V Aeru jsem se nevznášel&

…a to navzdory reklamnímu sloganu, který toto kino používá.
Spíš by se dalo říci, že jsem byl přikován k sedačce tíhou plného močáku. Inu, kdo před představením pije pivo, nemůže čekat nic jiného, že. Ovšem zvednout se v průběhu filmu a odběhnout k mušlím jsem nebyl schopen. Strhující děj na plátně mi zakazoval kino opustit a velel raději v případě nouze místo toalety použít prázdný kelímek.

Inu ano, přeháním. Včera jsem ve společnosti Té Neznámé a enimena byl přítomen na slavnostní premiéře nového českého ultra-super-mega-výpravného vzrušujícího velkofilmu Vaterland – lovecký deník.

Nemůžu říct, že ten film byl špatný. Ale nebyl ani dobrý. Byl zkrátka úplně jiný. Skutečně nemohu hanět něco, nač jsem se navzdory velmi volnému vypravěčskému tempu díval celkem se zájmem a zajímalo mě, jak to dopadne. Protože já mám filmové debuty rád a jsem k nim shovívavý. Ne každý začne a je z něj hned Tarantino, že. Ale podruhé bych na Vaterland už nešel, a tím je řečeno vše.

A nepíšu to jen kvůli tomu, že konec filmu jsem nedokázal zcela jednoznačně rozklíčovat a ujasnit si, proč se staly některé z věcí, které se staly.

Co mě však na celém večeru zcela uchvátilo, byla slavnostní tabule, připravená pro všechny VIP hosty, tedy i pro nás. Rozdávat na takovémto rautu toliko chleba namazaný růžovou pomazánkou nebo chleba namazaný bílou pomazánkou, to je na zhýčkaného zlatomládežníka trošku velké hácéčko.

Proto jsme se místo hodování raději postavili do fronty na pivo (ani to nebylo zadarmo!!!) a pak se s plnými kelímky odebrali na dvůr. Bylo by to tam fajn, kdyby nás po pár minutách nepřišla rozehnat policie. Prý už je po desáté večerní a nájemníci z přilehlých domů si stěžují, že návštěvníci kina jsou velmi hluční. Řeknu vám, opouštět akci takřka v doprovodu uniforem se mi ještě nikdy nezdařilo, a hned jsem se cítil jako prominentní příslušník undergroundu.

Ve 23:20 už jsem jako správný slušňák usínal, objímaje polštář.

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

8 thoughts on “V Aeru jsem se nevznášel&

  1. Akkon: co je na polštáři špatného? mám hned dva!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>