Tímhle vás jistě potěším!

Alespoň ty, kteří nejsou Onassisovými vnuky…

Středa většinou mívá jednu výhodu a jednu nevýhodu. Výhoda je ta, že pracovní týden se půlí a do víkendu zbývají už jen dva dny. Nevýhoda je ta, že pracovní týden se teprve půlí a do víkendu zbývají ještě dva dny. Snad proto středa patří mezi sedm dní, kdy se odehrává nejvíc sebevražd a násilných činů.

Abych se ušetřil rizika, že i mně z návalu práce přeskočí, sáhl jsem k šalamounskému řešení a vzal si dnes placené volno, což je, jak asi všichni nesměle tušíte, podstatně upgradovaná verze volna neplaceného. V důsledku toho jsem ráno v mlžném oparu zaregistroval, kterak se F. vypravuje na pracoviště, a sotva za ní zaklaply dveře, znovu jsem usnul a zpět mezi živé se vrátil až v deset.

Abych se neošidil o adrenalinové zážitky, došel jsem si v jednu hodinu na alergologii, která se bez mého vědomí přesunula o několik ulic jinam, než kde měla být. Můj přirozený talent pro řešení problémů ovšem znovu uchopil žezlo a na správnou adresu jsem dorazil dvanáct vteřin předtím, než sestřička otevřela dveře a bojácně mé jméno vykřkla do chodby.

Následoval milý pohovor s doktorkou, tak milý, že jsem se chvílemi obával, že až budu z ordinace odcházet, pohladí mě po hlavě a dá mi obrázek. Nakonec to dopadlo trochu odlišně – nikdo nikoho nehladil a obrázek jsem dal já jí, konkrétně šlo o podobiznu Jana Amose Komenského, ale přišlo mi to jako férová cena.

Následovala poklidná procházka Královskými Vinohrady, nákup lákavě vypadajícího hroznového vína a neméně lákavé šunky, lenivé nakukování do výloh obchodů s ušlechtilými mužskými oděvy a rozvážné plánování, kdy a co bude nutné pořídit. Mile unaven touto pragmatickou činností jsem letmo poobědval jeden kuřecí a jeden vepřový řízek, shlédl pár videí z Iráku, Afghánistánu a blíže neurčené vily s bazénem a velkým gaučem a začal tvořit svůj dnešní příspěvek světovému míru, konkrétně tedy tento zápisek.

Někdy si říkám, že na takovýto život bych si dokázal zvyknout. Většinou se v okolí najde někdo, kdo začne argumentovat podivnými termíny typu nuda nebo nedostatek životní náplně, ale takovým lidem já se směji.

Mám chuť koupit nějakou nemovitost.

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

13 thoughts on “Tímhle vás jistě potěším!

 1. ticho zavidim. Ja sa prave trapim s jednou pracovnou ulohou, o ktorej moj sef prehlasil: „urobil by som to aj ja, ale ved naco“ a pridelil ju mne. Ten argument ma zastihol nepripraveneho :-)

 2. tak to je opravdu velice smutný příběh…

 3. středa, v práci je tě třebapod vlivem trpkých pracovních zkušeností bych spíš prohlásil, že někteří šéfové jsou vyzpytatelní :-)
  (třebaže z pohledu výrokové logiky je to zřejmě jedno [ovšem doufám, že z toho třebas takového P~O neklepne :-D ])

 4. také si myslím že za termín “ znuděný milionář “ by si někdo zasloužil pár facek….

 5. wood: P~O je už zvyklý na leccos!
  dalimil: o „znuděných miliardářích“ nemluvě…

 6. uaaa! Im back!lobo je flakac a povalec,takze se mi vlastne leta namahy zurocily a synka jsem vychoval k obrazu svemu!a jakou radost budou mit teprve kmotrenci fanda a radek…

 7. skláři, rád vidím, že cesta letadlem tě mile nabudila!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>