Telefonní psychopati

Okamžiky, kdy i slušný muž touží zabíjet

A od začátku pěkně v militantním tónu: Nemám rád lidi, kteří si vždycky jen na minutku někam odskočí, třeba pro svačinu nebo něco pořešit do sousední kanceláře, a nechají svůj mobil v mé blízkosti. Zvláštní nenávist upírám zejména k těm, kteří si v mé blízkosti nechávají své mobily dva.

Všichni jistě víte, že v momentě, kdy za dotyčným odskakovačem zaklapnou dveře, jeho mobil se rozezní. A mně to vadí, protože všichni lidi na celičkém světě (kromě mě, samozřejmě) mají na svých mobilech nastaveno naprosto otřesné vyzvánění, které dovádí k šílenství každého, kdo si právě založil ruce za hlavu, zhoupl se na židli a dal si nohy na stůl, aby mu ta práce lépe odsýpala.

Ano, našli by se mezi vámi jistě tací, kteří by cizí vřískající přístroj zvedli, ale já to neudělám. Pochopte, já v práci nezvedám ani společnou pevnou linku, když jsem náhodou v kanceláři sám a někdo nám na tenhle technologický přežitek volá. Za zvedání telefonů prostě nejsem placen, a nebudu se přeci vystavovat riziku, že se z telefonátu vyklube nějaká pracovní povinnost, ne? A navíc bývá cizí mobil umístěn právě za hranicí mé maximální dosahové vzdálenosti, a i kdybych ho chtěl zvednout nebo típnout, musel bych učinit sérii pohybů, které by mě přenesly z relaxační polohy do jakékoliv polohy jiné, což je maximálně nežádoucí.

Údivem mě naplňují i lidé na druhé straně pomyslného drátu. Zejména ti, kteří, když se někomu nedovolají, počkají dvacet vteřin a zkouší štěstí znovu. Zajímalo by mě, jakou nehodu musí člověk v raném dětství utrpět, aby věřil, že během dvaceti vteřin se situace nějak dramaticky změní. Přátelé, během dvaceti vteřin se nezmění nic.

Nu, a bylo to právě dnes, když jsem v kanceláři čekal na poradu a vyvíjel aktivitu spíše pro okolí neviditelnou než horečnatou. Já si ještě před poradou skočím něco koupit, zašveholila produkční, již tu nehodlám nijak pracovně hodnotit, ale je jisté, že na obálce Forbesu se nikdy neocitne. Neutrálně jsem pokýval hlavou, protože nemám příliš rád, když ostatní svou práci přerušují nebo flákají, ale zase chápu, že jíst je potřeba.

Přibližně v okamžiku, kdy produkční vycházela z budovy, se rozezněl její mobil, který pochopitelně nechala na stole. Potřásl jsem hlavou a počkal, až zlo ustane. Jen pár vteřin poté se rozezněl její druhý mobil. Schoval jsem hlavu do dlaní, a on už po minutě dozněl. A vzápětí se znovu rozezvonil mobil číslo jedna. Není těžké uhodnout, že v okamžiku, kdy mi na čele začala pulsovat žíla, jednička utichla a rozezněla se dvojka.

Jsem člověk mírný a rozvážný, ale tohle je prostě moc. Už už jsem se chystal k něčemu, co by mě pravděpodobně dostalo na titulní stránku zítřejšího Blesku, když se produkční vrátila a zašveholila Nevolal mi někdo? Mně se zdálo, že slyším svůj telefon…

Redrum.

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

16 thoughts on “Telefonní psychopati

 1. shining? :-) niektori to riesia vypnutim hlasneho zvonenia a nastavenia vibracneho, aj ked to tiez nepomaha. A neviem, ci to brum brum brum a poskakovanie fonu po stole nie je este horsie :-)

 2. Loboušku, už i Ty?! Horečnaté je onemocnění. Aktivita výhradně horečná!

 3. jsou i typy lidi,jako napriklad ja,kteri jsou stastni,ze ji vubec jeste nekdo zavola.tady neni co resit!
  F:preposlala jsi mi tu vcerejsi zpravu?ja ti vcera taky psal..nejak se ne a ne spojit.asi prestanu pouzivat mac intosh..

 4. AIF: vibrace mě nechávají celkem klidného…
  asTMA: to jo, jenže já z práce dokážu i onemocnět!!
  sklář: tobě nevolají Bulharky?

 5. sklar: Preposlala. Porad nic? Ja tvoje zpravy dostavam pravidelne. Takze chyba bude na me strane…zkusím to nějak napravit (i když zatím nevím jak).

 6. lobo:jeden kamarad mi dnes dovezl na farmu karton cigaret.1 krabka=1noc se mnou.neni treba telefonu , ani vibraci :-]…uz ted tu stoji dav…
  F:opravdu porad nic.ale ja jsem chlapec trpelivy !!

 7. sklář: těším se na tvou sbírku nových venerických chorob!

 8. ještě že my v samostatných kancelářích toto řešit nemusíme! ;-) tak jak se rozhodla hlava rodiny???? mám chystat chléb a sůl????

 9. Slušní lidi nikomu netelefonují.Telefonování je nemravné obtěžování druhých.

 10. Já mám náhodou pěkné vyzvánění: na jednom telefonu Anarchy In The UK a na druhém God Save The Queen.

 11. MB: ještě vyčkej, ať chléb neztvrdne!
  Y.: ěnseřp
  Jarda: já bych lidi zakázal!
  Fiksu pojka: dobrá, tebe vyjímám z množiny:-)
  sklář: je bulhavka horší než slintavka?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>