Uzený & dušený lobo

V minulém životě jsem musel být minimálně dozorce v koncentráku.
Sluníčko hřeje, ptáčci nezpívají, protože vedrem pochcípali, kytičky nevoní, protože ze stejného důvodu uhynuly, polonazí lidé se plahočí tekutým asfaltem chodníků, okolo aut, uvízlých v rozteklém asfaltu silnic, a volají po stínu.

V takové chvíli je zdaleka nejlepší sedět někde pod slunečníkem, zevnitř se ochlazovat orosenou jedenáctkou a zvenku si nechat do kůže vtírat chladivé masti orosenou čtyřiadvacítkou.

Jelikož ale zřejmě nejsem synem štěstěny, je mi dáno úpět ve své prosklené kanceláři a pomalu se odpařovat sám do sebe. Je-li něco takového z fyzikálního hlediska vůbec možné. O jedenáctce i čtyřiadvacítce si můžu nechat jen zdát.

Nebylo by to tak úplně špatné, kdybych si mohl otevřít okno. Jenže jakmile bych tak učinil, vevalí se mi do kanceláře oblak dusivého dýmu s vepřovou příchutí. Hádáte správně. Na dvoře pod mými okny zase někdo griluje prase.

Takže mám před sebou dvě volby: Zalknout se žárem v neklimatizované kanceláři se zabedněnými okny anebo se nechat vyudit prasečím kouřem. Ani jedna z nich mi nepřijde příliš sexy.

Pokud to vše přežiju, čeká mě nástup do rozžhaveného autobusu a očistec jménem cesta na maloměsto. Mám důvodné podezření, že bez nějaké dopravní zácpičky se to dnes neobejde, a tak se ze svižné půlhodinové jízdy jistě stane devadesátiminutová sauna.

Snad mi to bude omluvou, až ze sebe v autobusu strhám svršky a nahý se počnu šlehat březovou metlou.

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

10 thoughts on “Uzený & dušený lobo

 1. nahej s březovou metlou? rozmyslela jsem si to, nikam nejedu :-)

 2. zapomnel jsi zminit, ze jsi natolik slechetny, ze prednostne pustis sednout vsechny pritomne duchodce v hromadnem dopravnik prostredku a sam si cestu v potu a krvi vystojis… ;)

 3. Akkon: neprovokuj:-)
  T.N. nááájednou se slečinka bude cukat:-)
  Benny: v jejich krvi???

 4. chudáčku – vzpomeň si na zasněžené vrcholky hor…

 5. …do kraje skalních měst, i hnízd, i hvězd…

 6. Lobo k dobru si brutalne kruty, zlo zneistis tak ze strati akykolvek zmysel svojho bytia, ale mna neoklames. Par pestoviek s kladivom a mozes mat permaentku u charona, lebo tvoje reinkarnacie si o nic lepsie vodit nebudu!

  Pametaj si mna neoklames! Mna neoklames!
  Mna neoklames! Mna neoklames! Mna neoklames! Mna neoklames! Mna neoklames! Mna neoklames! Mna neoklames!

  Nic proti tomu ked si to stokrat napises. A potom ta pozbierame z toho tvojho koncentraku kde si tuzil byt dozorca iba kvoli slabosti pred tymi, ktory ta mucili.

  Nie nadarmo sa nebojis neba ani pekla. Ale trasu sa ti nohy na zemi, ale iba tak ze to niekto nevidi. (Samozrejme okrem mna, lebo MNA NEOKLAMES!)

 7. Na zaver este raz aby si si zapametal.

  BlackDragona NIKDY neoklames! ;)

  Hawk zelam dobru noc…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>