Orgie, orgie, orgie!

Řeknu vám, hotové orgie!
Byls první a laťku jsi nasadil proklatě vysoko, sdělila mi v úterý jedna slečna. Jestli si myslíte, že tomuto sdělení předcházela nějaká gymnastika na lůžkovině, tak se samozřejmě pletete. Ona dívka je totiž moje kamarádka, jmenuje se Petra a citovaná věta byla její reakcí na veselou a vtipnou smsku, již jsem jí gratuloval k svátku.

Na to, že jste tak mladičký, bych snad hádala, že na pracovišti popíjíte alkohol, řekla mi dneska do telefonu jedna spolupracovnice, když jsem jí mailem poslal nějaké strašlivě důležité materiály a jí připadalo, že se v nich nevyzná. Nakonec jsme ale vše zdárně vysvětlili, pochopili, a ujasnili si, že alkohol je pro mě tabu nejen na pracovišti, ale i v osobním životě.

Což ovšem neplatí tak docela.

Například včera večer za mnou přijela delegace z maloměsta. Kamarád-sklář a kamarád-právník se vypravili opít do hlavního města a já jsem se k nim rád připojil a azyl v holobytečku poskytl.

Zamířili jsme do podniku, který se jmenuje podle žlutě natřené pumpy, stojící před ním. To bylo krátce před sedmou hodinou. Servírka se na nic neptala a rovnou břinkla o stůl trojicí Hoegaardenů. Jaký jídlo máte nejpálivější? machrovali jsme nad seznamem mexických specialit. Slečna zabodla prstík do jídelního lístku a řekla: Tohle. Ale jestli chcete, můžu říct kuchaři, ať vám ho udělá opravdu hodně ostrý. Kývli jsme jako jeden muž, protože pálivá jídla jsou zdravá.

O pár chvil později jste mohli spatřit tři mladíky, kterak mlčky zápolí s chutným pokrmem, jen občas bolestně vzdychnou ty vole, to pálí!!!!!. Na čele a nad horním rtem jim vyvstávají kapičky potu a stékají na krk. Dech se úží, ale nikdo to nevzdává. Obzvlášť mě dojal okamžik, kdy se kamarádu-skláři během jídla začaly z očí samovolně řinout slzy. Dojedli jsme všichni, bylo to neskutečně vynikající a pálivé tak, že už hodně dlouho jsem něco takového nezažil. Takže rada: nikdy nedrážděte kuchaře bosou nohou.

Ve velmi postoupivší části večera jsme dopili zásoby Hoegaardenů. To se mi ještě nestalo. Servírka se pokorně omlouvala, a protože v té době se nám všem už strašně líbila, nezlobili jsme se na ni. Žízeň se totiž dá zahánět i Velvetem, Keltem nebo zlatou tequilou. Vyzkoušeno.

Okolo půlnoci jsme usoudili, že stačí. Přeci jen jsme pracující lidé a máme jistou zodpovědnost, že. Setmělými ulicemi jsme zamířili do takřka rodných Vršovic, přičemž já a kamarád-právník jsme si cestu zpestřovali vyzpěvováním vybraných hitů od Cypress Hill. We can say you got no brain!

Hezké to bylo. A víte co? Dneska mi nebylo ani trošku špatně. Zřejmě slušný pití.

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

6 thoughts on “Orgie, orgie, orgie!

  1. No sláva! Normálně bych to samozřejmě nepřiznal, ale po dni a půl půstu jsem začínal mít absťák po nějakém tom smutném příběhu.:-)

  2. azure: cypress hill sa páčí každému!
    Jura: a já ti to věřím:-) to víš, spousta práce…

  3. s pálivým pokrmem opatrně.jak vejde,tak i odejde…

  4. dalimil: a víš, že tentokrát to neplatilo? sám jsem se tomu divil:-)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>