Blbůstka, ale potěší

Aneb jak udělat radost dárkem, nad kterým by nikdo normální nezajásal.
Včerejšek byl tak trochu neobvyklý v tom, že mi dámskou společností nebyla Ta Neznámá, ale jedna moje někdejší spolužačka. Na jazykovce, kde jsme se po maturitě poznali, jsme k sobě tak trochu přilnuli, ale ve vší počestnosti. Jak by řekl PJ, byli jsme jen kamarádi.

Kamarádství nepřerostlo v nic zásadnějšího jen neuvěřitelnou shodou okolností. Jednou totiž naše v té době asi dvanáctičlenná třída odjela na víkend na hory a já i tato slečna – můžeme jí říkat třeba Kristýna, protože tak se opravdu jmenuje – jsme pojali ďábelsky rafinovaný plán. Ani jeden z nás si s sebou nevzal lyže, o snowboardu nemluvě. Až zbytek třídy vysmahne na sjezdovku a my zůstaneme v chatě sami, mohlo by se stát leccos, říkali jsme si.

Bohužel náš plán nepočítal s tím, že lyže ani snowboard si nebere ani jeden náš spolužák. Počítačový génius V. s lehkou nadváhou, averzí ke sportům a alkoholu a ostýchavý před ženami, takže jasný oblíbenec kolektivu.

V konečném důsledku tedy pobyt na horách probíhal tak, že ráno se všichni majitelé lyží a snowboardů vyhrnuli vsadit své kosti do loterie jménem sjezdovka, a já zůstal na chatě sám s Kristýnou a oním spolužákem. A chlapec V. se ukázal být nesetřesitelným a v otázce společenských konvencí podivně nedovtipným. Někdo by to mohl označit slovem kazišuk.

Ať jsme dělali cokoliv, naznačovali cokoliv nebo ho přímo posílali zkontrolovat, jestli na střeše nevyrostly nějaké nové rampouchy, nikdy nás neopustil na déle než dvě minuty. Což je i na mě málo:-)

Takže se nic nestalo, a krátce po návratu z hor už jsme si oba našli nějaký jiný objekt zájmů, takže vztah mezi námi zůstává nezkalen. A jak si možná ti z vás, kteří mají kalendář, stihli uvědomit, Kristýna měla minulý týden svátek, takže jsme si nějak zavolali a domluvili se na krátkém setkání.

Včera v půl sedmé jsme se tedy šťastně potkali na Míráku a jelikož Kristýna odmítla jít do Žluté pumpy (!!!!!!!!!!!!!!!!), poctili jsme svou návštěvou jeden z podniků v Americké ulici. Tam jsem jí slavnostně předal dar-nedar, se kterým jsem se dlouho vymýšlel a pracně jej vyzískal. Zkrátka, šlo o dámské tričko Aktivní léto s Českou televizí, které jsem pár hodin předtím vyžebral od naší sekretářky:-) A ač je to dar vskutku úchylný, Kristýna předstírala radost a potěšení z něj tak dovedně, až jsem jí to uvěřil.

Bohužel zmíněný podnik je jedním z těch, kvůli kterým získaly Krušovice své ne zcela dobré jméno. A ač jsem Krušovicemi odkojený a v nejmilejším podniku je slastně popíjím už dlouhá léta, včera mi vážně nechutnaly, a jiné pivo se tam netočilo, takže jsem přešel na jahodový džus.

Speciálně pro Bennyho zdůrazňuji, že dnes ráno na poradě mi nebylo lehko u srdce. Ale tontokrát za to nemohla kocovina:-)

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

17 thoughts on “Blbůstka, ale potěší

 1. Benny: smíchej hnusný Krušky a jahodovým džusem a máš přibližnou odpověď:-)

 2. Kdo ví, třeba jednou budeš chlapci V. vděčný. Ale třeba taky ne.
  Bohužel, v našem maloměstě jsou zřejmě všechny podniky, kde čepují Krušovice podobné tomu, kde jsi strávil včerejší večer. Já ale nepřecházím na jahodový džus, nýbrž začínám řezat. Ale i tak mi bývá na druhý den krušno.

 3. Jura: tak se přestěhuj do našeho maloměsta, tam jsou Krušky vysloveně ó-la-la!

 4. jaaaaa bych chtela tricko Aktivni leto s CT… sakra, jdu se nechat prejmenovat na Martu :D

 5. vysvětlila nějak svou skandální averzi k Pumpě? :-)

 6. podle mne ta slečna jenom chtěla vypadat zajímavě!

 7. Quanti: sorry, nevím, jestli bych další tričko v tak krátký době vyprosil:-)
  enimen: buď fit s ČT!
  adbar: prý se jí to "prostě nějak nelíbí". to je ta zlopověstná ženská pseudointuice:-))

 8. jestli tam někdy narazila na tu servírku, co se dokáže zatvářit tak, že se jí omlouváš, že si vůbec něco objednáváš, tak by se to dalo i nějak omluvit. :-)

 9. adbar: já bych ale řekl, že ani nikdy v Pumpě nebyla. odsoudila ji podle názvu:-)

 10. tak to je zlopověstná ženská pseudointuice v těch největších obrátkách.

 11. krušovice rulez!
  není nijak zvlášť dobré pivo, ale je to jediné papírové balení které místní obchodníci objednávají s plastovým uchem a donesu ho až dom

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>