Akce M.O.R.G.A.N.

Stejně mám těch mozkových buněk příliš mnoho, tak co

Oblohu nade mnou co devět vteřin roztíná blesk a smrtící lijavec ve mně vyvolává vzpomínky na období dešťů v Thajsku, kde jsem ovšem nikdy nebyl. Podle hodin a kalendáře jsem snadno určil, že je sobota večer a za patnáct minut mám být v nejmilejším podniku. A to je povinnost, kterou trapné rozmary počasí nemohou ohrozit.

Chvilku jsem se prohraboval skříní, abych se následně před zrcadlem ujistil, že oldskůlová kombinace džínoviny, kůže a tří odstínů modři je stále in. Pak už zbývalo se jen zhluboka nadýchnout, rozrazit dveře a rázně vykročit mezi běsnící živly; s bojovnou písní na rtech jsem tak učinil a vzdálenost do bodu B jsem zvládl překonat v rekorním čase.

Kamarád-právník i jeho družka Kiki přicházejí na čas, ale zdá se, že jsme jediní, kdo se deště nebál. Hospoda zeje prázdnotou a na číšnících se tvoří pavučiny. Je třeba je rozhýbat, a objednávka několika plných půllitrů k tomu poslouží velmi dobře. Asi je třeba zmínit, že ač jsme já i kamarád-právník v jádru konzervativní, v konzumaci piva se občas nebojíme bořit zažité zvyklosti. Místo dříve obligátních Mušketýrů tak objednáváme krušovické kvasnicové – to má proti Mušketýru jednu význačnou vlastnost: je lepší.

Televize v rohu je zapnutá a je to hrozné: V sobotním primetimu běží na ČT1 záznam pětadvacet let starého koncertu Karla Gotta! Proboha, v jaké zemi to žijeme? Číšník Radek má naštěstí tolik rozumu, že zvuk nechává v poloze OFF a pouští rádio, ale vítězství je to velmi sporné – rozhlasový dramaturg zjevně prožil svůj první sexuální zážitek při Michalu Davidovi, a proto tohoto interpreta nevídaně protežuje.

Za takové situace by se zatoužili opít i silnější jedinci než my. Sérií mezinárodně platných gest si u obsluhy objednáváme sérii Kapitánů Morganů a s jejich pomocí si vyrábíme díry do hlavy; pomáhá to. Kamarád-právník z Kiki nespouští oči ani ruce, a když ji hladí po různých oblinách nebo prolukách, cítím podivný neklid, protože má F. je pár set kilometrů daleko a mě čeká postní večírek…raději tedy klidním duši dalším pirátským balzámem.

Půlnoc je ještě daleko, ale přesto se rozhodujeme spořádaně skončit. Kamarád-právník má za sebou tristní alkoholický zážitek z minulé noci a ještě se necítí zcela při síle, a já musím ráno vstávat krátce po šesté a léčit si pocuchanou nervovou soustavu houbařením.

Mimochodem, rostou. Ale to by stejně mohlo zajímat tak leda kamaráda-skláře, který je ovšem houbař-teoretik a ani neví, co je špičník…

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

8 thoughts on “Akce M.O.R.G.A.N.

 1. Stravinský nemá ten jemný cit a pochopení pro líbivý lázeňský pop….

 2. P~O: kéž bych to byl věděl!
  dalimil: a nenosí tak upnuté oblečky…
  eleska: přemýšlej!

 3. špičník je kozák březový neboli Leccinum scabrum to ví každej houbař

 4. michal:kozak brezovy,frantiskem palackym druhdy nazyvany i spicnik..to vi kazdy houbar :-)
  lobo:poprve rostou poradne i tady.nekolik dnu nazpet jsem mel smazenici…z kozaku brezovych!!!

 5. snad jen ta díra do hlavy způsobená cizokrajným kapitánem (stejně nikdy nepochopím, jak ty vanilkový cukrbliky můžete pít) tě omlouvá. jinak si totiž to tvoje ošetřování michala davida protěží vysvětlit neumím …

  … a protežování tak ordinérní houby, jako je kozák březový, tomu už vůbec nerozumím ;-)

 6. anjin: ale já jsem přesvědčen, že protežování jsem napsal správně:-)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>