Treacherous Swine

(Without T)

Nelekejte se anglických titulků a perexů, jsou tady naprosto opodstatněně – a navíc, kamarádu-sklářovi při jeho skotské anabázi jistě prospěje, když se pár nových anglických výrazů naučí.

Včerejškem vyvrcholila kreativní práce, které jsme s Petrem Olmerem zasvětili posledních pár týdnů svých životů. A nevyvrcholila zcela podle našich představ, to je nutno ohlásit. Je jedno, co jsme dělali a pro koho – mohla to být rozhlasová hra pro veřejnoprávní stanici, mohl to být nástin sitcomu pro velkou komerční televizi, to je fuk. Důležité jsou výsledky.

Předstupujeme s Petrem před komisi lidí, kteří poslouchají nápady ostatních tvůrčích teamů už půl dne a je to na nich znát. Myslíme, že je zbytečné, opakovat vám to, co máte v materiálech od nás před sebou, a raději to vezmeme trochu odjinud, zahajujeme. Ale my nic nemáme, ozývá se jeden z porotců a my se divíme.

Materiály jsme odevzdali včas, zodpovědná osoba to porotcům sama potvrzuje, ale asistentka zkrátka měla tuze moc práce a nestihla to vytisknout, to se přece může stát každému! Prezentace tedy zdaleka není taková, jaká by mohla být; líčit vtipné detaily lidem, kterým chybí takříkajíc celkový přehled o věci, je úkol poněkud nevděčný.

Vem to nešť, říkáme si s Petrem, prostě se stala chyba, tak co. Necháme si proplatit slíbenou odměnu a slibně s ní odstartujeme léto, těšíme se. A ano, už dostáváme do rukou smlouvy k podpesání, jen tak ze zvyku je před podepsáním čteme, a vida – místo slíbené částky se kdesi v hlubinách patnáctého odstavce krčí částka poloviční!

Následuje roztomilá rozepře se zodpovědnou osobou (která se mimochodem v uplynulých dnech nechala naší odevzdanou prací inspirovat při práci na jednom novinovém článku, což nám lichotí) a vše se odsouvá ad acta. Strana A odmítá zvýšit částku, strana B odmítá podpesat, víc se prý možná bude vědět za týden.

Jdu domů poněkud rozmrzele, protože takový vývoj událostí jsem nečekal. Ještě že vím, co mi vždy zlepší náladu – když už peníze nevydělám, tak je aspoň utratím! Nořím se do knihkupectví, a vida – kniha o nezdařeném lovu britských SAS na Rommela mi sama skočí do ruky! A pak ještě jedna, viz později!

Přicházím domů a ze schránky na mě vypadne obálka s logem e-bay. Trhám ji a sláva, sypou se na mě extrémně výhodně nakoupené časopisy Flight Journal! Co budu číst dřív, co budu číst dřív?

Nu, zatím listuji jedním z Flight Journalů, ale jednoznačný favorit je přeci jen někde jinde, a tím se i vysvětluje dnešní titulek:

You do not mess with Jack Reacher.

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové obrázky a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

13 thoughts on “Treacherous Swine

 1. lobo:je to bezcharakterni lumparna hodna vaseho bulharskeho majitele…dal bych vypoved a jel bych makat na farmu !

 2. sklář: ještě máme v záloze náš velrybí plán, pamatuješ? :-)

 3. nosnou myšlenku to má… ale poněkud chatrnounějakou podivnou… ne, úplně divnou náhodou myslím, že jsem tě viděla, když jsi šel domů… ta kniha ležela v igelitové tašce s nápisem NEOLUXOR… ještě něco tu začíná být NEO a zatím to nevím:))

 4. už asi ne…gratulace k tomu, že jsem TĚ viděla nebo k tomu, že virtualita mě pohltila natolik, že mě začíná obtěžovat i v reálném životě?:)))

 5. můžeš si vybrat, ale ta první možnost mi přijde velmi vhodná! :-)

 6. máš pravdu a pravda má tebe:)) tak taky gratuluju k zasnoubení:)a pro všechny zoufalé: smutné příběhy prostě nemůžou než skončit smutně:)))

 7. lobo: je mi tě líto…taková nespravedlnost…Ale kdybys měl po ruce protřelého právního zástupce, nomohlo (například moji maličkost) by se nikdy stát, že by tu částku odmítli zvýšit.

  kamarád-sklář: krátká informace pro tebe – kamarád-právník vs. kamarád-sob 6:0, 6:2 – až se vrátíš, dopadneš podobně, ne-li hůř, teš se…

 8. anaif: svatá pravda!
  kamarád-právník: popravdě jsem se na tebe chtěl obrátit s prosbou o radu, ještě se ti ozvu…

 9. kamarad pravnik:srovnavat se sobem je urazka sama o sobe.ted ladim formu hazenim dvacetikilovych pytlu na traktor.to bude podani…
  lobo:den pote-to uz jsi se pres to prenes,ne?a nebo staci rict.znam tu par ochotnych ukrajincu :-)

 10. sklář: prosím tě, přenesl jsem se přes to takřka okamžitě…těch pár papírků mi nestojí za rozčilování:-)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>