Co chceš přivézt z Bulharska?

zeptali se mě rodičové před odletem.
Co by tak člověk mohl chtít z Bulharska. Loni jsem na podobnou otázku odpověděl nic, už proto, že jen pár týdnů předtím jsem se z Bulharska vrátil a dosud jsem zcela nevystřízlivěl z účinků výborného melnického vína. Samozřejmě, že maminka tehdy neodolala a koupila mi krásné značkové tričko, ze kterého se po prvním vyprání záhadně slouplo logo výrobce.

Když tedy moji zploditelé vyráželi do Bulgárie letos, chtěl jsem předejít podobnému daru, a prohlásil, že jestli mi chtějí něčím udělat radost, ať mi dovezou jednu Kamenitzu. Abyste věděli, Kamenitza je naprosto luxusní pivo. Spolu s tureckým Efesem dvě jednoznačně nejlepší piva, která jsem na východ od našich hranic kdy ochutnal.

Jednu nebo dvě plechovky Kamenitze a budu spokojenej. Ale řikám, Kamenitze! Ne Zagorku! kladl jsem rodičům na srdce v den jejich odletu. Kývali, jako že jasně.

Ti z vás, kteří četli můj cestopis, popisující zážitky loňského léta, totiž vědí, že k Zagorce chovám poněkud macešský vztah. To pivo není objektivně špatné, ale mně k srdci prostě nepřirostlo. Jedna z těch logicky nevysvětlitelných averzí, jichž jsem pln.

(Ostatně ti z vás, kteří můj cestopis nečetli, ještě nemusí propadat beznaději, protože toto svižné dílko je stále ještě k mání ve všech knihkupectvích nebo ho na požádání mohu poslat mailem). Ale dost bylo self promotion.

Včera navečer někdo zazvonil a do bytu posléze vpadli dva strašlivě opálení cizí lidé, kteří prohlašovali, že jsou moji rodiče. Nakonec jsem jim to uvěřil – poznal jsem je podle kufrů.

Maminka nelenila, jeden kufr otevřela a rozzářeně z něj na světlo boží vytáhla trojici pivních plechovek. Tak přesně jak sis přál, tady máš ty slíbený suvenýry! usmívala se mateřsky.

Samozřejmě to byly Zagorky.

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

14 thoughts on “Co chceš přivézt z Bulharska?

  1. jednu jsem už vypil (když je hooodně vychlazená, tak to lze), jednu vypil bratr a nevěřím, že ta třetí v lednici do konce týdne vydrží…

  2. Pivo z Bulharska neznám……díky za info i varování :O) Budu opatrný!

  3. fakt jsou přijatelný obě. ale Zagorka ne pro mě:-))

  4. tak tohle je smutnej příběh: umřel hlinka, čest jeho hokejove pamatce

  5. lojer: to si jako myslíš, že jsi jedinej, kdo si prohlíží zprávy na webu? :-) ))

  6. :-) jestli ti někteří rodiče nejsou všichni stejní :-)

  7. ah: zjevně jsou. stejní a nepředělatelní:-)
    chinin: sakra, úplně mi děláš chutě…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>