Tak to už je trochu moc

Jsem poněkud limitovaný

Nikdy bych si nepomyslel, že to na mě tolik dolehne: Dělat šéfovu práci a zároveň ještě stíhat tu svou, to vše v běžně zkrácené pracovní době, to už je opravdu trochu nefér a vysiluje mě to. V důsledku toho na mě po dnešním obědě dopadly chmury jak na běžného fanouška Slavie po většině zápasů, a přitom byl ten steak na ananasu dost povedený.

Ale už se trochu dávám do kupy; aby taky ne: Trojice podřízených mi v kanceláři skučela hlady tak dlouho, až jsem jim poradil skvělou firmu na rozvoz jídla. Všichni si objednali, netrpělivě čekali, a tři minuty poté, co jim jídlo přijelo, jsem je poslal na natáčení na opačný konec Prahy. V rychlosti tedy do sebe každý nasoukal pár soust, a já tu teď mám tři téměř kompletní pizzy a povolení je ekologicky zlikvidovat – olé! Vždycky jsem si říkal, že Richelieu by se ode mě mohl učit…

Náladu mi dramaticky zlepšuje i vědomí, že už jen hodiny mě dělí od okamžiku, kdy letadlo kamaráda-skláře dosedne na ruzyňskou runway a můj pohublý alkosouputník radostným vrávoravým krokem spadne z přistavených schůdků. S tou pohublostí nežertuji: V minulých letech vždy kamarád-sklář při otrockých pracech ve Skotsku ztratil dvouciferný počet kilogramů, ale jen proto, aby ho během týdenní intenzivní kúry v nejmilejším podniku získal zpět a něco přidal. Něco mi říká, že letos to nebude jinak!

A ještě jedna věc, vlastně: Zítra mě s krajní pravděpodobností bude možné vyhledat a pozvat na koktejl na večírku VyVolených. Nedělám si o téhle reality show iluze, i když jsem někde zaznamenal, že účastnit by se mohl i můj oblíbený představitel charakterových rolí a nadaný lingvista Robert Rosenberg. Nicméně minulý večírek stejného názvu hodnotím jako velmi vydařený, a to už u mě něco znamená.

No, a to by pro účely tohoto krátkého výkřiku mohlo stačit. Už musím jen koupit láhev vína, které se večer s F. podíváme na Olbram Zoubek, a bude.

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

6 thoughts on “Tak to už je trochu moc

  1. uvidíme, jak smutní budou po dnešním zápase sparťanští fanoušci… arsenal olé olé

  2. enimen: budou stejně smutní jak sešívaní, ne?

  3. a jak tak koukám na výsledky, je to jasné – s fanoušky věčně druhého (nebo třetího) teamu zase nebude k vydržení:-))

  4. Tak včera sem měl tu čest opět posedět u pivka se sklářem a musím říct,že jsem ho jen těžko poznával,když dorazil na místo setkání.Stačilo však pár pivek,pár panáku a….Hele,Sklář se vrátil!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>