Famózní paměť a jiné

Někdy si říkám, že už je zle

Pracovní povinnosti mě včera zavály do známého hudebního klubu na vystoupení dvojice kapel – klasika: vyzpovídat kapely, natočit kousek koncertu, a pak už se jen s kameramanem lenivě opírat o bar, usrkávat piva a stěžovat si na náročnost práce.

Dorážíme s předstihem, jak je naším zvykem. S kapelami si domlouvám, kdy a kde se nám budou moci věnovat, a vychází mi, že máme volnou půlhodinku. Kupujeme tedy něco piv a dáváme se do řeči se dvěma zaměstnanci klubu. Jsou to sympatičtí kluci a jeden je mi trochu povědomý, takže po pár větách k němu natahuju pravici a říkám: jo a mimochodem, já jsem lobo.

Ty vole, dyť se přece známe, směje se on, já to nějakým ultravtipným bonmotem zamlouvám a omlouvám, a vychází najevo, že ještě když jsem pracoval v Lidových novinách (a to už je pěkná řádka let), potkali jsme se na tiskovce k vydání první souborné knihy příběhů Čtyřlístku, kam jsme šli s jediným cílem: onu knihu zdarma získat a chlubit se s ní kamarádům, což se nám oběma povedlo.

No budiž, člověk si nemůže pamatovat všechny veselé okamžiky svého života. Ale o hodinu a něco později, právě, když jsme s kameramanem v opírací a usrkávací fázi večera, se o bar vedle mne opře krásná černovláska a zkoumavě a vyzývavě se mi kouká do očí. Nevěnuji tomu pozornost, samozřejmě, protože jednak ji neznám, a jednak – časem si prostě na vyzývavé pohledy krásných dívek člověk zvykne a přijdou mu všední jako pondělí až pátek. Dívka to dlouho nevydrží, a tak se ke mně nakloní blíž a s jistou dávkou sarkasmu v hlase mi sdělí: Ty si mě vůbec nepamatuješ, že ne?

Ne, odvětím pevně a s úsměvem, ovšem uvnitř hlavy se mi rozbíhá parostroj znepokojivých úvah. Kdo to proboha je? Není to snad ta dívka, které jsme před pár lety spolu s tommaserem a enimenem chtěli ukázat něžnou sexuální přesilovku tři na jednu? Ne, to ne, ta byla blonďatá…Nebo, není to proboha ta dívka z teologické fakulty, která se mi kdysi tak nešťastně přimotala do spárů? Ne, ta nebyla tak hezká…Tápu.

Nápověda: Jsem od hroschika, říká ona, a mně se konečně začínají zacvakávat synopse jedna do druhé a volám No jó, jasněěě, vždyť ty jseš tááá, éééé….ta s tím cizím jménem, na který si hned vzpomenuuuuu, a když už protahuji samohlásky asi dvacet vteřin, je oběma stranám jasné, že si nevzpomenuuuu.

Pak mi svoje jméno sdělí, já ještě jednou řeknu No jasně, plácnu se do čela a ihned začnu brilantní společenskou konverzaci, proti které by ani Guth-Jarkovský nemohl nic namítnout. Ale stejně je to ostuda, říkám si.

Na druhé straně – aspoň stále potkávám nové a nové lidi!

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

17 thoughts on “Famózní paměť a jiné

 1. A nebyla to taaa…no…Věra Bíla?S tou si taky přeci něco měl,kdysi…

 2. Helena: sestro v bolesti!
  Jenda, sklář: zkrátka White Power:-)

 3. jasně, jako hrabě Grunwald z „Němý bobeš“ – taky poznával stále nové a nové lidi v důsledku genitální meliorace – třetí stadium :D Cimrman je prostě klasika :)

 4. lobo:ano,byl to tva bonuxova white power.ale bez smaceni… ?

 5. na některé věci ze své, potažmo mojí minulosti, by se takhle veřejně vzpomínat snad ani nemělo:-))))

 6. enimen:jsou veci,na ktere si v duchodu rad zavzpominas.. :-)

 7. marek: žiji dle Cimrmana, zdá se!
  mamed: to záleží, odkud se budu koukat…
  sklář: pereme na 1940!
  enimen: ále, vždyť tehdy o nic nešlo, jen takové kamarádské pošťuchování:-)
  hroschik: no jo! máš pravdu! a já doteď myslel, že to byl tvůj byt…

 8. lobo:i s malym ssackem a muzem pozvat na veceri i sefa !:-)…

 9. Mě jsi alespoň poznal, když jsme se nedávno na ulici minuli?
  Každopádně, aby řeč nestála – bloguje mě vypnulo a přes bonbardaci otázkami zřejmě nehodlá zapnout. Nepsal jsem a můžu si za to sám. Nepíšu dál, zato stále fotím a tak mám nový, poněkud monotématický fotoblog. http://badhans.blogspot.com/

 10. „jasne, ze si nevzpomenuuuuu“ me rozesmalo :) nu coz, porad lepsi Alzheimer nez Parkinson… aspon nerozbryndavas ;)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>