Ženáčem snadno a rychle

Už je to tady! Už je to tady!

Všechno vychází: nevěsta vypadá krásně, já přijatelně, kolona ozdobených aut se šine od hotelu Bohemia ku třeboňskému zámku a i počasí se dramaticky změnilo k lepšímu, takže škodovka z roku 1928, která veze mě a F. a která svatební kolonu uzavírá, může jet se staženou střechou a my jsme vystaveni prudkému obdivu kolemjdoucích.

Obřad samotný probíhá hladce a jistě je dojemný až běda; to ovšem pouze spekuluji, protože později se s F. shodneme, že jsme to celé prožili v jakémsi polotransu. Nezbývá než počkat, co se o sobě dozvíme z natáčeného videa. Fotíme se v prosluněním podzimním parku a kulisa je to dokonalá; fotky vypadají snad ještě lépe než skutečnost. A pak už jen jízda veteránem zpět k hotelu, trochu se couráme a bereme to oklikou, aby nám mohlo zamávat co nejvíc lidí. Mávají.

Následuje vlastní oslava, zahajuji ji krátkým proslovem a následně vypouštím šest desítek hostů k rautovým stolům, alkoholovým stolům a s těžkým srdcem i ke stolům nealkoholovým. Zlo začíná nabírat konkrétní podoby, zejména úderné trio kamarád-sklář, kamarád-právník a Kozel omamuje velikostí panáků, které do sebe láme.

Ostatní nezůstávají pozadu, a tak zábava začíná nabírat přesně tu podobu, kterou známe z pátečních či sobotních večerů v nejmilejším podniku. Snažím se držet zpátky, ale je toho moc: okolo šesté večerní ještě zvládám celke plynně děkovat za dary, v devět si zazpívám s kapelou, ale pak mě začíná příboj alkoholů zmáhat. Podle svědeckých výpovědí jsem krátce před půlnocí vypadal jako obyvatel hromadného hrobu a řada lidí o mě měla strach, ale krátká procházka na vzduchu mi zázračně pomohla.

Plný sil křepčím až do ranních hodin, a F. je mi hrdinně po boku. Snad ve tři ráno (teprve po dvanácti hodinách paření!) nás vedení hotelu dojde slušně požádat, jestli bychom nemohli začít končit, a my tak zřejmě činíme, jen nikdo neví, v kolik hodin. Původně jsem myslel, že spát jsme šli před čtvrtou, ale už se objevily názory, že to muselo být mnohem později, protože se vše chystalo na podávání snídaně.

Vzato kolem a kolem, krásná svatba! Jsem naprosto spokojen, spokojeně se tvářili i hosté, i hoteliér, a rozhodně to stálo za tu strašnou kocovinu, která mě ničila celý včerejšek. Díky všem, kdo nám drželi palce!

Mimochodem, teď je snad správný čas na zveřejnění přelomové novinky: kamarád-sklář rovněž začal blogovat! Jeho svižné a duchaplné texty najdete tady a mimo jiné se od něj dozvíte i mnohé zde neuvedené podrobnosti z naší veselky…takže, vzhůru na něj!

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

27 thoughts on “Ženáčem snadno a rychle

 1. gratulace. co nějaký fotky k vidění… jsou někde?

 2. tedy kromě těch u mr. olmera. i když jsou samozřejmě krásné.

 3. Johnny: tam! baryk.bloguje.cz
  týna: fotky jsou a budou, ještě řeším otázky autorských práv:-)
  JW: děkujeme!
  P~O: myslíš autoautorizované?

 4. Oženit se je tak snadné, že by to dokázal každý!

 5. jedna svatba do každé rodiny, dvě deci Morgana do každého hrdla!

 6. Vynikající svatba, asi nejlepší, kterou jsem dosud absolvoval…..(čímž se nechci nikoho dotknout, zejména ne lojera, jehož svatba byla také výborná)….Navrhuji se co nejrychleji rozvést a pak to celé co nejdříve zopakovat!

 7. lobo:jeste jednou velka gratulace a diky za pozitivni diskriminaci v muj prospech :-) ..v pa.navidenou v nejoblibenejsim podniku!!

 8. Tak taky se připojuju s gratulací. Zdravím z Aachen…

 9. Paželv: tak schválně!
  sonja: propásla! děkujeme!
  Kozel: dvě? spíš tak sedm…
  sweetest: díky!
  wood: tys tam nebyl? :-)
  kamarád-právník: teď je řada na tobě! domluvíme to v Ambiente:-)
  sklář: v pátek oslava pokračuje:-)
  Jan Atkinson: příteli, ty to tady taky čteš? tak vítej, a zdravím do Ách! :-)

 10. nazdar holoto, v bibli je přeci psáno „milujte se a množte se“ a nikoli „uzavírejte sňatky a chlastejte“. jinak samozřejmě posílám vřelé gratulace k prvnímu sňatku a těším se na vaše potomstvo, zejména pokud bude ženského pohlaví, abych se měl jako vilný stařec, až na mě přijde krize středního věku, o koho opřít.

 11. pr démon: a já myslel, že krizi středního věku už máš:-)))

 12. lobo, prosím, připoj mě k těm, které jsi připojil k těm, jimž děkujete, protože já se připojuji k těm, co se připojují k těm, co gratulují.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>