Super věc, tyhle grepy

On the road to Birkenau

O víkendu jsem absolvoval nádherně posh svatbu – znáte to: pronajatý Thurn-Taxisovský zámeček hodinu od Prahy, pokoje v cenách od 150 euro, slonovinová záchodová prkénka, nejposlednější pokojská vypadá jak pornohvězda na vrcholu sil, hostina o čtyřech chodech, číšníci v pozoru, dvě kapely, půlka hostů jsou aristokratičtí Angličané, americký fotograf – všichni jste to již určitě zažili mnohokrát.

Bavil jsem se dobře, byť mě trochu rmoutilo pomyšlení, že se tato svatba překrývá se svatbou kamarádky Petzky; tak rád bych stihnul obě! Jenže, zatím nedokážu své tělo uspokojivě rozpůlit a pak úspěšně spojit, tak jsem chmury hodil za hlavu a ukázal číšníkovi, který měl na starosti roznášku piva, že svoje peníze si toho večera vydělá v potu tváře.

A ještě jedna věc mě rmoutila: Empiricky jsem si ověřil, že se ve svém obleku už necítím tak dobře, jako kdysi. Ano, už delší dobu jsem měl pocit, že spokojený život se na mně projevuje nabíráním nesvalové hmoty zejména v oblasti pasu, ale teď jsem tomu uvěřil. Taková situace má dvě řešení: Nechat to plavat a koupit si nový oblek, nebo nechat plavat nový oblek a vše začít aktivně řešit.

Bleskla mi hlavou vzdálená vzpomínka na Simpsonovy. Homer je sám kdesi v temné divočině, když uvidí bleskem ozářený billboard s nápisem Die. Homer ve strachu zařve Áááá! Pak se ukáže, že billboard byl zčásti zakryt, napsáno na něm je Diet. Homer ve strachu zařve Ááááááááááááááááááááááááááááá!!!!!!

No, a to je teď můj osud. F. byla tak laskava, že se ponořila do hlubin jakéhosi obskurního ženského diskuzního fóra, a když se vynořila, třímala v rukou rozpis jídelníčku, kterým lze údajně za dva týdny ztratit až sedm kilo. Jsem člověk důvěřivý, a tak jsem kývl a včerejškem začal.

Dva týdny se moje potrava bude skládat z grepů (v pořádku), vajec natvrdo (v pořádku), rajčat (se sebezapřením), špenátu (v pořádku), suchých toustů (budiž), stopového množství oliv, salátovek a celeru (budiž) a semo tamo i kousku masa (sláva). To ale není celé: Dva týdny nesmím požít žádný, ale naprosto žádný alkohol!

Co si počnu bez pivka k obědu? Kdo bude chodit umlsávat dvanáctileté skotské singlemaltky? Co budu dělat, když mě kamarádi pozvou do hospody? A proč jedu v sobotu do Žatce na dočesnou? Samé palčivé otázky…

Inu co. Jsem pověstný svou tvrdohlavostí, takže vím, že ty dva týdny to vydržím, byť se zaťatými zuby. A právě jsem posnídal grep, takže jsem plný oprimismu. Držte mi palce nebo jiné tělesné výčnělky!

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

31 thoughts on “Super věc, tyhle grepy

 1. Do Žatce na dočesnou? Málem jsme na ni s Vikingem ve víru dalších věcí zapomněli!

 2. mykee: tu jsem volil taky, ale už to nejde dál:-)

 3. Malá skříň?Starej oblek jde pryč, stejně ho neoblečeš, jeho místo zaujme novej oblek.

  Nebo odložíš např. k příbuzným, stejně ho budeš nosit jenom na svatby, tak si tam dokážeš zajet. A na svou svatbu si novej oblek stejně koupíš

 4. A cola, co se maskuje za nápis light, ta se může? ;-)

 5. JW: většině svých příbuzných bych oblek nesvěřil, ani nepoužitelný:-)
  Jura: nemůže, ale snažím se být silný!

 6. mykee: možná bys mohl mít místo každého grepu jedno pomelo, to by mohlo být dost o něčem jiném:-)

 7. lobo, proboha, neblbni s dietama! riskuješ bulimii, anorexii, jo-jo efekt, slepičí efekt a kdovíco ještě
  zkus se třeba vobčas pohnout (volnočasové aktivity?:) a bude to dobrý

 8. podívej se v televizi jak jsou tlustý !
  a proč ?
  protože se maj ….

 9. sistr: tvoje starost mě dojímá, děkuji:-))
  dalimil: právě!

 10. snad od Velké Haliny mám tuto dietu, kterou držel Hitler:
  mrkev, tvrdý chléb a led
  zkus to – stylové :o )

 11. Kozel: to mohlo fungovat jen na trpaslíky s podivným knírem:-)

 12. Proboha!Seš v pořádku?!
  To neni o dietě,ale o tom,jak moc je člověk línej se hnout,víš?
  Nebuď jak ty „ženský“ , sakra!

 13. jako ortodoxni anorekticka bych rekla, ze moc zeres, a zakazala ti (razantne) ty tousty a varovala pred grepy!

 14. lobo, zamysli se nad tímhle: už v minulym století bylo dokázáno, že diety nefungujou a škoděj zdraví. Praxe to denodenně potvrzuje. Veškerý moje kamarádky, co držej diety, jsou čím dál tím tlustší.
  Proč jsou lidi tak nepoučitelný? Proč i ty, takovej chytrej klučina..?:)

 15. zas tak línej neni, když přibral (neni línej se pořádně najíst:)

 16. diety treba jen v extremnich pripadech. do deseti kg lze hubnout pohybem, nad deset se fyzicka namaha musi kombinovat s upravou jidelnicku. Jestli nejsi jak koule, na dietu kasli!

 17. to není dieta, to je dvoutýdenní úprava jídelníčku:-))

 18. Daves: v centru Prahy? jednak tu nemám kolo a jednak by to byla dost adrenalinová půlhodinka:-)

 19. Daves: Po každém pivu? To bych doma měla za chvíli Armstronga…tedy Lance

 20. F.: ano, rakovinu varlat by chtěl mít každý…

 21. a co po tech dvou tejdnech?zas to vsechno dozenes…uprav si misto jidelnicku program a min sed u netu a vic behej po venku ‚} nebo holt to vrtsi sako…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>