Svatba jako řemen

A přátelé, tento příběh je pravdivý

Mnoho zkazek začíná slovy Nestalo se to mně, ale jednomu kámošovi…, ale tato zkazka budiž čestnou výjimkou. Začíná totiž slovy Nestalo se to mně, ale Jendovi, mému bratrovi, a já byl přítomen pouze coby vzdálený hybatel děje.

Seděl jsem právě s F. na obědě, já měl kuřecí špíz a ona něco se špenátem, jestli vás to zajímá, když nějak přišla řeč na Jendu a na to, že má právě narozeniny. Tak to já mu aspoň pošlu blahopřejnou smsku, navrhla F. a začala psát; po pár slovech se ale rozhodla, že lepší bude zavolat. Vytáčí tedy Jendovo číslo, jeho telefon zvoní, zvoní, dlouho zvoní, a pak je típnut. Asi šuká, shodujeme se a necháváme to být.

V tentýž čas, ale o několik desítek kilometrů dále, je právě Jenda přítomen na slavnostní události. Jeden z jeho kamarádů se žení, naneštěstí se však žení v kostele, a kdo někdy takovou věc absolvoval, tak ví, že jde o pramálo veselou, zábavnou a rychle ubíhající taškařici. Jenda tedy otráveně postává vzadu, v hloučku nevěřících, a nevěří, že ten směšný mužík před oltářem už třetí hodinu zpívá Chvalme našeho Pááááána. I přes nekonečnou nudnost však Jenda zachovává dekórum, tváří se distingovaně a vypadá malebně – jako ostatně všichni mužové našeho rodu.

A zde je místo na vsuvku. Je totiž potřeba zdůraznit, že Jenda sice není nějak přehnaně fanatickým uživatelem mobilního telefonu, ale přesto si zakládá na tom, že svůj telefon vybavuje poněkud neortodoxními typy vyzvánění. A že, stejně jako všichni mužové našeho rodu, má občas potíže s pamětí a telefon si sem tam (neboli německy ich bin dort) zapomene vypnout.

Kněz se na okamžik odmlčí, snad potřebuje nabrat síly na šedesátou osmou sloku. V kostele se na okamžik rozhostí ticho jako v kostele. Svatebčané i většina hostí jsou v jakémsi slavnostním transu. A v ten moment se interiér kostela rozezní sérií zvuků, jejichž epicentrum se nachází v Jendově kapse. Ano, je to trapné, ale kdyby měl Jenda jako vyzvánění nastaveného Mendelsohna, tak se tomu možná všichni zasmějí. Jenda má však ve své neobyčejnosti něco naprosto jiného.

Možná jste viděli film Team America: Světovej policajt. Já ho viděl jednou, s titulky a moc si ho nepamatuji. Ovšem Jenda ho viděl česky a některé scény si vyloženě oblíbil. A tak se stalo, že kostelem se rozezněl projev jednoho z hlavních hrdinů a klenba ho odrážela a zesilovala. Nevím, budu-li citovat přesně, ale šlo o promluvu zkráceně v tomto smyslu: Jsme čůráci! Jsme drzí, arogantní, zasraní čůráci a naším úkolem je vyjebávat s píčama a prdelema!

Netřeba zdůrazňovat, že na svatbě ve venkovském kostelíku se vám může stát jen málo nemilejších věci. I mladý muž tak otrlý jako Jenda se prý v tu chvíli trochu zastyděl, když se na něj káravě a nevěřícně zahledělo dvě stě stařenek a začaly se křižovat. Pak se ale prý zvesela rozesmál a odkráčel mimo kostel, už vypnutý mobil pevně v dlani.

Všichni mohou být rádi, že to dopadlo takhle. Kdyby totiž F. nezměnila názor a poslala Jendovi smsku, tak…inu, snad stačí říci, že místo běžného pípnutí má Jenda jako ohlašovací tón příchozí smsky třicetivteřinovou sekvenci velmi hlasitého ženského orgasmu.

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

22 thoughts on “Svatba jako řemen

 1. je to cerny den pro celou katolickou komunitu.jendu je nutno obcovat z cirkve!za tri nedele ich bin dort!

 2. Helena: lépe bych to neřekl:-)
  sklář: mezi „obcovat“ a „vyobcovat“ cítím jistý významový rozdíl:-)

 3. he he, inu, ze života :-)
  mě zas jednou málem vyhodili z tramvaje, když mi mop začal řvát Sajuz něrušimyj… :-)
  ps-zvuk orgasmu mám uložen též, ale odvahu užívat ho jsem zatím nenašel :-( tímto pana bratra obdivuju:-D

 4. wood: nepotřebuješ odvahu, stačí trocha alkoholu!

 5. Chacha!!! NADHERA! jeste ze tam nebyli ortodoxni verici silne konstituce. ti by si to libit nenechali:-)

 6. lobo:coz se ovsem o mnoha duchovnich rici neda… :-)

 7. Tvůj bratr je fascinující osobnost!

  Je ženat???

 8. Linet: ještě ne, ale je na celkem dobré cestě…

 9. Jendo, tak tě tu vítám – a vyjmenovaná slova po M nejsou jen „myslivec myslí, že mydlil myš mejdlem“ :-) )
  bela: děkuj Jendovi!

 10. Tak teda Jardo klobouk dolu,opravdu jsi me pobavil a i přesto že jsem to s Jendou prožívala u tohoto článku jsem brečela smíchy tak pa

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>