pokoušet se prodat zrovna mně cigarety je podobně pošetilé, jako přemlouvat izraelského premiéra k nákupu dárkové kolekce dýk Hitlerjugend.

Vyjokelený jsem ale byl jen pár vteřin, maximálně minut – ještě se ani úplně nestmívalo, když jsem v odpověď zablekotal, že o sigaretý zájem opravdu nemám a že bych si radši provedl něco ošklivého s řitním věnečkem a škrabkou na brambory, než zakoupil něco takového. Usmála se a pokývala hlavou, ale myslím, že naše přátelství už nebude takové, jaké bývalo.

Kontrolní otázka: co jsem měl k večeři?

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

16 thoughts on “Varlata a co obsahují

 1. irskou whiskey zapíjenou dvěma pivy resp. opačně

 2. všichni špatně! měl jsem makový koláč, pak švestkový koláč a nakonec panáka skotské:-)

 3. kozel: Nekcej, naposledy si myslel, než sis poprvé lokl zlolajné mátovice…

 4. koláče byly svěle zamlženy! inu tvá dlouholetá praxe v pochybných médiích se nezapře
  (já bych bývala naivně tipovala něco jako kuřecí varlata na pivu s gumovým knedlíkem)

 5. Kozel: máš plus!
  F.: o tom nápoji se již nebude hovořit…
  sistr: zkrátka, je důležité vědět, že ne všechno souvisí se vším:-)

 6. Líbí se mi, jak je tam mezi řádky elegantně zmíněno, jak báječně umím léčit počítače a alergie!

 7. P~O: to jsem si schovával na samostatný příspěvek, a tys to teď pokazil!

 8. To jsem rád, na samostatný příspěvek se totiž ještě necítím…

 9. po + lobo: zprávy z vrchu nad vltavou hovoří o tom, že mocný rumun už vybral konkurenční dílo, které bude realizováno…

 10. enimen: o tom už nějaký čas víme, ale pokládáme to za falešnou zástěrku:-))

 11. lobo, ty si to fakt umíš zařídit!!! vtipné příspěvky již za tebe píší jiní! :-)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>