Zlo je zlé

Tautologie je nepřesná

Ta bota byla asi pro mě, hlásí poměrně vtipně Fanánek; poměrně vtipně proto, že snad každý v téhle zemi ví o jeho indispozici, co se počtu dolních končetin týče. Nu ano, je pátek večer, jsme na koncertě Tří sester, okolo je víc rozdováděných opilců než na akcích Bílé pastelky a některý z nich právě mrštil svou (?) botou na pódium.

Nutno říci, že v nevhodný čas. Sestry hrály sice profesionálně a místy jakoby chladně, ale i tak byly bez chyby a moje hlasivky poznaly středověk, protože bez ohledu na okolní lid jsem zpíval s sebou. To kdyby se onen neznámý botovrhel pokusil svým topánkem zasáhnout dřív (nebo později) a sejmul třeba doktora Pečeného (nebo Jaroslava Uhlíře), tak pochvalně zamručím.

Koncert končí v jednu ráno; blýská se a první kapky dopadají k zemi. Jsme v letním kině, kilometr od silnice, deset kilometrů od bydliště, lehce ovíněni, a není vůbec jisté, jak se dostat domů. Spolu s F., kamarádem Sobem a jeho Eldou tvoříme údernou skupinu, před pár desítkami let by byla nazývána třeba Sonderkommando Lobo, ale dnes ji uvádím bez názvu. Všichni trochu panikaří, protože žádná z taxislužeb, kterým se dovoláváme, na nás kvůli tisícům objednávek dalších návštěvníků konceru nemá čas.

Naštěstí máme ve svém středu výraznou osobnost a rafinovaného stratéga v jedné osobě, shodou okolností mé. Přebírám velení a štěkám rozkazy. Zrychlený přesun k silnici, předběhnout všechny ty zvolna klátící se opilce, kteří věří, že až se doplazí k silnici, bude tam na ně čekat taxík, kterého si objednali. Činíme tak, už stojíme na asfaltce a rafinovanost mého plánu se ukazuje v praxi – ze tmy se noří světlomety a svítící cedulka Taxi. Vy jste si mě volali? táže se dlouhovlasý fotbalista a na odpověď ani nečeká.

Za deset minut bychom mohli být doma, ale nejsme. Proč se ještě nepodívat, co se děje v maloměstském koktejl báru? Dvakrát Planters Punch, říkám a boženka za pultem se vyjeví – Co to je? Takový koktejl, vysvětluji a boženka raději volá kolegu, který požadovanou komoditu zručně umíchá, a pak znovu a znovu a znovu.

Sobota je tedy ve znamení seberestaurace, ale odpoledne jsme už dost fit na to, abychom se přesunuli do nedaleké obce za Klacíkovem. Kamarádka Petzka si tam nedávno spolu se svým přítelem Pavlem zakoupila pozemek na hranici hřbitova a rozhodla se jeho cenu snížit tím, že nás pozve na jeho kolaudaci. A to my neřekneme ne!

Benzínový agregát na výrobu elektřiny hučí jak startující Boeing a kouří jak Taylor Bow, ovšem Jamonovo pivo je díky němu chladné a tak luxusní, že na pár hodin zapomínáme, že nějaká ekologie existuje. Kolem grilu postává a posedává klasická sebranka mých z nejmilejších spolualkoholiků – krom mě s F. a hostitelské dvojice ještě kamarád-právník s Kiki, kamarád Sob s Eldou, enimen a Jamon, piva padají v závratném rytmu a vše je dobré. A najednou zase – déšť, bouřka, tma, s F. se ukrýváme do svého nového stanu, postaveného hned za hřbitovní zdí, jen asi čtyři metry od před několika málo dny zaplněného hrobu.

A nevím, byla-li to pomsta neznámého mrtvého, ale ráno jsem měl poněkud sucho v ústech.

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

16 thoughts on “Zlo je zlé

 1. to sucho v ústech by ti možná Taylor Bow mohla závidět…

 2. Zdar Lobo! Fotečka z nedělní snídaně šampionů by nebyla? ;-) i ostatní plís … Petzky mejl určitě máš. Díky!

  sklář: chyběls :-(

 3. chalupar evzen huml:jestli jsi ten,ktery myslim ze jsi,tak vitej a SLAVIA FOREVER!!! :-)

 4. lobo:a co kamarad pravnik ze mlci?predpokladam,ze pokud jsi mel ty sucho v hube,tak on tam musi mit saharu a z mandli krizaly…. :-)

 5. Evžen: fotky mám, jsou krásné, večer je snad Petzce pošlu!
  sklář: kamarád-právník se asi dosud neprobral…

 6. lobo: díky :) jinak Jamonovo pivo bylo fajn i včera z petky!
  sklář: jsem. Něco ti tam chybí! SLAVIA FOREVER SECOND!!! :-)

 7. sklář: kamarád-právník měl opravdu náročný víkend, ale ani tak kvantitou alkoholu, jako spíše kvantitou (a zároveň i kvalitou) všelijakých pamlsků a laskominek (pátek svatba sestřičky Kiki, sobota grilování…)…V současné době se kamarád – právník raději zvařel ve své kanceláři, s nikým nekomunikuje a jen se modlí, aby těch nejméně dvacet kilo, jež za víkend nabral, zmizelo někam do ztracena (popř. do jakékoli jiné p….e vyjma mé)

 8. teda, uzmout taxíka zákazníkům, kteří se dovolali před vámi a nevyčkat v pořadí… jsi zlý lobo…:-)

 9. kamarád-právník: Jen jestlis Kiki dnes nezapomněl popřát k svátku…

 10. kamarad pravnik:uz pred odjezdem jsem nekde slysel,ze pry jsi strasne tlustej,tak na tom hezky makej,at me do roka pokoris.stovka uz se blizi…

 11. chalupar huml:SLAVIA FOREVER SECOND ROUND CH.L.WIN !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:-)…..

 12. skláři, přijel jsem z dovolené, a první, co vidím, je, že mi tady roz**báváš komentáře nesmyslnou řádkou vykřičníků za nesmyslným tvrzením…polepši se:-)

 13. A kdy sklar přijede vykřičet vykřičníky a nesmyslná tvrzení do Irska?

 14. lobo:ani jsem netusil,jak je „slavie“ mocne slovo!!!
  etiene:do irska je to co bych pres kanal dohodil,ale neni cas.servirky,bulharky ani moldavky tu bez meho svudneho tela nevydrzi!!!
  kamarad pravnik:vcera jsem se vazil.prvnich deset kilo dole.ani jsem to necekal…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>