Samé rozvody a rozchody

Jen my jdeme proti proudu!

Připravte se na to, že zítra se tu žádný smutný příběh nedočtete. Důvod je jednoduchý: Mám volno a s F. jedu do Třeboně. Vím, že s mou pracovní morálkou vás zprávy o mých volných dnech už přestaly vzrušovat, ale tenhle volný den bude tak trochu speciální, je totiž volnem uděleným dle litery zákona.

Ano, jak ti vnímavější z vás možná už vycítili z tu i onde utrušovaných poznámek méně tajnůstkářských osob, v sobotu 13.10. se hodláme vzít. Třeboň je pro takový akt zdaleka nejvhodnější – je to do ní skoro stejně daleko z Brna i maloměsta, takže nikdo z hostů nebude handicapován. Nemáme v ní žádné kamarády na vozíku, takže nikdo z hostů nebude handicapován. Třeboň je taky krásná a magická a máme na ni oba množství společných i individuálních laskavých vzpomínek (slyším slovo kočárkárna?). Třeboň je i působištěm sládka Jamona, který nám z pivovarských zásob hodlá na oslavu poskytnout to nejlepší. A vůbec.

Pochopitelně, žením se poprvé a F. se také nikdy předtím nevdávala, takže se jistě vyskytne spousta zádrhelů, které bude potřeba operativně vyřešit. Už to vidím: Dort bude připomínat poledne v Nagasaki 9. srpna 1945, nazdobenému autoveteránu upadne osmdesát let staré kolo, během focení přijde stoletá voda, svědci se budou místo občanek prokazovat poukázkou na slevy v sexshopu, to všechno se může stát – ale ne nadarmo odmalička bystřím své taktické a strategické dovednosti bezpočtem počítačových her, takže věřím, že nakonec bude mission accomplished.

Pevně doufám, že se nikdo z hostů netěší na nasazování chomoutu, společnou knedlíčkovou polévku a podobné zhůvěřilosti. Jako nepřátelé podobně idiotských tradic jsme se rozhodli, že všechno bude jinak, a na Mendelsohna raději zapomeňte rovnou. Ostatně myslím, že pravděpodobně jako první svatba v novodobých dějinách budeme coby součást veselice mít cca hodinové vystoupení akordeoncorové kapely Maso, která je věrná svému jménu.

Už Don Corleone tvrdil, že na svatbě má být co nejvíce hostů, aby se o ní dlouho mluvilo; a jestli to netvrdil, tak to šlo alespoň vyčíst mezi řádky. Takže jsme zavrhli klasické schéma obřad-oběd s rodinou-večerní party a z obřadu plynule přejdeme do celodenní party pro šedesátku pozvaných osobních VIPů. Čímž se omlouvám všem, na které se s osobním pozváním nedostalo, ale víc lidí se do námi zvoleného hotelu prostě nevejde.

Abych to tedy uzavřel: Vy si osušte slzy dojetí a popřemýšlejte o vhodném svatebním daru (znovu se vrátím k Donu Corleonemu, který věděl, kdy a jak je potřeba ukázat respekt), my se budeme zvídavě těšit, a nevím, jak F., ale:

Já říkám jasné ANO!

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

21 thoughts on “Samé rozvody a rozchody

 1. od pondělka ladim formu, přesněji po 10,ut 12, st 14 a navic jsem dnes dostal mushrooms…………..

 2. blahopřeji, být ženat je krásné, a brzy počít potomka ještě hezčí….

 3. jamon: ty feťáku! jsi se zhoubičkoval, jo? jediná houba, kterou bych ti já svěřil, je ta na utírání tabule!

 4. dalimil: tys byl vždycky moudrý:-)))
  enimen: já bych mu ani tu tabulovou nesvěřoval, jen si vzpomeň, co s ní napáchal zla!

 5. Kozel: co tvoje recese? :-)
  allora: ano, výš, jen výš; tam já mířím:-)

 6. moje recese nebude… :o (
  copak o to, inkriminovaná konkubína v latexu tu stále je, nicméně se nám zaběhla ta opice, co jsme jí vytrénovali k obsluze videokamery…

 7. jamon:opět jsi zpět.to je dobre…
  lobo:jsem rád,že únos nevěsty ti idiotskej nepřipadá :-)

 8. Michal s tetou Hankou šli do lesa na výlet!!!!

  Koupím ti lightku, nic vhodnějšího nevymyslím…

 9. Linet: tvoje hudební znalosti mě mile překvapují – no, a s lightkou neuděláš chybu:-))

 10. Gratulace nebo soustrast?Z toho článku je cítit,že se na svatbu určitě těšíš, tak doufám,že opravdu půjdete proti proudu a budete spolu šťastní,což by byla ta nejlepší varianta pro vaše budoucí děti,které určitě budete mít.Ta horší by byla,že byste se vydali s proudem,ale to už je dnes běžné,lidé si prostě po čase přestanou rozumět a zjistí,že už si nemají co říct(tak ti hlavně přeju,ať se to vám nestane)

 11. jeeto je moc hezky, jak o tom pises a gratuluju a preju hodne stesti.

 12. Hlavně, aby akordeoncorová kapela Maso měla baskytaru:-)

 13. (bystrý novomanžel jistě pochopil, že tam mělo být s křížkem PO svatbě, že? :-) )) )

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>