Udávat modní trendy je cool!

Což se daří o mnoho lépe, bydlíte-li na maloměstě.
Praha má spoustu výhod, ale jednu nevýhodu. Je tu moc lidí a moc obchodů s oblečením. V důsledku toho můžete na ulici vyběhnout zahaleni do jutového pytle, lyžařských bot a khaki lodičky z vojenského výprodeje, a nikdo nad vaším vzhledem ani nehne brvou.

Maloměsto je v tomto ohledu mnohem výhodnější, už proto, že většina jeho obyvatel se jednotně odívá u stánků na levnou krásu. Stačí tedy jen trochu křiklavější nebo nezvykle působící hadérek, a už si na vás důchodkyně ukazují a omladina touží se vám podobat. Zde není třeba dodávat, že v pozici takřka módního idolu se ocitají ti mladí obyvatelé maloměst a Klacíkovů, kteří pracovně či studijně pobývají v Praze, při té příležitosti si na sebe něco koupí a pak se do rodné obce přijedou předvést.

Nedokážete si například představit situaci, která nastala, když enimen přijel z hlavního města s červeným čírem. Psi vyli bázní, mladé ženy byly starými ženami zamykány do sklepů a místní chasníci si umiňovali, že hned o příští výplatě se zajedou nechat ostříhat minimálně do Příbrami.

Zde bych rád vzpomenul například na to, že jako první z maloměsta jsem odhalil kult Matrixu a pořídil si dlouhý černý kabát, v němž jsem rozvážným (řekl bych bullet-timeovým) krokem brázdil ulice. Psi vyli bázní, mladé ženy byly starými ženami zamykány do sklepů a místní chasníci si umiňovali, že šusťákovku Adihoc co možná nejdříve spálí v kamnech. Což je ovšem neekologické.

Měl-li bych být zcela objektivní, přiznám, že podobný kabát se na maloměstě vyskytoval už pár týdnů před tím mým. Nicméně nebyl to ten originální, filmovou trilogií proslavený kus textílie, ale jakási neodborná vixlajvantová náhražka, takže to se nepočítá. Krátce po mně si stejný oděv jako já pořídil i můj bratr Jenda – ukázal jsem se zkrátka jako vzor hodný následování – a tak jsme rozvážně kráčívali bok po boku a ze své dvoumetrové výše obdařovali zmatené kolemjdoucí nadřazenými úsměvy. Byla to hezká zima.

Zároveň ale přiznám, že ne každý módní pokus zcela vyjde. Například předminulou zimu, kdy jsem se s pomocí úžasného kostkovaného kabátu po tatínkovi pokoušel o vzkříšení retro stylu, narážel jsem převážně na hradbu nepochopení a posměchu. Dokonce ani Té Neznámé se onen kabátek nelíbil, když jsem jí ho krátce po našem seznámení předvedl. Přitom je tak super! Ale nezoufám, založil jsem ho do skříně a vím, že jeho čas ještě přijde.

V dohledné době se chystám na maloměstě vyvolat revoluci svou růžovou košilí, jejíž přední část nese rozměrnou kresbu asijské kurvičky. Něco mi říká, že mluvit se o tom bude ještě dlouho.

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

18 thoughts on “Udávat modní trendy je cool!

 1. myslím, že košile s kurvičkou je ideální ohoz na sobotní svatbu v našem chrámu:) jinak ty máš kurvičku a já mám novou vládu, zasraný stanley

 2. retro styl oživím tentokrát já a svatbu budu brázdit v retro šatečkách z doby, kdy mi bylo sweet sixteen! těšte se!!!

 3. lojer: kurvičku do kostela asi přeci jen nevezmu, zvolím spíše tradiční žaket:-)
  T.N. ty červený? cool!

 4. ty červený ani omylem. jednak jsou z loňskýho listopadu a druhak je mám vyhrazený na ultravystoupení. tyhle si ještě neviděl, těšit se můžeš i ty. brávala jsem k nim pekelně roztrhaný punčocháče, ale toho vás raději protentokrát ušetřim. už jsem přizdisráčka

 5. Nojo, já takhle při čekání na vlak v jednom městě vletěl do konfekce s nápisem Timeout a koupil během pár minut čtyři kusy oblečení a obtěžoval obsluhu dotazy po původu zboží. Místní si pak klepali na čelo a tvrdili mi, že je to profláklá značka a že bych ji z Prahy měl znát.

 6. Jde o Fullerův Problém odporného udavače a Stranu Purpurových košil, že ano?

 7. Na gymplu jeden spolužák punker nosil stylový oblečení: takovou pestrobarevnou starou bundičku – ta byla old school a pracovky – těm řikal cyberpunk. Ale moc se to nerozšířil …:)

 8. T.N.: už sliním…
  =M= :Timeout je móc dobrá značka!
  Akkon: to víš že jo… :-)
  antirespirant: toho spolužáka bych chtěl poznat – zjevně měl dobrý vkus!
  enimen: chtěls pozitivní příspěvek, ne? :-)

 9. Ano a tvůj požadavek splňuje. dávám mu čtyři a půl hvězdičky z pěti!!!

 10. lobo: nejlepší značka je I’M OUT:)Tady je těžké prosadit nějaký čistě český trend. Jedině snad kdyby mi nějakej bloger moh půjčit obnošený prestige, s těmi by se díra do Středozemě možná prorazit dala…

 11. enimen: Správně, tu půlku mu strhni za to, že si ze mě dělá legraci.
  MB: Měl bych tu pět let starý roztrhaný Reeboky…

 12. Akkon: kdepááák, to by se za mnou tady nevohlíd nikdo!
  blogeři: anebo papírovou bundu kdybyste někdo měl, to bejvával svýho času velkej trhák! Mohla bych tady tu legendu vzkřísit a pak si votevřít fajnovej butik u nádraží Mek Saint Bílová….

 13. Mek Bílová: proč nosit obnošený, když si za tři stovky můžeš koupit nový, luxusní? to by se za tebou teprve Středozemci otáčeli a s nápadníky by se dveře netrhly:-)

 14. včerajsem si všim,že se vrátily "okapy" na texaskách ( to je taky cool výraz ).
  No potěš prso !

 15. Papírová budna byla trhák i doslova, proto si nemyslím, že se jich moc dochovalo… ;-)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>