Poslední pokus o znásilnění alpské všakvyvítečeho

Too hot for TV!

Čtvrtý a poslední den alpské vakace začíná jak tázací věta ve španělštině – otazníkem. Spolu s F., Petzkou a Pavlem naposledy snídáme na terase, tentokrát silně vyhřívané probudivším se sluncem, a sami sebe se tážeme: Co se včera stalo se zbytkem výpravy? Kde byli? Přijeli vůbec? Pokud ne, znamená to, že si můžeme rozebrat jejich věci?

Personál už se skoro pokouší sklízet ze stolu, leč v poslední vteřině se naši čtyři kamarádi objevují, sinalí, ale jinak nezraněni. Usrkávají z ranního čaje a pomalu, jakoby s bolestí v hlase líčí, že se včera jeli podívat do Salzburgu, na památky. Že ale po příjezdu zjistili, že ve starodávném a krásném městě se koná jakási obří technoparty, a tak zbytek dne strávili ve společnosti nahých homosexuálů a zfetovaných nepracujících, a že je to stálo valnou část úspor.

Inu, každý svého štěstí strůjce! Snídaně končí a jdeme za Herr Broschem, že mu výměnou za náš pobyt předáme nějaké bankovky. Z čilého staříka se rázem stane čilý stařík, který v duchu právě omládnul o pětašedesát let a myslí si, že je v právě obsazené ruské vesnici. Na naše bankovky sice příliš nevidí, každou si prohlíží asi ze dvou centimetrů, a to výjimečně nepřeháním, ale nakonec nás milostivě propustí a souhlasí s tím, abychom do odpoledne využívali sociálního a sporotvního zázemí jeho penzionu.

To taky máme v plánu – přesouváme se k Herr Broschově loděnici a na Herr Broschovo molo. Slunce se snaží ukázat, co v něm je. Do akce se dostává pramice i plování vlastními silami. Voda nám přijde o dost teplejší než včera, a tak si to užíváme a užíváme, a pro samé užívání zapomínáme dodržovat bezpečnost letních sportů. Vyústí to ve škaredé sluneční popáleniny všech přítomných, takže nadcházející dny budou vyplněny bolestí a posléze svěděním, ale co už…

Jsou asi tři odpoledne, když se definitivně balíme a vyrážíme na cestu domů, která krásně utíká, ovšem krásně utíká jen do středních Čech, kde přijdeme o dvě hodiny ve skvělé koloně. Vše se ale nakonec v dobré obrátí a kolem desáté večerní už si hovím na domácím gaučíku a plánuji dovolenou příští.

Shrnující summary, které ode mne zřejmě ukradne Lonely Planet: Rakousko je krásné, čisté a fungující. Valná většina Rakušanek je ošklivá tak, že na to ani není stupnice, valná většina Rakušanů v létě jezdí kabrioletem. Na silnicích jsou k vidění jen auta úplně nová nebo s veteránskými značkami, ta ostatní jsou zřejmě všechna v českých a polských autobazarech. Překvapilo mě, jak moc Rakušanů kouří; tak nějak jsem měl za to, že tenhle jev už je v civilizovaných zemích jen výsadou deklasovaných živlů. Důvěra v lidi je v Rakousku takřka bezmezná – i dražší zboží je vystaveno na před obchody na chodnících, lidé si klidně nechávají své věci na pláži, Herr Brosch po nás za celou dobu pobytu nechtěl ani doklady, ani zálohu, nic. Finanční náročnost čtyřdenního výletu srovnatelná s cca pětiapůldenním výletem po českých zemích.

Toť vše. Vidersehen!

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

7 thoughts on “Poslední pokus o znásilnění alpské všakvyvítečeho

  1. tak to je videt,ze jste byli v oblasti,kam moc ceskych turistu nejezdi.jinak by meli zbozi jiste peclive schovane s dobrmanem pobliz a za vesnici nekolik budov s napisem arbait macht frei,plnych nasincu…

  2. sklář: právě, že tam Čechů bylo docela dost…ale třeba se báli:-)

  3. lobo:ano,mozna ze komando „brosch“ kontrolovalo oblast :-)

  4. kamarad pravnik:narocnost pobytu srovnatelna s vikendem na vlasce?

  5. kamarád sklář: financni narocnost pobytu je daleko vyssi nez vikend na vlasce bez tebe, zhruba stejna jako vikend na vlasce s tebou (mozna lehce nizsi), avsak nesrovnatelne nizsi nez vikend v malomestskem koktejl-baru s kymkoli (v Rakousku uctuji pouze skutecne objednane napoje…)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>