Darth Vader je Lukův otec!

Nákupní orgie

Čau, hele, musim ti něco akutně ukázat, hlásí mi známý blogger fiksu a vůbec ho nezajímá, že mám právě slibně rozjetou partii online scrabblu. Nechám se tedy strhnout jeho nadšením a píšu mě dosud neznámou adresu, kterou mi fiksu diktuje.

A vida! Obchod s vtipnými tričky; zdá se, že fiksu odhodil svoje předsevzetí nic dalšího si už nekupovat a náš souboj o nejveselejší kus textilie může pokračovat. Fiksu mi pyšně ukazuje tričko, nazvané Spoilt. Chvilku mi trvá, než se ve změti nápisů zorientuji, ale pak je mi to jasné – tričko je popsáno hláškami, které vyzrazují překvapivé konce různých filmů. Skvělý nápad, myslím si – a aby vás pak fiksu svým tričkem neohromoval, právě teď jsem spoilnul já jeho. Muhehe!

Sám už také nemám nová trička kam dávat, a zatím se mi daří sám sebe krotit. Stejně ale, když ve volných chvílích (nebo v práci, což je v podstatě totéž, jen lépe placené) brouzdám po e-bayi, ozývá se z mých úst bolestné sykání. Tolik krásných věcí, které bych tak nutně potřeboval!

V poslední době mě baví zejména autoveteráni; vášeň pro ně jsem v sobě objevil před pár lety, když jsem poprvé hrál Mafii, a už mi to zůstalo. Naleštění krasavci ze třicátých nebo čtyřicátých let, to jsou prostě věci, které nemůžete nemilovat. A teď ty ceny!

Jak se zdá, tak v Americe je starých aut spousta, ostatně stejně jako nových aut nebo čehokoliv jiného. Pomíjím všelijaké Bentleye a Cadillacy; mířím do podstatně nižších sfér – ale různé běžné dodnes pojízdné a udržované Dodge či Fordy jsou za relativní babku, i u kolonky Buy it now málokdy svítí víc než deset tisíc dolarů – a dolar klesá, jak všichni jakožto poctiví čtenáři finančních rubrik jistě víte.

Vyvstávají přede mnou samozřejmě dva problémy: Kde vzít zbytečných deset tisíc dolarů, jak zaonačit dopravu do Evropy, aby nestála tolik, co celé auto, a k čemu vůbec autoveterána mít, když jsem řidič teoretik. Tři problémy. Ale problémy jsou od toho, aby se řešily, takže kdo ví, jak to dopadne…

Svého času jsem se zařekl, že až na kontě budu mít první vydělaný milion, koupím si Breitlingy. Ti z vás, kdo mě znají, vědí, že ten čas ještě nenadešel a na ruce mi stále nehlučně tikají Bentimy s řemínkem z praseodymu. Leč nevzdávám se! A možná by stálo za to zařeknout se k tomu, při jaké hranici si domů pořídím Ford Model A z roku 1930…

Času je ještě pořád dost.

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

14 thoughts on “Darth Vader je Lukův otec!

 1. No vidíš?!A ty sis lámal hlavu, že není o čem psát…krása!

 2. Hohoho!!!
  A já myslel,že už si na veterány zapomněl,hluboce sem se zmýlil,asi.

 3. V okamžiku objednávky jsem zjistil, že mé vysněné spoilerové tričko nemají v mé velikosti. Grrr. Nenechal jsem se ale rozrušit a objednal dvě jiná, rovněž povedená.

 4. F.: to tedy…
  Jenda: na některé věci se nedá zapomenout!
  Fiksu: je mi to jasné-potřebuješ dietu:-)))
  P~O: kupuji, ale ty nejsou tak vtipné…

 5. fiksu: to je pravda, jenže on má asi čtyři a ty nosí pořád dokola:-) a říkal mi tuším, že nakupuje v Americe, kde jinde:-)

 6. ja som videl krasne tricko. Boli na nom egyptske pyramidy a sfinga a napis: SLAVERY – gets the shit done :-)

 7. Linet: zrovna od tebe bych takový dotaz nečekal – na prvním místě mezi odkazy, když zadáš do googlu „online scrabble“ :-) )

 8. tričko Spoilt……mám zrovna objednaný. to mě tedy, fiksu, mrzí, že nebudem mít stejný…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>